×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Правителството след военната мобилизация в Русия: НАТО гарантира сигурността ни


Правителството след военната мобилизация в Русия: НАТО гарантира сигурността ни
"Риск за националната сигурност на България има, но пряка заплаха няма", каза военният министър
21 Септември 2022, Сряда, 12:28 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Към момента не е необходимо увеличение на контингента на Пакта в България, обяви министърът на отбраната Димитър Стоянов

Има риск за националната сигурност, но няма пряка заплаха за България. Това обяви министърът на отбраната Димитър Стоянов по повод обявената частична военна мобилизация в Руската федерация на брифинг в Министерския съвет, където днес се провежда редовно заседание.

Той бе помолен за коментар на случващото и бе попитан дали са застрашени България и НАТО, както и каква ще е позицията на страната за референдумите, които се подготвят от страна на Русия в региони в Украйна.

"Това, което е коментирано по отношение на провеждането на мобилизация в Русия, ... естествено, че води до едно ожесточаване на конфликта и е трудно да бъде предсказан краят на този конфликт", отговори министър Стоянов. "Риск за националната сигурност на България има, но пряка заплаха няма. България е член на НАТО и в системата на колективна отбрана ние добре се вписваме с член 5-и. Това гарантира националната ни сигурност."

А по другия въпрос било редно да се пита Министерството на външните работи. 

След питане какво по-точно има предвид, като казва, че има риск за националната сигурност, Димитър Стоянов обясни: "Всеки един конфликт, който е замразен, тлеещ или горещ конфликт, какъвто е в Украйна, е риск за националната сигурност. Всеки един конфликт... Като се започне с потока от бежанци, с използването на икономически средства. Това води по един или друг начин до влияние на националната ни сигурност. Ние го усещаме сами, виждаме какво става с цените."

На въпрос на "Флагман" - предвид новата ситуация в Русия обсъжда ли се и смятат ли, че е нужно увеличение на контингента на НАТО в България, Димитър Стоянов отговори: "Има ясно разписани правила. Има техническо споразумение. Към момента не е необходимо. Пак казвам, че няма пряка заплаха за България."


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
28
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама 24/06/2026, Сряда 13:00 3
28
Коментара по темата
28.
ROCK AND ROLL
23.09.2022 03:06:25
4
1
РУСНАК : " НАС НЕ ДОГОНЯТ " !
27.
До Барометъра
22.09.2022 12:15:57
3
0
Аз сега да видим колко либерасти ще ти вкарат червен картон и колко истински патриоти има, залагам на червеното :-)
26.
Барометър
22.09.2022 12:13:14
6
8
Сега от Русия наистина бягат либерастите които са същия такъв лош генетичен матрял кат нашите собствени такива, видяхме и украинците как се разбягаха още преди да се стигне до мобилизация, ще видим и нашенските либерасти да бягат с писъци, тук ще останем само тези които ще изметем НАТО от страната си, другите които заминат НИКОГА повече няма да се върнат тука.
25.
Барбароса
22.09.2022 12:09:26
3
7
NATO наистина ще защити правителството от недоволния български народ, затова са тук, не за да пази нас а ТЯХ ... купените БЕЗРОДНИЦИ
24.
*********
21.09.2022 22:15:51
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
23.
До 21
21.09.2022 21:24:41
3
2
" Путин е един истински и велик човек и пълководец и отечественик и велик президент който прави всичко за Русия и за това да опази страната от чужди влияния"
По тази логика може да кажеш същото и за Ким Чен Ун. Аа лично вече разлика не виждам м/у двамата. Но приятел , когато падне гъбата, тя ватниците като теб нема да ги засегне , тя само " краварите" и техните подръжници ще унищожи :)) Наздаровя !!
22.
Говарит Масква
21.09.2022 21:11:33
2
1
В Москва сега:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Qy3Y8dtMy6qPhnykyhAPehJEx4sRsVmZYoBpVS1FybBLD4oZ6nDdVT36zHKNrbarl&id=100008540746223
21.
До 18
21.09.2022 20:21:18
4
7
Виждаме ги навсякъде тези смели защитници, по България и Европа дезертьори пълно е с тях другите просто са намали достачно пари да си платят на граничарите да ги пуснат. Путин е един истински и велик човек и пълководец и отечественик и велик президент който прави всичко за Русия и за това да опази страната от чужди влияния и вмешателства на краварите и това да опостошат и разграбят несметните богатства на майка Русия. Империалистки виждания и диктатура имат сащ краварите, който Русия им пречи да създадат така мечтания им нов световен ред и пълна диктатура над човечеството, един свят без граници един свят в който няма да има свободни хора а роби на световния и Елит и много други неща, защо нападнаха и се намесиха в конфликта на Сърбия с косовските албанци и бомбардираха Сърбия многознайко и промит мозък, защо признаха Косово за независима страна а не искат да признаят Донбас при положение, че хората който живеят там искат да са част от руската федерация и са го заявили с референдум, защо бомбандираха Ирак Афганистан Камбоджа и още 50 други страни след втората световна и се намесиха в управлението на тези страни без да имат право на това!?
Защото водят една паразитна политика на съществуване, защото създадоха войната, защото само така можеха също да излязат от кризата и че напечатаните пари, който печат ги нямат в злато и облигации затова им скочи долара сега рязко, но ти си един промит мозък идеалния отпадъчен продукт, който създаде англосаксонските либерали неонацисти глобалисти социал капиталисти. Жал ми е за такъв тип хора като теб жалкото е че сте масовката от обществото .
20.
hhmmm
21.09.2022 19:18:46
3
4
Западен джендър от БСП... страхува се че Русия идва да ни освободи.
19.
ddd
21.09.2022 19:17:55
1
6
Tоя не става и за чистач в министерството, те го сложили министър.. Трагедия!
18.
Изборът
21.09.2022 19:12:45
7
6
Еднопосочните билети, с които руснаците напускат Русия, са окончателното доказателство за безумието на путиновия режим. Когато една държава води реална битка, за да защити земята, народа и ценностите си, мъжете ѝ се връщат в родината, не бягат от нея. Виждаме го ясно в поведението на украинските мъже.

Пропагандната доктрина на Путин обаче не може да убеди руснаците да рискуват живота си. И за какво да го правят? Заради болните имперски амбиции, поставили страната им в изолация? Защитата на безпричинно нападнатата Украйна е кауза, за която украинците са готови да умрат. Кой би останал да се бие за “защитата” на Русия от лошия Запад, който дори не я напада? Свободните хора не биха станали доброволно пешки на един отиващ си мракобесен режим.

А за нас тук е важно да не допускаме във властта аватарите на този режим.
“Демократична България” е единствената политическа сила с категорична геополитическа позиция.

Ако искате България да е от правилната страна на историята, подкрепете ни с №25 в бюлетината на 2-ри октомври.
17.
Даааа
21.09.2022 18:47:08
4
7
Форумите на Флагман бг. се превърнаха в свърталище на долна гейпарадска евроатлантическа измет...
Болшинството коментари са писани от мазни и гнусни амбриажи, които неистово защитават разпраните си джендърски халки!
Хайде прайдаджии, започвайте да се набирате на минуса!
16.
До 9
21.09.2022 17:09:03
8
6
Много сте се размирисали кравешките лай.. на тука. Из. Ср. аха ви тука от козяк и си мислите да ни превземе те с миризмата си. Де.. Ба боклуците ви джендърски. Скоро ще ви шпоркаме без ВазелинФашисткИзмет
15.
XX
21.09.2022 16:37:55
5
11
дано НАТО пради децата на министрите i ВСИЧКИ атлантици да се бият за ценностите му!
14.
До 12
21.09.2022 16:28:51
3
9
Де го чукаш, де се пука. Аз му говоря за залеза на Европа той тръгнал да ми обяснява за величието на Америка. Да бе велика е и си плете кошничката и си гледа интереса. Само че света вече не е еднополярен а многополярен. И на ЕС ще му се случи това което ни се случи на нас след разпада на СССР. САЩ си създадоха Китай а сега се чудят как да го спрат а Кисинджър ще почне да се върти като пумпал още преди да е влязъл в гроба. А що се отнася до величието на НАТО не мога да споря ! Записвай се доброволец и още на другия ден ще си в авангарда , няма да те върнат, тепърва ще им трябват полезни идиоти.
13.
Пуф
21.09.2022 15:50:30
6
6
" но няма пряка заплаха за България. Това обяви министърът на отбраната Димитър Стоянов".
В България,заплахата на Путин с ядрено оръжие,явно въобще я нямат за заплаха.
12.
До 4 ": D"
21.09.2022 14:36:21
15
22
Ох на мама "русофила под прикртие", ама всъщност, "явен"!
Както се казва "русофил и логическа мисъл е като прасе и лична хигиена"!
На САЩ, никой не им е замразил държавния резерв и още стотици милиарди на олигарси. Икономиката на САЩ, все още е номер 1, а парите на светът са в САЩ- световната банка и те ги печатът, и 87% от световните транзакции са в долари, а не в рубли. САЩ не са под санкции, които да сриват икономиката им,и никога не са били, а винаги те налагат санкциите. Армията на САЩ не е дала 100 000 жертви в Украйна и огромни загуби във всякаква военна техника, поради което Щатите да обявят мобилизация. Как НАТО, нямало да може да ни защити. Ами русоробе, ССС Р и после Русия, никога не са нападали членка на НАТО. Познай защо? Ако не можеш да се досетиш, питай майка ти, тя ще те съжали и ще ти помогне да се досетиш. Та, след, като САЩ печели на 100%, а Русия губи на 100% от тази война. Изниква логичният въпрос:
Можеш ли да се договориш с някого да се блъснете челно, ти с велосипед, а той с ТИР? При положение, че по всяка елементарна логика, щетите ще са само за теб и ще са фатални.
Русоробчо мамин сладък!
А, что болтаеш ущербньlй русофил?
11.
Сандо
21.09.2022 14:14:23
3
17
Предлагам мобилизация за тези де неса ходили в казарма,редно е придобият умения а и порядки-Джамбазки,Азис,Коцето от възраждане ще е батальонен командир заместник Волката сидеров разбирасе главен тиловак Баце Бойко пожарникаря
10.
жора
21.09.2022 14:12:04
17
17
Българите казват, че видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крака си.Кой на бута ,че се клатим и изказваме мнение.Слава Русия.Сега ще ги опече укрите за да измре фашзкия вирос в тях.И да не забравим правителството ни трябва да подкрепи референдумите.87
9.
Отгоре на No6
21.09.2022 14:05:55
13
16
Ще те опази като те опрете да посрещнеш ракетите гъзом мама ти руски трол даеба
8.
Някой
21.09.2022 13:59:01
23
17
Всички руснаци трябва да се изселят от Европа. Нямат място тук.
7.
Въпрос?
21.09.2022 13:51:10
14
28
Много ми е любопитно как ще ни опази НАТО от ракетите Сармат?
6.
Бг
21.09.2022 13:45:27
23
23
От Русия нищо хубаво не очакваме.
5.
Готово, преобуха се!
21.09.2022 13:24:42
12
16
Как да няма опасност, нали хвърчащия пръцзидент ни плашеше от сутри до вечер, че даването на оръжие и боеприпаси на Украйна, ще ни вкара във война?
Нали той и всичката ви про-кремълско путинска шайка повтаряхте упорките на Кремъл, докато Митрофанивица ни наричаше фашисти(заради помоща за Украйна), Рогозин, Маша алкаш Захарова и Лавров ни заплашваха с ракетите си, като членка на НАТО?
Какво стана бе изпугани фурнаджийски русофилиски лопати нали щеше да ни нападат, да умираме от студ и глад?
Чак и бг русоробите(всякаш не ги е раждала и кърмила българска майка) бяха в шизифренишки екстаз и призоваваха Путин да ни нападнел, защото сме предали Русия и сме били в НАТО.
Какво стана бе изплашени лаещи пудели, какво се промени, бе?
- Момент! Да не би кремълскоМангалското корито да потъва, а?
Няма нужда русофилоПодонки, не се притеснявайте! Всеки поне малко мислещ човек, винаги е знаел, че кремълските бомжи, никога няма да нападнат. Защо ли?
Когато си бомж и негодяй със скъсани чорапи, вонючьlй сапоги, дървен нож и мизерни килоти, никога няма да нападнеш НАТО, факт!
След всички заплахи срещу НАТО, кремльовския катун, не изстреля и един снаряд срещу страна от НАТО, дори когато и Ердоган им свали ръждиватаЩайга изтребител. Целия свят им се смее на пропагандата, че в Украйна воювали с НАТО хахаха!
Ами, супер! Тогава, защо, като винаги сте заплашвали НАТО и сега твърдите, че воювате с НАТО, не стреляте по държава от НАТО, а?
Измислени герои и кремльовски шизофреници хахаха!
Вес мир смеется над вами! Путлер свегда бьlл трус, трус и трус! Конченьlй придурак!
4.
:D
21.09.2022 13:18:48
40
23
Путин ги мобилизира за да може безпроблемно да минат референдумите в Донбас и Херсон. Все повече започвам да мисля че Русия и САЩ са се разбрали и сметката ще я плаща ЕС , защото на практика това се получава. А ние трябва да сме солидарни и да си изнасяме тока за Германия защото те са го закъсали и накрая по средата на зимата да не стане като в приказката за обущаря и децата му които са боси. НАТО щяло да ни пази ! С други думи ако се наложи не дай си боже да умират хора за : Слава Україні ние там също ще трябва да сме солидарни. Ако съм прав ни предстоят доста тежки години , пак ще го напиша ГОДИНИ в който ЕС ще бъде доведен до просешка тояга.
3.
д
21.09.2022 13:04:17
31
38
Кремълското джудженце трябва да го разпорят като риба :))
2.
пешо
21.09.2022 13:02:10
11
10
е ся си е** м******
1.
Га га гаааа
21.09.2022 12:40:15
36
39
Как да няма пряка заплаха за България.Инфлацията и недостига на суровини е точно такава.Ами демографската криза в която се намира страната ни.Само военен конфликт ни трябва и да потънем в тотална мизерия за следващите 100 години.
Или ти имаш предвид ,че за поста ти няма заплаха господин министър.? Ааааа сега те разбирам.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пътища гробници: Народът ни страда от колективно безхаберие Пътища гробници: Народът ни страда от колективно безхаберие Не като индивиди, а като общество си задайте няколко прости въпроса и помислете - има ли място за надежда 71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си 71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си Директорът на СУ „Любен Каравелов“ Ева Зивилдиева изпрати випуска с пожелания за дръзновение, а 16 отличници бяха отличени с почетни грамоти Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Докато държавното дружество тъне в одити и финансови неволи, проверките извадиха нова информация как директорката с 14 000 евро заплата си устройва коктейли на Френската Ривиера Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Кулинарна дипломация: Бургас става сцена за автентичния вкус на Словакия Кулинарна дипломация: Бургас става сцена за автентичния вкус на Словакия Най-важното е, че от словашка страна са много благосклонно настроени за съвместна работа с Бургас, каза Николай Панайотов от българската диаспора в Братислава  Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Легендарният град-хотел „Свети Стефан“ отваря врати на 1 юли, но повторното затваряне на емблематични плажове разгневи местните жители Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца България ще продължи да задълбочава стратегическото си партньорство със САЩ в сферата на отбраната, енергетиката и високите технологии Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Криминогени и съмнителни лица притесняват живущите, а това не е първият случай, жалват се собственици, зоват за незабавни действия от Четвърто РУ-Бургас Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Става въпрос за самостоятелно ПТП NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi Все повече домакинства у нас търсят климатик за целогодишно отопление, нисък разход на ток и сигурна работа през зимата
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори