Великобритания въвежда таван на цените на тока и газа
Те са под 50 процента от цените на едро на енергийните ресурси
Правителството на Великобритания обяви днес, че въвежда пределни цени на електроенергията и природния газ за бизнеса и за потребителите в обществения сектор, за да им окаже помощ на фона на повишаващите се енергийни разходи, съобщи Ройтерс.
Установяват се пределни цени на едро на електроенергията за стопански потребители от 211 британски лири (около 241 евро) за мегаватчас. За природния газ те са 75 британски лири за мегаватчас (близо 86 евро).
Тези цени, които ще бъдат потвърдени на 30 септември, са под 50% от цените на едро на енергийните ресурси, които се очакват през зимата, обяви британското правителство.
Премиерът на Великобритания Лиз Тръс заяви, че по този начин ще бъде оказана помощ на много бизнеси "да изкарат зимата", предаде Асошиейтед прес.
Мярката влиза в сила на 1 октомври и ще е валидна до 31 март 2023 г. Тя ще важи както за фирмите, така и за потребителите на енергия от обществения сектор, сред които са и болниците, и училищата.
Подобна мярка е в сила за битовите потребители във Великобритания. Правителството в Лондон обяви, че тя става валидна и за домакинствата в Северна Ирландия.
Британското правителство ще компенсира доставчиците на електроенергия и на природен газ, тъй като те ще ги продават в уловията на ограничени цени на едро.
Управляващите в Лондон очакват въвеждането на пределни цени на на електроенергията и природния газ да ограничи галопиращата инфлация в Обединеното кралство.
Източник:БТА
Две деца загинаха при удар с дрон в Краснодар, още седем са ранени
Спират влаковете между Централна гара Пловдив и Филипово, пускат автобуси
Отклонява ли Русия украински дронове към НАТО чрез GPS спуфинг
Риалити звезда на съд за жестокото убийство на приятеля си
Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик
Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават
Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер
Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна
Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия
Германия дава на Украйна 600 ракети PAC-2, Киев иска още 360 Patriot за зимата
Васил Найденов с нова песен и Любовно признание, което всяка жена иска да чуе
Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември
