Черноморски поход от Варна до Балчик
Трасето е 40 километра, преминава през два природни парка
В морската ни столица започна Черноморски поход Варна - Балчик. Инициативата е по повод Деня на независимостта на България и се провежда за втора поредна година, съобщава БНТ.
"Има интерес, надяваме се походът да стане традиционен", заяви в "Денят започва" организаторът на похода Деян Даскалов.
"Трасето е 40 километра, преминава през два природни парка, курортен комплекс "Албена" и частично през село Кранево", допълни Върбан Петков. Той е водач на групата.
По думите му има участъци, които откриват страхотни панорами до нос Калиакра.
„Всички подобни мероприятия във Варна тази година са посветени на 120 години от организираното туристическо движение в нашия град. ТД „Владислав Варненчик“ има богата традиция при такива прояви. Отдадохме почит и на Атанас Скатов (б.а. алпинистът, който загина след падането под К2). Поставихме му в Морската градина паметна плоча. За втора поредна година организираме черноморски поход. Надяваме се той да стане традиционен“, заяви Даскалов.
Силно земетресение разлюля Източна Индонезия
Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
Немскоезични издания за Радев: „Разбирач на Путин“, „Приятел на Русия“, „Троянски кон“
Заловиха 1,5 тона незаконно пилешко без документи
Убита е канадка, а много са ранени след стрелба край пирамидите в Мексико
Затварят бул. „Иван Вазов“ в Бургас на 21 април, променят се маршрутите на градския транспорт
Двама тийнейджъри са убити при престрелка в САЩ
Скандално: Умрели животни с антракс в Силистренско са преработени в други продукти
Манол Пейков може да бъде изключен от парламента - зависи от Асен Василев
"Палантир" обяви края на либералната демокрация и началото на техно-фашизъм
Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение
Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите
