×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Откраднато "Бентли" на наш посланик в Лондон се озова в Пакистан


19 Септември 2022, Понеделник, 18:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Колата е конфискувана от митническите власти в Карачи

България се оказа замесена в кражбата на Bentley Mulsanne на стойност половин милион долара от Лондон и оказало се в Пакистан. В момента то е конфискувано от митническите власти в Карачи. Двама пакистанци - Джамел Шафи и брокерът Навид Билвани, са арестувани за аферата. Още един - Наваид Ямин, и неизвестен "помагач" също са разследвани. Това съобщава пакистанският сайт dawn.com, цитиран от „24 часа“.

Автомобилът е носил номер BRS-279 и при търсене в портала на местната полиция излиза, че е "Бентли", модел 2014, регистрирано на 21 май 2020 г. на Негово превъзходителство Александър Борисов Парашкевов. Точно преди 2 години посланикът ни бе отзоваван с указ на президента Румен Радев по предложение на правителството, след като във външното министерство е направена проверка по делото, което се води срещу Парашкевов в Пакистан.

Събраните данни са били изпратени и на главния прокурор. Според документите властите са се опитали да конфискуват и преди автомобила. От българкото посолство обаче се намесили, гарантирайки пред външното министерство, че колата се използва от хора от посолството и не е продавана на никого, поради което митническите власти не са имали юрисдикция да конфискуват колата. Един от тези, които са я ползвали, е Наваид Ямин, става ясно от документацията.

През ноември 2019 г. правителството на Пакистан издава сертификат на посланик Парашкевов да внесе акцизни стоки за ползване от служителите на посолството. Цялата стойност е била за 36 950 долара и стоките е трябвало да пристигнат на пристанището в Карачи.

В официално писмо посолството гарантира, че стоката - Bentley Mulsanne, е собственост на посланика ни по това време Александър Борисов Парашкевов. И иска от властите да издаде "дипломатически номера по съображения за сигурност". На 8 януари 2020 г. Министерството на външните работи издава "забранен за преотстъпване" сертификат за регистрация на дипломатически автомобил на посланик Парашкевов и номер CD-09-13. Митническите власти обаче научават, че колата е продадена на местен човек в Карачи и се опитват да я конфискуват заради неплатено мито. Но Наваид Ямин завежда дело срещу митническата дирекция за разузнаване и разследване.

На 11 март 2020 г. посолството ни в Ислямабад изпраща ново писмо до министерството на външните работи, в което твърди, че Наваид Ямин е "обслужащ персонал от 2019 г. според закон ІХ от 1972 г. за привилегиите на посолствата и консуствата". Той предоставял всякакви услуги на мисията в Ислямабад, включителон и по вноса на дипломатически стоки от чужбина.

"След като е обслужващ персонал, ние му предоставихме нашия автомобил Mulsanne V8", се казва още в писмото, като се допълва, че "проблемите, които създават митническите власти, като се опитват да конфискуват колата, са неоснователни.

"Не сме продавали колата и властите нямат право да я конфискуват", се казва още в писмото. След тази кореспонденция митническите власти се отказват от опитите си да конфискуват автомобила. До момента, когато получават сигнал от британските служби, че бентлито е откраднато.


В категории: Разследване


4
Коментара
4
Коментара по темата
4.
ха ха
20.09.2022 10:47:29
0
0
Предвид издадения сертификат за внос на акцизни стоки на стойност 36950 долара, между които е и бентлито. Излиза, че посланика ни е вътре в играта и трябва да си понесе отговорността.
3.
Опаа
19.09.2022 21:32:31
2
4
Защо му е на 1 чиновник Бентли, с какви пари е взето и кой му е разрешил да купува таква кола - това трябва да се изясни
2.
Тончо
19.09.2022 21:13:36
0
6
Последно това Бентли на посланика ни в Лондон ли е или на този в Пакистан? И откъде толкова пари за такава кола от едната държавна заплата?
1.
Mentozo
19.09.2022 19:13:25
1
27
Добре известен сред дипломатите ни факт е,че филмът “Мисия Лондон” е по съвсем истински случай . Помня и манекенката яла патешко с чип. Помня и книгата “ Мисия Лондон” И се смея,виждайки вече продължението .
Смятам че ‘ко пратят по посолствата отбор странджански селяни- НАПРАВО СЕРИАЛ МОЖЕ ДА СТАНЕ,КАСОВ ПРИ ТВА!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
AI филм за Васил Левски разбуни мрежата още преди премиерата (ВИДЕО) AI филм за Васил Левски разбуни мрежата още преди премиерата (ВИДЕО) „Агенти на времето: Васил Левски“ е насочен към деца, но трейлърът отприщи спор дали изкуственият интелект може да разказва българската история Палестина насрочи първите си парламентарни избори от 20 години Палестина насрочи първите си парламентарни избори от 20 години Махмуд Абас определи 28 ноември за вот в Източен Йерусалим, Западния бряг и Газа, но препятствията пред провеждането му остават огромни Откритата с ножица в гърдите чехкиня 2 години правила опити да сложи край на живота си Откритата с ножица в гърдите чехкиня 2 години правила опити да сложи край на живота си Жената е имала сериозни психически проблеми БНБ влиза в нов режим: служители и шефове ще декларират имущество и инвестиции БНБ влиза в нов режим: служители и шефове ще декларират имущество и инвестиции Парламентът прие окончателно промени за банковия надзор, клоновете на чужди банки и санкциите при неизпълнение Трагедия в Дюни: Намериха млада туристка мъртва с ножица в гърдите, подозираха съпруга, но... Трагедия в Дюни: Намериха млада туристка мъртва с ножица в гърдите, подозираха съпруга, но... По първоначална информация в гърдите на 33-годишната жена е имало забита ножица, МВР не смята съпруга ѝ за извършител Край на банкетите и тиймбилдингите за чиновници с пари от бюджета Край на банкетите и тиймбилдингите за чиновници с пари от бюджета Кабинетът „Радев“ спира разходите за празнични, развлекателни и спортни прояви в администрацията Справедливо ли е? 4 г. и 8 месеца за катастрофата на бул. „Демокрация” в Бургас със загинала пешеходка, пресичаща на червено Справедливо ли е? 4 г. и 8 месеца за катастрофата на бул. „Демокрация” в Бургас със загинала пешеходка, пресичаща на червено Той се е движил на зелен светофар в крайна лява лента и е напълно възможно изобщо да не е видял пешеходците отдясно Двойно повече деца влизат „по болест“ в елитните гимназии Двойно повече деца влизат „по болест“ в елитните гимназии Родители настояват учениците с хронични заболявания да бъдат приемани над утвърдения план, за да не изместват деца с по-висок бал Нова измама с онлайн ивестиции ужили пенсионерка с близо 17 000 евро Нова измама с онлайн ивестиции ужили пенсионерка с близо 17 000 евро Мнимите инвеститори я зарибявали във Facebook и Viber, връщали ѝ по 15-20 евро като фалшив дивидент Радев: Наследихме плячкосана хазна, но социалните плащания са гарантирани Радев: Наследихме плячкосана хазна, но социалните плащания са гарантирани Премиерът обяви, че кабинетът вече започва работа по Бюджет 2027, а тази година България няма възможност за финансова подкрепа на Украйна
САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива Новата ескалация поставя под въпрос крехкото примирие, след като Вашингтон обяви удари по десетки цели, а Иран атакува военни обекти в Кувейт и Бахрейн Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Федерален съд в Ню Йорк нареди парите да бъдат преведени на писателката след изчерпване на възможностите за обжалване Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Полицията издирва шефа на хлебозавод „Мио“ Димитър Георгиев от Павликени с дронове и термокамери, проверява се и версия за отвличане Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Уелската певица почина на 75 години след тежко боледуване в Португалия САЩ започнаха масови бомбардировки по Иран: взривове в цялата страна  САЩ започнаха масови бомбардировки по Иран: взривове в цялата страна  Техеран изстреля в отговор ракети по Бахрейн и Катар Тръмп: Ще денуклеаризираме Иран! Нито един US войник няма да се върне жив, отговориха му от Техеран Тръмп: Ще денуклеаризираме Иран! Нито един US войник няма да се върне жив, отговориха му от Техеран Ислямската република е приключила, отсече той и заплаши с нахлуване на остров Харг, а говорителят на иранския парламент му отговори с „хайде, чакаме те“ Брюксел иска да ни следи и в колата: Новите автомобили задължително с камери! Брюксел иска да ни следи и в колата: Новите автомобили задължително с камери! Поредната регулация влезе в сила вчера. Криитиците я наричат „още една стъпка към цифровия концлагер“ Робот прахосмукачка избухна в кухня, 25-годишен мъж е с 75% изгаряния Робот прахосмукачка избухна в кухня, 25-годишен мъж е с 75% изгаряния Инцидентът в Пърт остави мъжа с опасност за живота, а пожарната разследва дали дефектът е бил в литиево-йонната батерия Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Американският президент обвини Копенхаген, че оставя ледения регион в ръцете на Русия и Китай; Мете Фредериксен призова за уважение в НАТО Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Снежни стени блокираха проходите в разгара на лятото, социалните мрежи прегряха от кадри
Румен РАДЕВ Румен РАДЕВ Ще подкрепяме Украйна според възможностите си, а такива нямаме Виц на деня Виц на деня При психиатъра:
- Представете си, че се събуждате в тялото на човек, когото не понасяте!
- Докторе, аз всеки понеделник се събуждам така
Виц на деня Виц на деня Жена мрънка на мъжа си:
- Не излизаме никъде заедно!
- Добре! Утре ще те взема като ходя да изхвърлям боклука...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако някога почувствате, че работата ви е безполезна, знайте, че в заводите на BMW има служители, които монтират мигачи на автомобилите!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори