Учебната година започва с по-кратки часове, над 717 000 деца влизат в класните стаи
Всички ще учат по нови учебници и в края на всеки етап държат изпити
Започва новата учебна година. Над 717 000 ученици ще прекрачат прага на класните стаи в първия учебен ден. От тях над 57 000 са първокласниците, съобщава Нова телевизия.
Учебната година в различни училища ще открият президентът Румен Радев, служебният премиер Гълъб Донев, министърът на образованието Сашо Пенов. Обучението навсякъде ще започне присъствено, уверяват от МОН, като са взети мерки за опазване здравето на ученици и учители.
46 образователни институции от 14 области в страната ще започнат учебната година в други сгради, като най-честата причина за това са продължаващи ремонти.
С промени в българското училище започва първият учебен ден, съобщава БНТ. Всички ученици от 1-ви до 12-и клас учат по нови учебници и в края на всеки етап държат изпити по нови учебни програми. По-кратки, но повече ще са часовете в 5-и - 7-и клас - 40 вместо 45 минути.
Това ще е новост само за 1/5 от училищата. Промени има и при ваканциите. Най-съществената е за междусрочната ваканция, която от един ден, както бе досега, се увеличава на пет дни. Догодина тя е предвидена между 1 и 5 февруари. При останалите ваканции големи промени няма - есенната ще е с ден по-дълга, коледната - ден по-кратка, а 10-дневната пролетна вместо традиционно на 1 април ще започне на 8 април.
Това е Бангаранга - българската песен за Евровизия
4 зодии, които не показват емоции, когато се влюбват
13 знака, че той вероятно ще се раздели с партньорката си
Трима американски войници са убити при операцията срещу Иран
Израелската армия обяви, че е унищожила половината ракетни запаси на Иран
9 убити и 34 ранени при щурм на консулството на САЩ в Карачи
Сиренето и млякото у нас са с 125% по-скъпи от средното за Европа
Как войната на Тръмп срещу Иран заплашва да повиши цените на петрола и инфлацията?
Как да станем архитекти на своя избор в дигиталния свят
Доналд Тръмп: Убихме 48 ирански лидери с един размах
Шарън Озбърн планира биографичен филм за покойния си съпруг Ози
Джанис Дикинсън отправя остра атака срещу Тайра Банкс
