Христо Гърбов: Политиците са по-големи актьори от нас, не им вярвам
„Как да гласувам, като българинът не се бори за никакви ценности", каза Гърбов
„Политиците са по-големи актьори от нас. Как ще им вярвам, не вярвам на никого. Особено пък като става въпрос за изкуство, образование, за нещата, които ат да направят българина грамотен, по в час, с мисъл и ум. И ми чудно, че българинът все още има сили да се усмихне. Ей такива неща ме занимават мен напоследък." Това споделя големият актьор Христо Гърбов, който на 23 септември ще стане на 65 години.
„Как да гласувам, като българинът не се бори за никакви ценности. За съжаление, е генетично, да му се не види! Много е утрепана интелигенцията. Изгубено е желанието за друг живот, нормалност, за борба с други стойности и ценности", смята Гърбов.
Популярният комик признава, че ако не е била Иглика Трифонова, трудно би излязъл от депресията, в която изпаднал след разтрогването на първия си брак. Тя е моят късмет в живота. Доказах се в нашата страна, имам си почитатели, харесвам си професията. Това са неща, които ми дават спокойствие, сигурност и ми осмислят живота", категоричен е Гърбов.
Телевизионните изяви на актьора започват преди години с шоуто „Улицата" на Теди Москов, играта „Нота бене", сериала „Морска сол", а през по- следните години той работи в шоуто „Комиците и „Дъ шоу" по bTV.
„He знам защо, но дори като съм сериозен, хората изригват от смях. Още във ВИТИ3 имах такива ситуации. Репетирам драматична роля, а всички се хилят. От друга страна, е пълно с хора без чувство за хумор, които се взимат насериозно. Глупави хора, които и други чувства нямат", смее се актьорът.
Гърбов кандидатствал цели четири пъти в академията, докато го приемат. Играл е в театрите в Хасково и Ловеч, след което го канят в Сатиричния театър, където играе и до днес. „Тук е много хубаво в трупата, колегите са великолепни, а директорът Калин Сърменов създава отлична атмосфера за работа. И това е важно, защото все повече българи не намират сили да се усмихват и ходят намръщени", казва Христо Гърбов.
Скална маса е паднала Кресненското дефиле и ограничава движението
Кои зодии ще жънат финансови печалби през февруари
Сняг, мъгла и опасност от заледяване в страната
Доналд Тръмп призова за ареста на бившия президент на САЩ Барак Обама
България отбелязва Деня на почит към жертвите на комунистическия режим
За турските убийци в Булгаристан или защо никой не пази българите на пътя
Директори в Бургас с интересен дебат за учебните програми и изпитите в 7-ми клас
Младежи вилняха в тролей №5 в София, полицията на крак
Съдът отказа регистрация на "Движение Трети Март" - на бургазлията Тихомир Атанасов
Погребаха мъж от село с куп ритуали, развръзката шокира всички
Съдията п*дераст! Рефер падна на колене и поиска ръката на гаджето си мъж
Летищата в Тайланд, Непал и Тайван въвеждат мерки заради опасния вирус Нипа
