×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Гърция
  • Създават национално звено за наблюдение на изборите за 52-рото Народно събрание
  • Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Интернетът в България вече не е на ниво, изпаднахме от топ 5 за Европа


Интернетът в България вече не е на ниво, изпаднахме от топ 5 за Европа
През 2022 г. средната скорост на връзката у нас е била между 20 и 49 мегабита в секунда – 3 пъти по-ниска от тази в съседна Румъния
19 Септември 2022, Понеделник, 21:29 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Най-бърза е връзката във Финландия – средната скорост е над 200 mbps

България е изпаднала от списъка със страните в Европа, които могат да се похвалят с най-бърз интернет. Докато допреди десетина години бяхме в топ 5 на Стария Континент, сега вече не влизаме дори в първата десетка, сочи анализ на данни на statista. У нас средната скорост на теглене е между 20 и 49 мегабита в секунда, а съседна Румъния ни задминава тройно със скорости между 100 и 149 mbps. България е изпреварвана и от друга своя съседка – Сърбия, където тегленето е със скоростите, присъщи за нашата държава преди години – между 50 и 99 мегабита в секунда.

Анализът на данните за бързината на интернет е много интересен за Европа, защото рисува странна картина – страните с най-малко население и площ могат да се похвалят с най-високи скорости. Така Люксембург, Лихтенщайн и Исландия се оказва, че теглят най-бързо – между 150 и 200 mbps. Ако обаче от списъка на държави в света извадим всички такива, чието население е под 1 млн. човека, то Франция се оказвана трето място на планетата, задмината само от Тайван и Япония със средни скорости между 120 и 140 mbps.

Сега в топ 5 влизат по ред на изброяване: Исландия, Люксембург, Лихтенщайн, Андора и Франция. В долната графа пък попадат Турция, Албания и Босна, където връзката с интернет е крайно слаба – между 5 и 19 мегабита в секунда, което значи, че средната скорост на теглене попада в графата 3G.

 


В категории: Животът


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
18
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Чък Норис Почина Чък Норис 20/03/2026, Петък 16:21 5
Емел МАХМУД Сириец наръга българин в София Сириец наръга българин в София 20/03/2026, Петък 15:58 5
18
Коментара по темата
18.
Сребролюб Мангизлиев
20.09.2022 18:26:51
0
1
От години съм абонат на местен оператор. Там няма к**венски номера като Вивъком, А2, А3 итн....
17.
Бойко
20.09.2022 18:23:18
1
2
Ами дойдоха Славчу, Кирчу и Кукорчу и всичко се срина...
16.
Немо
20.09.2022 10:10:23
0
4
С продължаването на окрупняването на големите телекоми изкупувайки малките независими доставчици, тенденцията ще се задълбочава.Цените ще се движат нагоре, а качеството в най-добрия случай ще си остава същото.Малките ще бъдат натискани допоследно, докато се продадат.За съжаление, това се случва не без активното съдействие (по-скоро умишлено бездействие) от страна на държавата, която така и няма желание да наложи правила в сектора.
15.
vivadryn
20.09.2022 09:27:05
0
5
От една година Вивакома ми рекламират Еон глупости дрън дрън с големи скорости до 1000мб. Миналата седмица питам за Лазур .. ами то там няма още само до 100мб. Алоои то 100мб имаше и преди 10 години.
14.
паткан
20.09.2022 08:21:33
2
8
Хората под мен са го казали вече.
Решението - Не ставайте абонати на монополистите и подържайте малките доставчици.
Само така ще имаме качество.
13.
Me
20.09.2022 07:08:01
0
12
Пряк резултат от липсата на конкуренция я сектора. БТК и А1 утрепаха пазара изкупувайки всички дребни фирми.
12.
Яаб
20.09.2022 06:43:49
3
8
Нормално, преди имаше някаква конкуренция, а сега само картел между трите оператора със съмнителни собственици.
До 11:Вгъзраждани ако не ги изгоним в масква, ще имаме и заРплати по 50 долара.
11.
Възраждане
19.09.2022 23:19:27
29
13
Важното е ,че имаме малограмотните Свиваком,Ментел и Грабул биещи се в гърди на час и през минутка с новата си малограмотна оферта за неограничени 'килобайти' за телета в следващите 15 мин. Докато тези СЕЛТАЦИ и ВКИСНАТИ АНТИБЪЛГАРСКИ ТЕТКИ в тези неграмотни фирмички не бъдат изселени и национализирани няма да се учудя и 399 място да забием.Гласувайте Възраждане ще бъдат изселени от България и национализирани. ъпунгери се търпят до време.
10.
хъмммм
19.09.2022 23:07:05
4
3
Аз съм на 300.
9.
Гуньо
19.09.2022 22:56:17
2
8
Вие теглите пиратски филми в нета, а аз си тегля товара, докато тегля майни ! ;)
8.
Ахмет
19.09.2022 22:31:30
11
34
Добре че поне румънците не са толкова прости да си назначат безпросветна банкянска мутра и нискочело ДПС прасе да ги управляват. Иначе нямаше да имат шанса да ни изпреварят и в тази класация!
7.
Българско тъпо борче
19.09.2022 22:23:30
3
29
Едно време се славихме с бозата и киселото мляко а сега само с лайна и говна
6.
До 3
19.09.2022 22:18:39
1
24
Мдаа , Нова HD си е пълен фейк. Нищо общо с 1080р...като БНТ или btv. А за нета нищо изненадващо, като сме тръгнали назад, да е във всичко.
5.
Турист
19.09.2022 22:15:19
3
17
Турция дори не трябва да е в тази класация там интернетът абсолютно не става
4.
Един възрастен айтиджия
19.09.2022 21:58:01
3
30
Не само топ-5, ами имаше години, в които чуждестранни държавни телекоми идваха на специални посещения в България, за да разучават системите ни и да сключват силно подплатени договори с нашите телекоми, за да им подпомогнат увеличаването на техния обхват и връзка. Тъжничко, но така се случва, когато първоначално с времето всичко бе продадено на разни съмнителни български бизнесмени и цялата сфера премина в частното, а след което изпралите парите си български аферисти ги разпродадоха на австрийци, швейцарци и какви ли не, от които едва ли има някой, който ще очаква, че ще менажират системите си по начин, по който би било, ако са в собствените им държави.
3.
Геле
19.09.2022 21:54:58
2
34
Оптиката не е като нет кабелчетата, иска кеш да се инвестира. Още HD каналите на много телевизии са 720p, пълен смях. В Англия Скай предава и на 4К, тука сме 15г назад.
2.
Банкянеца
19.09.2022 21:42:05
17
33
Бяхме в топ5 в Света преди 15 години! Но г-н генерал премиер Борисов и г-н хидроинженер Доган визионерски предусетиха риска и върнаха монопола в ръцете на отговорните руски компании БТК и А1. Сега вече няма запазняци да ни цакат като в Румъния, а ще си даваме парите на наши, български, читави бизнесмени. Аз искам българин да кара бентли и да си купи гръцки остров, а не някакъв соросоид да се разхожда из жълти павета!
1.
Киро
19.09.2022 21:37:05
12
14
Мчи то 100мегабита ми стига да си точа от замундичката, за ко мии пойчи...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Техническа справка за проведените телефонни разговори ще даде важна насока за причините, довели до трагедията Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Зала "Младост" вече е готова, скоро ще приключи и ремонтът на спортна зала "Нефтохимик", а от началото на тази седмица стартира пълната реконструкция на "Бойчо Брънзов" Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Промишлеността е не само двигател на икономиката, но и основен фактор за устойчивост през глобални кризи като пандемията и войната в Украйна 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско То е с мозъчна травма и счупен шиен прешлен Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Той е бил началник на сектор Криминална полиция в Несебър в най-тежките годинии на Районното управление, има големи удари зад гърба си Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Искам да се извиня на всички, които съм подвел да гласуват за тази партия, вярвайки в мен, се казва в обръщението му до избирателите Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Плеймейтката призна в кулинарното шоу, че има имала много разходи и едва се справя с финансите, за да поддържа стандарт по нейния вкус Иво Аръков бил одобрен за финансиране, но не получил пари, сам си плащал кредитите Иво Аръков бил одобрен за финансиране, но не получил пари, сам си плащал кредитите Консултантът Ива Евгениева се оплака, че са пред фалит Феноменът "Маринкова": От партиен активист на ГЕРБ до лице на кампанията на Румен Радев (СНИМКИ) Феноменът "Маринкова": От партиен активист на ГЕРБ до лице на кампанията на Румен Радев (СНИМКИ) С тази жена сме се срещали в изборно студио, тогава тя яростно защити кандидата на ГЕРБ и изказа куп "аргументи" защо Румен Радев не е подходящия кандидат за президент, спомни си днес д-р Цветеслава Гълъбова 85 % от персонала в летните курорти ще е от чужбина 85 % от персонала в летните курорти ще е от чужбина Това не е защото не обичам нашите български работници, но тях ги няма. Защо ги няма, каза хотелиерът Веселин Налбантов
Почина Чък Норис Почина Чък Норис Норис е бил хоспитализиран в Хавай в четвъртък, а семейството му публикува изявление в петък, в което съобщава, че е починал същата сутрин. Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде вторият действащ президент, изобразен на американска монета в историята Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Звездата беше принудена да напусне Санкт Петербург пет дни преди планираното си завръщане след ескалация на сигурността Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Поскъпването на горивата води до сериозен недостиг на оборотни средства в транспортния сектор, тъй като те са основен разход за компаниите Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви снощи, че наблюдава „пробиви“ както в иранското правителство, така и „на терен“, съобщава френският в. Монд Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Според Гвардейците Наини е загинал в резултат на "подло американско-ционистко терористично нападение в ранните часове на петък, последния ден от свещения месец Рамазан“ Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел Според няколко представители на петролния сектор в страната – най-големия производител в Персийския залив – базовият сценарий е цените да скочат над 180 долара за барел Андрей Гюров се отказа от участието на България в Съвета за мир Андрей Гюров се отказа от участието на България в Съвета за мир "България подкрепя всеобхватен план за мир в Газа", каза Гюров Гори рафинерията в Хайфа и Тръмп заплаши Иран с жестоки мерки, ако не спре ударите Гори рафинерията в Хайфа и Тръмп заплаши Иран с жестоки мерки, ако не спре ударите Американския изтребител F-35 свален с руски ЗРК С-300  Руслан Трад: Иран може да срине страните от Персийския залив с малко средства Руслан Трад: Иран може да срине страните от Персийския залив с малко средства Убийството на Али Лариджани осуетява възможността за преговори, защото той се смяташе за консервативен, но прагматичен, коментира той
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори