×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тодор Байчев, „БСП за България”: В Средец секат незаконно дърва и ги продават, полицията не отива, че било тъмно


Тодор Байчев, „БСП за България”: В Средец секат незаконно дърва и ги продават, полицията не отива, че било тъмно
Тодор Байчев ще се бори в следващия парламент за решаването на проблемите, които в момента хората представят пред него по време на предизборните срещи в Бургаска област
25 Септември 2022, Неделя, 18:31 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Гласувайте на 2 октомври, за да има стабилно правителство, призова третият в листата на червените

Кандидатът за народен представител от листата на “БСП за България” в Бургас Тодор Байчев ще се бори в следващия парламент за решаването на проблемите, които в момента хората представят пред него по време на предизборните срещи в Бургаска област. От „БСП за България” ежедневно обикалят населените места в региона – малки и големи, за да представят своите приоритети и да чуят от първо лице какво искат от тях избирателите.

„Вчера проведохме среща с няколко туроператори в Слънчев бряг, които ми сигнализираха за един проблем, на който никой не обръща внимание – това е въпросът за наемането на апартаменти чрез различни платформи. Тези „курортисти“ са давали обяснения, че са роднини на собствениците на съответните жилища и така приключват всички проверки. По този начин нито се плаща курортна такса, нито се плащат данъци”, обясни Тодор Байчев.

Среща с туроператори в Слънчев бряг

Друг проблем, който в Слънчев бряг са поставили пред него, е този с нелицензираните екскурзоводи и хора, превозващи туристи.  „Съгласно не само международните норми, но и българските закони, когато има туристически групи, те трябва да ползват лицензиран туроператор и екскурзовод. Масова практика сега е да не се спазват тези изисквания, а да се наемат хора от буквално персонала на някой хотел или ресторант, които да ги развеждат и да им разказват за някакви забележителности. Това съответно намалява доходите и сваля обема на работа на лицензираните фирми, които плащат данъците си и таксите си, за да бъдат туроператори”, каза още кандидатът за народен представител от „БСП за България”.

По думите му, Слънчев бряг се очертава като един казан, който ври от туристи, но същевременно се използва от хора, които нямат нужните качества, но пък работят по-евтино и вземат парите, без да плащат данъци и осигуровки.

Днес при посещението си в Средец Тодор Байчев се е сблъскал с друг фрапиращ проблем, който по времето, когато бе парламентарен секретар на земеделското министерство, бе решен. Оказва се, че местните напразно подават сигнали в полицията, че тумби роми с каруци извършват незаконна сеч в Странджа и продават дървата нелегално.

„В началото на седмицата жители на Средец са алармирали полицията за тази сеч, но са им казали, че е тъмно и няма как да ги гонят. Обадиха ми се с молба да помогна. Ромите влизат с каруците, секат дърва и извозват. Но проблемът е още, че те не ги „берат“ за тях самите, а ги продават. Това се случва всяка вечер. Решили са така, че трябва да преживяват. Трябва да се сложи край на тази практика”, категоричен е Байчев.

По време на срещите с избиратели

Той припомни, че в Министерството на земеделието за кратко се предприеха мерки и проверки за прекратяване на практика на източване на Фонд „Земеделие“ през различни фондове.  Прекратена беше практиката, след като се установиха животновъди, регистрирали несъществуващи стопанства и животни, които са получавали нерагламентирани суми.

"Създадоха се облекчени условия за кандидатстване за субсидии от лозарите. „Идеята беше да се кандидатства така, за да се усвоят по-бързо средствата. Иначе рискувахме да ги загубим нацяло”, обясни Тодор Байчев.

Като опитен политик Байчев споделя, че кампанията върви вяло. „Прави впечатление, че другите политически сили не обикалят и не настояват за срещи с хората така, както го правим ние. Другите са съсредоточени в кампанийни предприятия”, каза той.

Тодор Байчев е категоричен, че на 2 октомври хората трябва да излязат да гласуват, за да има стабилно правителство, което да прекара страната през задаващата се трудна зима.

 




Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Тервел ИЛИЕВ Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас 27/06/2026, Събота 19:32 0
България Всички новини
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Собственикът на фирмата-доставчик чистосърдечно обяви, че модерните леки коли са твърде тежки за родните предпазни огради Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно  Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Живущите в селата около него алармират за празни строителни площадки по стратегическото трасе, свързващо Варна и Бургас. С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори