Огромни печалби в Гърция от сватбен туризъм
Чужденци от цял свят плащат солидни суми
Огромни печалби регистрират в Гърция от сватбен туризъм. Чужденци от цял свят плащат огромни суми, за да се оженят на гръцки остров на брега на морето, предаде кореспондентът на БНР. Младоженци от Израел платиха един милион евро за сватбено тържество на остров Самос, съобщават организаторите.
В последните години гръцките острови привличат чужденци от цял свят, които желаят и могат да си позволят да се оженят на гръцки остров. Вълната започна от китайците, после европейци, а сега пристигат от цял свят. Кметове на няколко острова съобщават, че до края на годината има сватбени тържества на чужденци.
Фирмите организатори съобщават за много резервации и за следващата година. На първо място сред предпочитанията са островите Санторини, Миконос, Родос, но модата "сватба в Гърция" достигна и до Кефалония, Кос и Самос. Сватбения туризъм силно подпомага местните производители.
Организаторите работят по поръчка на клиента, като много от чужденците настояват за елементи от древната история на Гърция. Младоженци от Индия това лято си поръчаха театрална постановка "Боговете на Олимп", а разходите им за церемонията надхвърлиха 2 милиона евро, съобщиха от остров Миконос.
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса
