Интерконекторът влиза в експлоатация на 1 октомври
Урсула фон дер Лайен и президентът на Република Северна Македония идват в София за откриването на газовата връзка
Междусистемната газова връзка Гърция - България ще бъде въведена в експлоатация на 1 октомври с официална церемония в София, съобщава БНТ.
Вече е потвърдено, че президентът на Република Северна Македония Стево Пендаровски ще пристигне у нас за откриването на интерконектора, на което са поканени и други президенти и премиери от региона.
И председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че ще посети България за официалната церемония. Газовата връзка е с дължина от 140 километра на българска територия.
Според уверенията на служебното правителството през нея България ще получава договорените количества азерски газ.
Две от тризначките са клошарки, третата – женена за богаташ
През 2026 г.: Китайци чакат Огнен кон, славяните – Вълк!
Веско Маринов мина на диета
Стефан Софиянски: Оттеглих се като кмет заради боклука
Мъж ограби къщата на съсед, за да купи мляко за детето си
Дебел и стар ли е? Даниела от Ергенът показа гаджето си
Мъж почина от грип в Северна Македония
Защо Ангел Джамбазки рови по контейнерите в София
Милионна оферта от Казахстан върна Нани във футбола
До края на годината ще може да съхраняваме книжка, лична карта и банкови карти в дигитален портфейл
Германия изтегли набързо военните си от Гренландия
