×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Финансовите министри от Г-7 умуват какво да правят с петролните резерви
  • Минималната заплата нараства на 704 евро
  • Бензинът поскъпва до 1,50 евро за литър
  • Рекорден скок на петрола: цената над $100 за барел
  • САЩ са похарчили 5,6 милиарда долара за боеприпаси за два дни операции срещу Иран
  • Шефът на пощите взима 7600 евро, а 60% от служителите - минимална заплата, каза Корман Исмаилов
  • Илияна Йотова поднесе венец пред Паметните плочи на спасителите на българските евреи
  • Разбиха две групи, насилвали момичета да проституират в Банско и Шумен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ударната фалшива новина, пусната от основните руски медии


Ударната фалшива новина, пусната от основните руски медии
На самия плакат от снимката пише: „У твоя съсед е над 19 градуса? Моля, уведомете ни“
14 Септември 2022, Сряда, 16:59 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Засега обаче е ясно, че плакатът съществува само в интернет и е с произход Русия

Вчера основните руски медии (а в Русия всички медии вече са контролирани от Кремъл) разпространиха тази снимка като много ударна новина. Пуснаха я и някои сайтове в България, предназначени за българската без*озъчна русофилия. „Швейцарското правителство забранява на гражданите си да отопляват тази зима домовете си над 19 градуса, заради очакваната енергийна криза, и търси доносници за разкриване на нарушителите“, писа например „Лента“.

На самия плакат от снимката пък пише: „У твоя съсед е над 19 градуса? Моля, уведомете ни.“ Надписът е на немски, подпечатан с логото на Конфедерация Швейцария, а на плаката се обещава още награда от 200 швейцарски франка, ако пуснете донос за съседа си, който си е отоплил жилището повече от 19 градуса през зимата.

Както всичко, течащо от фашизирана Русия в момента, и тази снимка е фалшива. Швейцарският всекидневник „20 минути“ публикува разследване откъде е тръгнало фалшиментото.

Швейцарските власти наистина призовават за икономии заради очаквания недостиг на енергия през зимата, но такъв плакат не е бил разпространяван никъде в Швейцария.

Вестникът цитира Симоне Хуг, която завежда пресотдела на Федералното министерство на енергетиката. Та заявява, че правителството на Конфедерацията няма нищо общо с този призив за доносничество и официално се дистанцира от него.

„Няма такива плакати на Конфедерацията, нито пък правителството призовава хората да доносничат“, казва Симоне Хуг. Тя уточни, че властите са започнали разследване за произхода на тази снимка и дали действително някой разпространява подобен фалшив плакат из страната.

Засега обаче е ясно, че плакатът съществува само в интернет и е с произход Русия. Не е ясна самоличността на автора на тази фалшива новина. „20 минути“ уточнява, че обратното търсене на изображения в „Гугъл“ бързо открива, че това е фалшификат. Сайтът freepik, който предлага повече от 25 милиона изображения, предлага същата снимка на плаката, но без текст.

Иначе швейцарското правителство действително публикува препоръки за енергоспестяване, ако през зимата бъде забелязан недостиг на газ. Но санкции за тези, които не ги спазват, не са предвидени.

Историята с фалшивия плакат от Швейцария е същата като другото фалшименто - с фалшивия надпис в Хамбургската библиотека ТУК. Наместо да изметат фашистката си власт и да си подредят фашизираната имперска държава, в Русия влагат толкова много енергия в създаването на фалшиви новини.

Разследването на „20 минути“ е ТУК.


В категории: Животът


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Домашна тренировка за аматьори Домашна тренировка за аматьори 10/03/2026, Вторник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Как да отглеждате домати на балкона Как да отглеждате домати на балкона 10/03/2026, Вторник 20:43 0
Тервел ИЛИЕВ ВИП: Гала с чанта за 3 бона ВИП: Гала с чанта за 3 бона 10/03/2026, Вторник 19:20 4
7
Коментара по темата
7.
do 3
16.09.2022 07:11:33
0
1
прав си.....при толкова русофилска сволоч населяваща територията бг не е учудващо ,а направо ужасяващо.......
6.
do 5
15.09.2022 10:00:11
1
2
Няма такова нещо САЩ са виновни и пръскат с био лабораторни газове от украйна, ГМО, наркотици. Лукойл успешно дегазифицира и балансира по екологичен начин био средата в България. Само Възраждане могат да побидят сошоросоидите. Да на газовете от Лукойл. Не на такива като Възмутена и компания. Не буйствайте много, че да не ви скачаме или хвърлим по една сармата в Б-с.
5.
Възмутена
15.09.2022 01:43:29
2
10
На никой ли не му прави впечатление отровата, която бълва Лукойл всяка вечер? Кога ще напишете статия за този огромен проблем в Бургас?
4.
Русия менте
14.09.2022 21:15:42
6
9
Една менте държава пуска новини менте.
3.
Сарая
14.09.2022 19:55:50
4
17
Такива новини само при простия бай Ганьо хваща дикиш
2.
do 1
14.09.2022 18:31:58
13
16
Той ти го написа човека, че сте малоумници... а вие въртите сучите и пак на американско го изкарахте.Ми написал го е човека, най-накрая да започнат да се изтипосват фейк новините като нещо лошо. Е виж до какво дередже ви докараха... дет се вика да се спре отровата за да се излекувате малко.
1.
Един нормален
14.09.2022 17:39:00
29
40
Лоши руснаци, не са разбрали че право да пускат фалшиви новини имат само украинците!
То това си е невинна шега в сравнение с "погребаните герои" от Змийския остров, но карай- важното е че Божката ги разкри веднага и донесе истина и просветление в затъпелите ни русофилски мозъци!
Благодарим ти, Божка! Благодарим, че ни даряваш с русофобски разум и дива американска почит!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Фантастични умове в НХК: Вижте най-успешните български ученици от международни олимпиади Фантастични умове в НХК: Вижте най-успешните български ученици от международни олимпиади Експозицията представя ученици с отличия и насочва вниманието към труда, знанията и подкрепата зад всеки успех Защо не може да се стигне до любимата борова горичка в бургаския ж.к."Меден Рудник"  Защо не може да се стигне до любимата борова горичка в бургаския ж.к."Меден Рудник"  Обходен път има, но по него има нахвърляни строителни материали и преминаването е наистина неудобно, още по-малко с бебешка количка Добра новина за България: Започват преговори с Турция за ревизия на договора с „Боташ“ Добра новина за България: Започват преговори с Турция за ревизия на договора с „Боташ“ Трайчо Трайков обяви, че Анкара е показала готовност за актуализация на спорното споразумение, по което България трупа близо 1 млн. лева дневен разход 150 години от телефона: Бургас е сред пионерите на телефонната връзка в България 150 години от телефона: Бургас е сред пионерите на телефонната връзка в България От патента на Александър Бел по през първия прототип първия български преносим мобифон, който е създаден от българи Д-р Благомир Здравков спечели конкурса за управител на Детската болница в Бургас Д-р Благомир Здравков спечели конкурса за управител на Детската болница в Бургас След него с минимална разлика в оценката е д-р Тома Томов, трети е д-р Венцислав Димов, а икономистът Димитър Помаков остана четвърти Войната в Иран вдига в България инфлацията, всичко поскъпва Войната в Иран вдига в България инфлацията, всичко поскъпва Правителството ни обмисля компенсаторен механизъм заради повишаването на цените на горивата Ще изберат ли Пеевски и Радев за титаничната си битка 2-ри МИР-Бургас Ще изберат ли Пеевски и Радев за титаничната си битка 2-ри МИР-Бургас ДПС-Ново начало хвърли огромен финансов и човешки ресурс за разширяване на влиянието си в областта и няма да пропусне възможност да реализира своите планове Първо във Флагман.бг: Вижте листата на ГЕРБ-Бургас, има изненади! Първо във Флагман.бг: Вижте листата на ГЕРБ-Бургас, има изненади! Всъщност участието на партията на Бойко Борисов в тази предизборна кампания във Втори МИР-Бургас ще протече най-спокойно, предвидимо и коректно, причините - очаквайте след малко Гръцкото разузнаване активира операция „Пустинен скорпион“ Гръцкото разузнаване активира операция „Пустинен скорпион“ Заради напрежението в Близкия изток  и под засилено наблюдение са базите в Суда и Александруполис, летища, хотели и краткосрочни наеми на фона на повишени опасения за сигурността Пенсиониран лейтенант и бивш войник от украинската армия са арестувани у нас за шпионаж Пенсиониран лейтенант и бивш войник от украинската армия са арестувани у нас за шпионаж Двамата са хванати в началото на годината близо до военен обект в България
Иран спира петрола за враговете си, Европа и светът пред нов енергиен удар Иран спира петрола за враговете си, Европа и светът пред нов енергиен удар Има само един победите в тази война – Русия, коментира пък председателят на Европейския съвет Антонио Коща  Стрелба по консулството на САЩ в Торонто  Стрелба по консулството на САЩ в Торонто  Полицията разследва произведени изстрели край дипломатическата мисия в центъра на канадския град, а мотивът засега не е обявен Пентагонът се закани: Днес ще бъде най-интензивният ден на американските удари срещу Иран Пентагонът се закани: Днес ще бъде най-интензивният ден на американските удари срещу Иран Това заяви министърът на отбраната Пийт Хегсет на пресконференция В хранилищата на Нидерландия почти няма останал газ В хранилищата на Нидерландия почти няма останал газ По-малко от 30% от запасите остават в подземните хранилища в Европа като цяло Хърватия върна казармата след 19 години пауза Хърватия върна казармата след 19 години пауза 800 наборници вече започнаха обучение, а властите планират по 4000 души годишно да преминават през армията Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел В БНТ наложиха цензура върху темата Защо мексиканските феминистки палят църкви? Защо мексиканските феминистки палят църкви? Те виждат в тях символ на патриархата  Мигранти пребиха местен в Белгия, защитил момиче от тях Мигранти пребиха местен в Белгия, защитил момиче от тях Нападението стана около гарата на Вилворде  Заможните хора по света инвестират в европейски имоти Заможните хора по света инвестират в европейски имоти Испания, Португалия, Ирландия и Гърция се очертават като най-предпочитаните пазари за покупка на жилища от хора с високи доходи Полският яснодец Яцковски: През март в Европа започва финансова криза Полският яснодец Яцковски: През март в Европа започва финансова криза Тя ще е изкуствено създадена от САЩ в опит да се унищожи Европейския съюз 
Бойко Борисов Бойко Борисов За една година ви извадихме от блатото, в което бяхте затънали Виц на деня Виц на деня - Скъпа, от колко време сме женени, за първи път ми правиш толкова хубаво кафе!
- Ааа, това е моята чаша!
Виц на деня Виц на деня Неделя сутрин в леглото.
- Скъпа, искаш ли кафе?
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник сутрин ти носи в леглото, кафе с едната ръка, мляко с другата, роза с устата и 5-6 гевречета...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори