Държавата продава на търг стара сграда в центъра на Бургас – начална цена 400 000 лв.
Била в лошо състояние, но вече има кандидат-купувач
Държавата пусна на търг стара сграда в центъра на Бургас. Тя се намира на ул. „Константин Фотинов“ 28 в пресечка на главната пешеходна улица „Богориди“. До нея е „залепен“ Природонаучният музей.
Сградата се управлява от областния управител на Бургас, но е пусната за продажба на държавната платформа за електронни търгове от АППК – Агенцията за публичните предприятия и контрол (бившата Агенция за приватизация).
Допреди три години на първия етаж се помещаваше ресторант „Железният светилник“. На втория пък беше бургаският офис на партия ВМРО, който след това бе наследен от „Гергьовден“.
В момента обаче къщата била празна.
Според обявата, пусната на 16 септември, продава се сграда с площ 167 кв. м., ведно със сутерен със застроена площ от 145,88 кв. м, разположена в поземлен имот с големина 460 кв. м.
„Флагман“ успя да се свърже с бивши наематели на помещения. Един от тях твърди, че постройката е била паметник на културата, което не позволявало да се извършват ремонти, да не говорим за събаряне и построяване на нова сграда.
Имотът обаче бил доста стар, на гредоред. Възможно е и вече да е изваден от списъка с паметниците.
„Къщата е пред падане. Откакто не е ресторант, никой не я е пипнал за нищо. Покривът е с изпадали керемиди, а мазето е наводнено до кръста. Някакви котки живеят там, доколкото знам. В много лошо състояние е“, каза пред „Флагман“ бивш ползвател.
Друг се оплака, че наемите, които им били искани, и особено таксите за смет били безумно високи.
Началната цена, на която постройката е обявена за продажба, е 400 000 лв. без ДДС. Има и насрочена дата за провеждане на търга – 11 октомври, което означава, че вече има поне един кандидат-купувач. Наддаването ще започне в 11 ч. със стъпка 10 000 лв. без ДДС.
Семейство изкара 11 дни на ол инклузив и "забрави" да плати 2500 евро! Стигна се до късен арест на летището
Кошмарно престъпление: Младежи подпалиха ресторант с клиентите вътре
5-годишен с костюм на Батман спаси живота на възрастен мъж
Никола Цолов с нова голяма крачка към титлата във Формула 2
Брутално домашно насилие: Българин изби зъб на приятелката си и я изхвърли на улицата
Отиде си легенда на българския баскетбол
Тежка катастрофа на пътя Варна - София, три деца в болница
Ценно признание: Родните плажове сред отличниците в ЕС
Извънредно! Огромни пламъци лумнаха до голям хипермаркет, пет пожарни са на терен
Изпитана рецепта за пържени картофи: Златни правила за перфектна хрупкавост
Започва се: Зрелищна бойна гала нажежава Бургас
18/07/2026, Събота 15:18
17
Снимачна площадка с питони и варан се превърна в кървава баня, рапър с доживотна присъда

Яж л@йна,боклук!