15% ръст на заплатите през второто тримесечие на 2022 г.
В секторите "Административни и спомагателни дейности" и "Култура, спорт и развлечения" увеличението е най-високо
С 14,4% нарастват общите разходи на работодателите за един отработен час от наетите от тях лица през второто тримесечие на 2022 г. спрямо второто тримесечие на 2021 година по предварителни данни, съобщиха от Националния статистически институт (НСИ).
В индустрията увеличението е с 15,0%, в услугите - с 16,8%, и в строителството - с 11,5%. По икономически дейности най-висок ръст на общите разходи за труд е регистриран в икономическите сектори "Административни и спомагателни дейности" - с 22,5%, "Култура, спорт и развлечения", "Други дейности" - с по 19,4%, и "Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети" - с 18,2%.
През второто тримесечие на 2022 г. спрямо второто тримесечие на 2021 г. разходите за възнаграждение за един отработен час се увеличават с 14,6%, а другите разходи (извън тези за възнаграждения) - с 13,5%.
По икономически сектори изменението на разходите за възнаграждения спрямо същия период на предходната година варира от 22,8% за "Административни и спомагателни дейности" до 1,8% за "Хуманно здравеопазване и социална работа".
Зеленски: Украйна вече достига Сибир с удари над 2500 км
Несебър утвърждава позицията си на Община с активна и отговорна социална политика
БДУ поставя начало на ново академично партньорство с Италия
Като във филм: Тръмп се качил на Air Force One пред камерите, после го измъкнали тайно с кетъринг камион
4 евро за 4 лъжици кисело мляко в Созопол. Нормално ли е?
В петък след 12 часа София пуска три нови метростанции - метрото стига до Левски
Автобус блъсна майка и 3-годишния й син на пешеходна пътека в Свети Влас
Дунав продължава да изчезва при Русе
Украинец с 1,88 промила зад волана на БМВ Х5 в Слънчев бряг, остана без джип
Трагедия в Колумбия: Над 130 жертви след труса от 7,4, близо 190 души са в неизвестност
Брад Пит и немска овчарка в битка за оцеляване: Новият му филм идва през септември
Запален барутен заряд предизвикал взрива в „Емко“? Видяхме как един склад изчезна, каза кметът на Трявна
