Само един кандидат за районен прокурор на Бургас
На 12 септември изтече срокът за подаване на документи във ВСС
Мария Маркова е единственият кандидат за районен прокурор на Бургас. На 12 септември изтече срокът, в който желаещите да заемат поста можеше да подадат документи във Висшия съдебен съвет (ВСС).
Справка на „Флагман“ показа, че Маркова е обявила кандидатурата си на 9 септември. От пресцентъра на ВСС потвърдиха, че след нея друг не е подавал документи и тя остава единствен претендент да е административен ръководител на Районна прокуратура-Бургас.
Както „Флагман“ съобщи, Мария Маркова в момента е временно изпълняваща длъжността. Тя пое функциите в края на юли, след като като досегашният районен прокурор Иван Кирков се премести в Окръжна прокуратура-Бургас. Маркова дотогава бе заместник районен прокурор.
На 12 август стартира процедурата за избор на нов ръководител. В следващите месеци се очаква Прокурорската колегия да я завърши, като проведе изслушването на Мария Маркова и я избере на поста като титуляр.
Тя е завършила „Право“ в Бургаския свободен университет през 1995 г. Работила е като следовател в Окръжна следствена служба-Бургас. През 2006 г. става прокурор в РП-Бургас. А от 2019 г. е заместник районен прокурор.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

1. (доп. - ДВ, бр. 33 от 2009 г.) председателят на Върховния касационен съд, председателят на Върховния административен съд, главният прокурор и директорът на Националната следствена служба, който е и заместник на главния прокурор по разследването;
2. (изм. - ДВ, бр. 1 от 2011 г., в сила от 04.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 32 от 2022 г., в сила от 27.07.2022 г.) председател на апелативен съд и на военно-апелативния съд, апелативен и военно-апелативен прокурор;
3. (изм. - ДВ, бр. 33 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2011 г., в сила от 04.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 32 от 2022 г., в сила от 27.07.2022 г.) председател на окръжен, административен и на военен съд, окръжен и военно-окръжен прокурор;
4. председател на районен съд и районен прокурор.
1. Тя не е "единствен кандидат за районен прокурор", а за Ръководител на Районна прокуратура.
2. Няма как да е завършила през 1995г. Справки БСУ.
Иначе страхотен човек и прокурор.
.
Пожелавам му успех и в Окръжна прокуратура