По Черноморието ще бъде слънчево, но ветровито
Максималните температури ще са между 19° и 23°
Ще преобладава слънчево, но ветровито време. Ще духа умерен, временно силен вятър от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух. След обяд над централните райони от Южна България ще има временни увеличения на облачността и на места ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще са предимно между 16° и 21°, в София 16°. Такава е прогнозата за времето на дежурния синоптик към НИМХ Мартин Славчев.
Над планините облачността ще е променлива, след обяд над Родопите - по-често значителна и на места там ще превали слаб дъжд. Ветровито време, с умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максимална температура на височина 1200 метра около 11°, на 2000 метра - около 5°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, но ветровито. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 19° и 23°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е около 2 бала.
Атмосферното налягане ще се повиши и ще бъде малко по-високо от средното за месеца. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 12 мин. и залязва в 19 ч. и 26 мин. Продължителността на деня е 12 ч. и 14 мин. Луната в София изгрява в 1 ч. и 6 мин. и ще залязва в 17 ч. и 13 мин. Фаза на луната: два дни след последна четвърт.
Медицинска сестра от хоспис разкри как тялото подсказва, че краят на живота наближава
Дневен хороскоп за 11 август: Телците срещат сродни души, шанс и за Козирога
Прасковата - сладка, сочна и само 39 калории на 100 грама: Какво всъщност дава на организма
Шок на спирка в „Меден рудник“: Сгащиха 16-годишна с чашка, пълна с 60 грама пико
Лютеницата загуби битката за буркана: Ето коя зимнина българите правят най-често
Сменят формулата за минималната заплата: Какво се готви за доходите от 2027 г.
10/08/2026, Понеделник 21:00
7
Елтън Джон остана сляп с едното око: На 79 години музикалната легенда води най-тежката си битка
Яхтата на Зукърбърг не откликна на сигнал за помощ, друг кораб спаси лодката
17-годишната Виктория Ангелова е световна шампионка на троен скок
Ники Кънчев се раздел тайно. Водещият проговори за слуховете
Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира
Жегата се връща с пълна сила: Жълт код в 16 области, термометърът скача до 38 градуса
