Дарения вместо цветя за първия учебен ден в несебърско училище
В града ни живеят много солидарни и съпричастни хора и на такива инициативи винаги се отзовават, каза заместник-директорът на СУ „Любен Каравелов“ Панайот Симеонов
Учители от СУ „Любен Каравелов“ в Несебър призоваха своите ученици вместо да им дават цветя, да помогнат на хората от наводнените карловски села с дарения. Андиопа Цветкова, която е и ръководител на фолклорна група „Незабравка”, разказа пред Нова телевизия как се е родила идеята, на която тя е инициатор.
„Това стана след като видяхме репортаж с наши бивши ученици доброволци, които бяха на терен за разчистването на калта в засегнатите от наводнението села и решихме, че трябва да се включим и ние. Подхвърлихме идеята в социалната мрежа на „Незабравка“, която е към училището и всички приеха с голямо желание тази идея“, добави тя.
Ученици с тениски и с шапки на БЧК споделиха, че за тях е чест да подкрепят каузата. Едно от красивите момичета каза, че ще дари средства, но ще купи и цвете на любимата си учителка.
„През всичките тези години, които сме били в това училище, сме учени да бъдем добри и да сме емпат. Затова и съучениците ми подкрепиха инициативата да помогнем на хора в нужда“, добави то.
„Радвам се, че в нашето училище има достатъчно будни учители, които да надградят възпитанието на децата ни. Съжалявам, че тази кауза се покажа по-късно по социалните мрежи, за да може да се реагира адекватно“, каза пък родител на ученик.
Всеки, който желае, може да помогнете на пострадалите и чрез ДМС, както и чрез банкова сметка, заяви заместник-директорът на училището Панайот Симеонов.
Несебър е град, в който живеят много солидарни и съпричастни хора и на такива инициативи винаги се отзовават, каза още той.
Горим в собствен пламък: Нов доклад днес разкри истинската цена на пожарите в България
България загуби един от най-умерените и диалогични политици от ерата на НДСВ
Приятелски запой край морето завърши със смърт и тежко съдебно дело
Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола
Златната резерва Лаутаро разкри защо се разрева в ръцете на Меси
Краси Балъков сподели пред бургазлия кой подкрепя от Аржентина и Испания
Вдигат ли ни данъците: Майчинството във фризера, но осигурителният праг расте
Държавата пуска „бърза писта“ за стратегически инвеститори и готви нов закон
Фармацевти към депутатите: Без устойчиви аптеки няма достъпно здравеопазване
Капан за пешеходци в Бургас: Опасна отворена шахта дебне до Билла "Трапезица"
Диетолог посочи храните, които най-често отключват киселини
Нидерландия официално обяви недостиг на вода

Изключително порочна практика!
Вместо да принудим хората, които сме назначили да управляват данъците ни и процесите в държавата, да работят, ние ще събираме пари от личния си джоб, надявайки се, че така нещо ще променим. На всичкото отгоре учим и децата си в това, обличайки го в целофанената дума "благотворителност".
Това не се нарича благотворителност. Това е робска безотговорност."
Iskra Miskra