Лошо: Петролът пак тръгна нагоре
Фючърсите на сорта Брент, който е референтен за Европа, поскъпнаха с 50 цента или 0,6 на сто до 90,33 долара за барел
Цените на петрола се възстановиха днес, след като вчера се понижиха с 1 на сто, тъй като притесненията за предлагането на суровината надделяха над страховете от глобална рецесия, предаде Ройтерс.
Фючърсите на сорта Брент, който е референтен за Европа, поскъпнаха с 50 цента или 0,6 на сто до 90,33 долара за барел. Американският лек суров петрол повиши цената си с 45 цента до 83,39 долара за барел.
И двата референтни сорта отстъпиха до двуседмичен минимум вчера, след като централната банка на САЩ вдигна водещата си лихва с още 75 базисни пункта в борба с инфлацията и сигнализира, че цената на кредитирането може да продължи да расте тази година.
След нападението с нож във Варна: Двама от ранените са в реанимация
Турция въвежда нови правила за продажба на цигари
Нова телевизия спира „Биг Брадър“ заради финансови трудности
Мощна експлозия във фабрика за фойерверки
Новата власт: Кои са очакваните имена в бъдещия кабинет на Румен Радев?
Забравете за хляба, минете ли тази възраст, съветва експерт
Празник е! 11 прекрасни имена, носещи мир, черпят
Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени
Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг
„Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia
Бритни Спиърс се призна за виновна за опасно шофиране след алкохол и наркотици
Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък
