×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп обвини Китай в намеса в президентските избори през 2020 г.
  • Президентът присъства на международното военно учение „Бриз 2026“
  • ФИФА обсъжда в следващия Мондиал да участват 64 отбора
  • Куче нахапа 16-годишно момиче и уби домашния му любимец в Нови Искър
  • Акциите на "Газпром" пробиха 18-годишно дъно
  • Замразиха парите за майките на 398,81 евро
  • Днес Созопол чества своя празник
  • Йотова открива паметник на Васил Левски
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В края на пандемията: България се оказа с най-малка свръхсмъртност в ЕС


В края на пандемията: България се оказа с най-малка свръхсмъртност в ЕС
В светложълто са изобразени държавите с най-ниски показатели на свръхсмъртност, а в тъмнокестеняво – тези с най-високи. В същото съотношение се движат и нивата на ваксинации.
21 Септември 2022, Сряда, 20:00 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Данните от Евростат показват, че колкото по-ваксинирана срещу ковид е дадена страна, толкова повече летални изходи над нормата има

България отчита най-малка свръхсмъртност в края на пандемията от ковид-19. Това сочат последните данни на Евростат. Статистическата служба към Европейската комисия събира информация за страните в Европейския съюз и хармонизира статистическите методи за събиране на данни в различните страни членки.

Миналата седмица СЗО обяви, че краят на пандемията е близо. В неделя американският президент Джо Байдън директно заяви, че пандемията е приключила. Към юни 2022 година България има спад в наднормената смъртност със 7,9%. Това е рекордно добър показател за ЕС, особено като се има предвид, че мерките за борба с ковид в България бяха едни от най-меките, а страната е и най-слабо ваксинираната срещу ковид държава в ЕС.

Също сериозен спад в извънредната смъртност отчитат още няколко държави с ниска ваксинация – Унгария – 0,3% и Словакия – 1,9%. В другия лагер – с най-голяма свръхсмъртност дори сега, когато ковид е отслабнал, са все държави, където ваксинирането бе или задължително, или принудително. Тук са Португалия, Испания, Германия, Австрия, Нидерландия, Гърция.

Продължава и серията от внезапни и необясними смърти при спортисти в Западна Европа и Северна Америка, където всички трениращи също трябваше да минат през няколко курса задължителна ваксинация, за да бъдат допуснати до състезания.

Всички тези данни бяха обобщени във вечерното шоу на Марк Стейн по британския новинарски канал GBNews.


В категории: COVID-19


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
18
Коментара
18
Коментара по темата
18.
малко факти
22.09.2022 11:48:30
4
15
Да е жив и здрав Мангъров.
17.
boci boc
22.09.2022 06:34:22
3
2
BOCKAT ME I BOCKAT AZ NE UMIRAM BOCKAT ME I BOCKAT PAK NE UMIRAM AXXAXAXA KOLKO STE DOLNI
16.
Честито на набоцканите!
22.09.2022 00:27:43
7
19
да
15.
Реалист
21.09.2022 23:37:39
5
30
Толкова тъп народ ли сме???
Никой от коментиращите не осъзна, че не става въпрос за смъртност от КОвид! Смъртността за която ви говори човека от видеото е в следсвие ваксинацията, колкото по ваксиниран е даден народ толкова по голяма внезапна смъртност при млади хора от 25-55г, хора спортисти и напълно здрави спечелили състезания преди два дни, дори година след като са се ваксинирали изведнъж падат и умират на по 30г възраст. Разбира се винаги е имало подобни случаи, но за последните 2 години след като хората в Европа и Америка бяха принудително ваксинирани случаите на такава внезапна смърт при млади хора е увеличена с 200%. Дават ви България за пример, че случаите на внезапна смърт на млади хора дори е намаляла и правят връзка с факта че повечето от българите не се ваксинираха.
14.
До репортерчетата!
21.09.2022 23:13:27
5
34
Ами нали точно вие боклуци призовавахте хората да се ваксинират, и всеки ден публикувахте колко много жертви имало. Вие защо не се ваксинират??? Нали знаете че сме малък град и всички се познаваме!!!
Нали ви казвах, че Видов ден ще дойде! Наближава с пълна сила!
13.
Имам човек
21.09.2022 22:34:16
12
10
Данните са за юни 2022, когато вече ковид отдавна пожъна жертвите си. Вижте същата графика за пролетта и есента на 2021. Жалко, че измряха толкова възрастни хора тогава!
12.
Хамстер
21.09.2022 21:45:23
4
10
Ами който имаше да умира вече умря.
11.
питайте
21.09.2022 21:19:33
5
9
касабката ще каже най добре
10.
До 1
21.09.2022 21:13:23
4
16
ЦИК е решила да се броят всички разписки от машинното гласуване в секциите по места:
За това променкаджиите падат в канала :))))
"В методическите указания до секционните избирателни комисии, в които ще се гласува с машини, е записано, че трябва да има 100% преброяване на контролните разписки и съответното приложение, което се попълва, е приложение към методическите указания като протокол. Той ще бъде сканиран и публикуван на Интернет страницата на ЦИК заедно с официалния протокол от гласуването!
9.
Любобитство
21.09.2022 21:08:46
16
18
Интересува ме каква е специалноста на автора - статистик, епидемолог? В материалът личи непознаване на обикновена логика и елементарна математика. Излагате се, понякога ви четат и интелигентни хора! От последния месец да се правят изводи за смъртноснна по време на цялата пандемия е не просто непрофесионално, но и направо абсурдно.
8.
то беше ясно
21.09.2022 20:55:16
10
39
Който си е мислел, че ваксините помагат е от излъганите. Ние сме от страните с най-ниска смъртност. Онези си продължават с по 200-300 на ден, ама не от катастрофи и естествена смърт.
7.
Ваксина
21.09.2022 20:46:53
10
56
Които са се ваксинирали да си вземат хапчетата против тромбофлебит. Да не направят тромба и после инфаркт или инсулт. И СЗО ще кажат , ами К-19 ги уби. Аз не съм ваксиниран и никога няма да се доверя на печалбари които искат да ме убият.
6.
!!
21.09.2022 20:46:26
8
28
При положение,че мрем средно на 70 от куп други болести, ковид е последния ни проблем. Дебели и пушачи мрът преди 70
5.
Кестеняв ....
21.09.2022 20:40:57
4
19
Кестеняво е цвят на коса,боя за коса и т.н.
Цвета е кафяв, вишнев, тъмно кафяв и т.н.
Журналисти ..... при това уж образовани.
4.
XX
21.09.2022 20:28:15
13
44
Гласувайте ПАК Урсулата да ви командва и трови с химии от приятелски фирми.
3.
сигурно е
21.09.2022 20:20:10
16
78
че никой няма да отчете колко прав беше Мангъров.Истински специалист инфекционист .Дано да е здрав дълги години!
2.
путкин
21.09.2022 20:17:53
27
21
пак нивото на "журналята" на флегман кърти, на картинката е показа свръхсмърнтостта за юни тази година. Предвид горещините по западна Европа е нормално да има повишение на смърнотстта, ама как оперираният журналистически мозък да направи връзката...

Тук е показана статистиката за различните месеци и БГ-то си е първенец, особено по време на ковид вълните.

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Excess_mortality_-_statistics#Excess_mortality_in_the_EU_between_January_2020_and_July_2022

ПС, наистина разрушената образователна система си показва резултатите.
1.
Мед
21.09.2022 20:06:02
40
28
Това вече се дължи на здравната политика на правителството на Промяната ,защото по времето на герб бяхме с най-високата смъртност в Европа
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Емоционалната изповед на Тихомир Янакиев развълнува Созопол навръх празника на града (ВИДЕО) Емоционалната изповед на Тихомир Янакиев развълнува Созопол навръх празника на града (ВИДЕО) Той изрази дълбоката си лична свързаност с родното място и заяви, че наследниците на древните аполонийци днес с право изричат с гордост думите „Аз съм созополчанин“ От днес: Спират тировете в пиковите часове заради летния трафик От днес: Спират тировете в пиковите часове заради летния трафик На турската и гръцката граница движението е нормално към 6:00 часа, а в неделя тировете над 12 тона ще бъдат ограничени по Тракия и Струма Гълъб Донев: Дефицитът може да падне под 3 процента през 2028 година Гълъб Донев: Дефицитът може да падне под 3 процента през 2028 година Финансовият министър залага на евросредствата, по-ефективна администрация и спиране на течовете от бюджета, докато България вече е в процедура за прекомерен дефицит Михаил Заимов бе удостоен посмъртно с приза почетен гражданин на Созопол Михаил Заимов бе удостоен посмъртно с приза почетен гражданин на Созопол Той посвети живота и изследователската си дейност на морския град Силен кадрови ход на МВР в Бургас: Павел Колев оглави звеното на ГДБОП, вече е повишен в комисар Силен кадрови ход на МВР в Бургас: Павел Колев оглави звеното на ГДБОП, вече е повишен в комисар Повишението идва в решаващ момент за региона, заради тежките злоупотреби в икономиката и вихрещата се киберпрестъпност Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел Опитват се да играят две игри едновременно, като едната е да сме „неутрални“с външна политика спрямо националния ни интерес, а втората да не бъдем изолирани, коментира социолог Рекордьор по нарушения подкара камион без книжка и загази Рекордьор по нарушения подкара камион без книжка и загази Нарушителят е с 37 акта и 98 фиша, поясниха от полицията Опасен сигнал от Бургас: Шофьори намират развити болтове по колите си Опасен сигнал от Бургас: Шофьори намират развити болтове по колите си Разказите идват от социалните мрежи и все още не са потвърдени от полицията, а твърдението за предизвикателство в TikTok остава недоказано Бутнаха ли паметник на културата в центъра на Бургас? (СНИМКИ) Бутнаха ли паметник на културата в центъра на Бургас? (СНИМКИ) Сградата беше опасна и се рушеше, инвеститорите я вдигат наново в абсолютно същия вид с благословията на Министерството на културата АПИ дръпна шалтера на поръчка за 1 млрд. лв.: Евтините мантинели ни излизат с човешки животи АПИ дръпна шалтера на поръчка за 1 млрд. лв.: Евтините мантинели ни излизат с човешки животи Експертът Христо Грозданов настоява решенията да се вземат според риска и разходите за целия живот на съоръженията, а не само по най-ниската първоначална цена
Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Председателят на ПГ на Прогресивна България увери, че София не е част от формата, а декларацията от Киев не създава правнообвързващи ангажименти САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 Вашингтон твърди, че поразява военната логистика, а Техеран съобщава за цивилна инфраструктура и отвърна с ракети по държави от Персийския залив Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Над 10 сгради бяха затрупани край река Уцзян, повече от 1100 жители са евакуирани, а стотици спасители продължават издирването Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тръсът бе с магнитуд 7,4 по Рихтер, изплашени хора напуснаха домовете си Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Жителите на страната ще имат уникалната възможност да наблюдават с просто око изключително близко сближаване между младия лунен сърп и ярко блестящата планета Венера Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Анализатори разкриват тайния план зад бруталните удари в Близкия изток и обвиненията към Пекин за изборите Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Историята на един скромен гений, който победи парите и суперзвездите, за да качи Верона на върха Германия прати бивш мъж в мъжкия затвор, избухна скандал Германия прати бивш мъж в мъжкия затвор, избухна скандал Осъдената активистка първо е приета в женския затвор в Кемниц, но след индивидуална оценка е преместена в мъжката институция в Цайтхайн Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани Пожарът в Арагон остава извън контрол, а стотици огнеборци и военни защитават застрашените селища Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ Той сменя Веселин Синабов, а временното ръководство ще управлява дружеството до нов конкурс, но не повече от шест месеца
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Предоставихме на САЩ данни за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“ Виц на деня Виц на деня Секретарка се втурва, силно уплашена, в кабинета на началника:
- Шефе, току-що откраднаха колата ви!
- А успя ли да видиш крадците?
- Не, но записах номера на колата...
Виц на деня Виц на деня - Мила, ще се омъжиш ли за мен?
- О боже, да!
- Може ли да ти го сложа?
- Мръсник!
- Пръстена ма...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените прекаляват с уголемяването на устните?
- Защото не ми достигат пари за гърдите.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори