Бургас – абсолютен шампион по трудоустрояване на украински бежанци
85% от започналите работа у нас имигранти от нападнатата от Русия държава са в сектор „Хотелиерство и ресторантьорство“
Около 85% от започналите работа у нас украински имигранти са в сферата на хотелиерството и ресторантьорството. Това става ясно от последния месечен бюлетин на Агенцията по заетостта (АЗ) - за юли 2022 г.
Данните от административната статистика на АЗ показват, че за времето след началото на военните действия в Украйна – 24 февруари 2022 г., до края на месец юли 2022 г. на работа са устроени със съдействието на бюрата по труда общо 1587 украински граждани със статут на временна закрила, като 778 от тях са включени по проект „Солидарност“ с финансовата помощ на ЕСФ (Европейския социален фонд), пише в бюлетина.
Най-голям е броят на започналите работа украинци в сектора на хотелиерството и ресторантьорството, като основно заемат длъжности в обслужването на клиенти, сервитьори, бармани, камериери, готвачи и помощник готвачи. Назначават се и лица с квалификация за администратори в хотелиерството, салонни управители и др.
Младежите до 29 години в състава на започналите работа украинци съставляват 30% от всички, а лицата над 55-годишна възраст са 9.6%.
Проект „Солидарност“ осигурява временна работа до 3 месеца на субсидирани работни места на украински граждани със статут на временна закрила. До края на месец юли по проекта са включени 778 украински граждани, се посочва още в бюлетина.
В таблица е изнесена и статистика. 1350 от 1587-те започнали работа украинци са в сектора „Хотелиерство и ресторантьорство“.

На второ място по брой са включилите се в преработващата промишленост – 70 души. 59 пък са започнали да се занимават с търговия, ремонт на автомобили и мотоциклети. 14 са в сектор „Култура, спорт и развлечения“, 13 - „Транспорт, складиране и пощи“, а 12 – „Административни и спомагателни дейности“.
Други 9 са започнали работа в сектор „Държавно управление“, 8 – в „Професионални дейности и научни изследвания“, 7 - „Операции с недвижими имоти“, а 6 са в „Строителство“.
Област Бургас е абсолютен шампион по регистрация на украинци в бюрата по труда. 1049 са те в морската област при общо 2311 в цялата страна – т.е. почти 46%.
На второ и трето място са областите Добрич и Варна – съответно 380 и 328. В столицата София са 97.
Сменят формулата за минималната заплата: Какво се готви за доходите от 2027 г.
БДУ поставя начало на ново академично партньорство с Италия
Като във филм: Тръмп се качил на Air Force One пред камерите, после го измъкнали тайно с кетъринг камион
4 евро за 4 лъжици кисело мляко в Созопол. Нормално ли е?
В петък след 12 часа София пуска три нови метростанции - метрото стига до Левски
Автобус блъсна майка и 3-годишния й син на пешеходна пътека в Свети Влас
Дунав продължава да изчезва при Русе
Украинец с 1,88 промила зад волана на БМВ Х5 в Слънчев бряг, остана без джип
Трагедия в Колумбия: Над 130 жертви след труса от 7,4, близо 190 души са в неизвестност
Брад Пит и немска овчарка в битка за оцеляване: Новият му филм идва през септември
Запален барутен заряд предизвикал взрива в „Емко“? Видяхме как един склад изчезна, каза кметът на Трявна
Внимание, шофьори: Ограничават движението по две магистрали заради подмяна на тол камери
Мистерия след взривовете в ЕМКО: Складът изгоря, разследват откъде е тръгнал огънят

трудоустрояване означава че работата им е съобразена с тяхната инвалидност!
Евала на Украинците !!
Анцузи,чалга и празни концертни зали .