Китен даде старт на дългоочакван проект за 4,2 млн. лв.
Още днес започват строителните дейности по брегоукрепването в северната част на курортния град
Китен даде старт на дългоочаквания проект по брегоукрепването на северната част на курортния град. Днес областният управител проф. Мария Нейкова, кметът на община Приморско д-р Димитър Германов и градоначалникът на Китен Николай Марков направиха първа копка на обекта. Събитето, на което присъстваха и общински съветници, общественици и десетки граждани, буквално се превърна в празник.
Стойността на проекта е над 4,2 млн. лв. Очаква се строителните дейности да приключат до една година.
Кметът на Приморско д-р Димитър Германов поздрави жителите на Китен и отбеляза, че този проект е от особено значение за града. За да се стигне дотук обаче, стои много работа с месеци и години на администрацията.
„През този проект ще бъде продължена и свързана алеята от край до край. Град Китен ще получи една пешеходна зона край морето“, отбеляза още Германов.
Очаквайте след малко във Флагман.бг още подробности, снимки и видеа от събитието!
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ

Защо не пуснете коментарите под рекламните ви статийки за Бойко?
Да ви сера на медията