×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Вижте актуалната пътна обстановка
  • Гръцкият финансов министър Кириакос Пиеракакис беше избран за председател на Еврогрупата
  • Парламентът трябва да гласува оставката на правителството
  • Земетресение с магнитуд 6,7 удари североизточната част на Япония
  • Нов прокурор, който да разследва главния прокурор и заместниците му, ще бъде избран днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо Украйна, а не Русия е алтернатива на съвременния либерал-глобализъм


Защо Украйна, а не Русия е алтернатива на съвременния либерал-глобализъм
Путин можеше да си управлява реално до естествената си смърт, но всичо, градено 22 години от него, се изпари на 24 февруари 2022 г.
03 Септември 2022, Събота, 20:22 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

За разлика от болнавия Путин, обграден от любовници, който построи пропукана диктатура, Зеленски е мачо с традиционно стабилно семейство

Путин можеше да си управлява реално до естествената си смърт. Беше смачкал медиите и опозицията, беше си построил корумпирана пирамида от послушковци, които изпитваха страх пирамидата да не се срути, за да не си изгубят привилегиите.

Беше си напазарувал с нефтодолари либерал-глобалистите Макрон, Шрьодер, Меркел, подир която напазарува и Шолц, също Драги и още няколко важни зрънца от обичайните обитатели на глобалистката бърлога Давос.

Нищо не застрашаваше диктатурата му. Но всеки диктатор, който управлява дълго, изпада в умопомрачението, подсилвано и от лакеите, които му повтарят това, което иска да чуе - че е велик, че всичко му е позволено, че ще е господар на света. И на 24 февруари Путин пропука цялата си, градена 22 години, конструкция.

Шарж на Путин върху основата на откъс от легендарната френско-италианска кинокомедия от 1965 година „Фантомас се развихря“ с Луи дьо Фюнес в главната роля.

Освен всичките други глупости, които бяха направени с вярата, че Украйна ще е лесна хапка, а живеещите там само чакат с цвеят и питки „руския свят“, генералите му в момента много улесняват бъдещата гражданска война в Русия. Те подбират доброволци за касапницата в Украйна не от разглезеното руско население в Московията, а от националните републики, които в мнозинството си са и ислямски. Тоест там, където генетично носят агресивния ислямски заряд. И не просто ги подбират от конкретно тези места – което е видно от имената на загиналите и пленени войници, а и създадоха национални батальони. В момента в Украйна воюват компактен чеченски батальон, компактен ингушки батальон, компактен кабардино-балкарски, компактен татарски, компактен дагестански, компактен калмикски... С това те, осъзнато или не, създават основата за бъдещите армии на съставящите Руската федерация републики. Които - в този готов компактен вид, когато един ден се върнат разбити, угнетени, озверели, и пълни с решимост да отмъщават, обратно в Русия, ще започнат пак да се бият, но вече като национални армии срещу Московията. И ще е много кървава битка, не като разпадането на Съветския съюз.

За разлика от СССР, в чиято конституция комунистите лукаво бяха оставили точка, витиевато позволяваща отделяне на републиките, на която някога се позоваха Елцин, Шушкевич и Кучма, когато закриха в Беловежката гора Съветската империя, в руската конституция Путин изчегърта всякакви намеци за нещо подобно. Сега дори само леко подозрение в сепаратизъм се наказва с много години затвор. Бипсата на дори теоретична възможност републиките на Русия (а те, с изключение на Карелия, са до една ислямски и будистки) да я напуснат гарантира голяма касапница вътре в самата федерация тогава, когато събитията там започнат.

Командир на компактния чеченски отряд „Ахмат“ разказва каква е задачата на чеченските му бойци, пратени от руските генерали в Украйна.

От друга страна управляващите либерал-глобалистки среди в САЩ подклаждат пък своето население към гражданска война. Байдън преди ден нарече половината американци (привържениците на републиканците) терористи и екстремисти. Не би било никак чудно, ако нашето поколение стане свидетел на рядко историческо събитие, при което за кратък период от време се сменят основните, познати ни в целия съзнателен живот, велики сили с нови. Подобно непримиримо разделение Америка не помни от навечерието на гражданската си война. А разделението се задълбочава всеки ден, и подклажда все по-голяма ярост в двата лагера. Особено сега, когато започна произнасянето на присъдите над участниците в щурма на Конгреса - все по 10, по 15 години затвор. И все от съдии, добре подплатени финансово от Сорос, както описват в разследванията си близките до Републиканската партия медии.

На този фон Украйна има всичките предпоставки да е един от новите големи играчи на мястото на сегашните велики сили. Може би и самите украинци все още не го осъзнават. Може би и Зеленски не се е замислял, вглъбен изцяло във войната, а българската русофилия - още по-малко, че не Русия, която болнавият диктатор Путин води с бодри крачки към гражданска война и разпад, а точно Украйна прилича на сериозна алтернатива на световния либерал-глобализъм, прокарван от всеизвестните „обичайни заподозрени“ в Давос.
Зеленски не наподобява, дори далечно, нито един от техните любими кукли на конци, които редовно инсталират за държавни глави в подчинените им държави. Все лица със странни сексуалности, с любов към руските петролни корупционни долари, със силни зависимости, които лесно се направляват от Давос.

Зеленски не е нито женствения Макрон със загадъчните интереси в леглото, и неясно банкерско минало в институциите на глобалистите Ротшилдови, нито паркетния, също женствен, но като застаряваща лелка, Шолц, нито е болнавия, бръщолевещ глупости Байдън. Зеленски въобще няма грам общо с либерал-глобалистите. Той е техният антипод, традиционен мачо, с нормално семейство.

Може да се допусне, а и те не се опитват да го крият особено, че глобалистите от дъното на душата си не го понасят. Но са принудени да му помагат с половин уста заради общественото мнение, и заради инерцията, че Западът традиционно е съюзник на демокрацията и е срещу всяка тирания, особено руската.

Иначе, както виждаме от многочасовите любовни разговори на Макрон с Путин, от призивите към Украйна да се предаде, изговорени на последната им сгляда в Давос, либерал-глобалистите вътрешно си мечтаят Украйна да се примирява вече с окупираните територии, да подписва най-сетне мир с Русия, за да може корупционните нефтодолари да продължат да текат към основните глобалистки фигури от путинския грантов списък и към техните корпорации. Това им е любимото, те така живяха през всичките му 22 години, в които той е в Кремъл.

Путин им е по-драг, той е от тяхната кръвна група, те с удоволствие прибират корупционните му пари. Украйна им е само в разход, тежи им на шията. А и след евентуалната победа във войната, те това го усещат много добре, ще е много по-притегателна сила за нормалните хора и държави по света от затъналите в милиони ислямисти, африкански пришълци и джендърски порядки Франция, Германия, Белгия, Италия, Нидерландия... Особено ако и финализира съюза си с другата антиглобалистка сила Полша.

Някои глобалисти са дотолкова откровени, че изговарят тези неща още сега - справка папата, който за половин година война не изрече нито една дума на състрадание за десетките хиляди избити украинци, но направи специално ревливо изявление за смъртта на Даря Дугина, в което даде да се разбере, че дъщерята на идеолога на днешния руски фашизъм Александър Дугин, самата тя призовавала приживе неведнъж да се избиват колкото се може повече украинци, му е свидна на сърцето жертва.

Идеологът на съвременния руски фашизъм Александър Дугин изговаря обичайните си заклинания.

Ако българската русофилия разсъждаваше логично, сама щеше да стигне до извода, че Украйна е „техният човек“, че няма как алтернатива на западния глобализъм да е пропукала се диктатура с болнав президент начело, който я води към гражданска война и разпад. Да вярваш, че днешна Русия е някаква алтернатива на либерал-глобализма е толкова далече от реалностите, колкото Сириус от Земята.
 




Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
30
Коментара
30
Коментара по темата
30.
до редакцията
05.09.2022 01:50:22
0
3
На този журналист за това ли му плащате , да препечатва чужди статии ?
Я го попитайте , как успя да напише толкова сложни изречения ?
29.
До автора
05.09.2022 01:28:16
0
4
От къде препечата тази глупост?
И ако не си я препечатал , как може нормален човек да сравнява Зеленски с Макрон , Шалц и Байдън ?
По голям клоун и кукла на конци не сме виждали до сега в света.
А за Путин си доста незрял да коментираш.
А сега ми изтрийте поста , че инак ще те уволнят.
28.
Бай Вълчо
05.09.2022 01:10:32
0
5
Плоска статийка. Пропуска се защо въобще се води войната в Украйна - не защото Путин бил изкукал или нещо такова, а защото Украйна иска да влиза в НАТО и ЕС , т.е. да се подчини на командните центрове на либерал-глобализма. Каква алтернатива може да е тази измислена държава? Зеленски не е никакъв мачо, разбира се, а е просто еврейче-клоун.
А иначе путинска Русия също не е алтернатива на глобализма наистина - климатични промени, ковид,
социален прогресивизъм, всичко това го пробутват и там. Просто глобалистите делят сфери на влияние,
нямаме страна в тази касапница.
27.
Боже, ще те попилее тази омраза
04.09.2022 14:59:44
4
8
Това е най-пристрастното жалко подобие на псевдо-обективен анализ, който съм чел в живота си, от който прозира отсъствието на базови исторически и географски познания, запознанство с културно-историческия фон на двете държави, осъзната и разумна собствена позиция, замаяна от мащабната психологическа пропаганда, която се оказа по-силна и от руската, считана за непобедима в световен мащаб. При това с наличието на повече от обилна не щипка, а щипчище разяждаща отвътре русофобия. Представям си как е стискал зъбите писачът от давене с децинформация, приета за сакрална осведоменост и понятие за протичащите сложни процеси между двете държави.
26.
Познай !
04.09.2022 14:47:50
3
9
Най-корумпираната държава в Европа.
Където са забранени опозиционните партии.
Лидерът на опозицията е в затвора.
Затворени са опозиционните теревизии.
Има ограничуния за медиите в интернет.
Собствеността е в ръцете на шепа олигарси.
Търговията с органи процъфтява и дори у нас в Правителствена болница използваха органи от живи донори за трансплантации.
Проститутките на Европата са предимно от там.
Целият им политически и икономически елит е от еврейси етнос.

Това е Украйна и ми я давате за пример за алтернатива ?
Кой е писал тази глупост !
25.
Ни моа повичи!
04.09.2022 13:45:06
6
4
Общото между великая ватник армия и русоробите, било, че ватник армията и кадировците се оказаха заплодени от укроДжендърите, а пък бугарските русороби били колонизирани и поробени от евроДжендърите хахаха.
Това да наричаш някой "джендър" а пък да те поробва или да те плющи с вдигнати крака, Направо си е диагноза. Дали ти самия си роб и джендър, ами.....
Хахахаха
24.
Хм
04.09.2022 13:26:19
3
9
А може би на автора му се иска и той с кожени дрехи и на токчета ... Като Зеленски. Затова и го намира за мачо.
23.
*********
04.09.2022 10:53:38
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
22.
Scrooge McDuck
04.09.2022 10:11:05
4
7
Не ти се отдава.
21.
DB7
04.09.2022 08:19:53
9
9
БОЖИДАРЕ ТОЯ ПЪТ СИ НАПИПАЛ ПОЧТИ ИСТИНАТА
20.
А ТАКЪВ
04.09.2022 08:17:33
6
11
точно в десетката ,с луи дьо фюнес......хахахаха
19.
Божко
04.09.2022 07:59:34
7
16
Изплиска легена от патологична русофобия.
18.
Sss
04.09.2022 06:22:07
4
10
Флегми продажно племе сте... Да няма после писане на позиви и слугинаж. На където духа вятъра хах.
17.
_nib_
04.09.2022 01:44:17
8
19
Бляяяякс...Проукролиберасткокраварска повърня....
16.
Бошкоф
04.09.2022 00:25:47
5
18
Шшш божи добре дошъл
Още не са те пуснали и пак на черешата.
Не са спираш.нов дилър ли набара?
Ще умреш от друсане божке. Истенски мъш като зеленски си бил като напълниш човката
15.
Браво
03.09.2022 22:53:11
26
16
Макар, че манджата е пресолена накрая. Има интересни неща. Те не могат да бъдат разбрани от путинофилите, които си въобразяват, че съществува държава Русия. Всъщност всичко опира в това, че Путин опитвайки се силово да възроди СССР ще предизвика разпад на Руската федерация, от която ще се формира една много по-малка по територия Русия и ще се стигне до възход на ислямските републики, които ще се ориентират към самостоятелно развитие. Те и сега етническите руснаци не се бият за Русия, а това го правят мюсюлмани и будисти, а кой ще се бие с мюсюлманите и будистите утре, ако решат че не получават достатъчно права, които да съответстват на приноса им за Руската федерация???
14.
До 11
03.09.2022 22:48:13
5
10
Първо научи какво е форум тогава драскай глупости. Това тук е далеч от форум а "новинарски" сайт с опция за коментар.
13.
XX
03.09.2022 22:36:23
5
15
Този материал е такъв щ'ит, че не са разрешили на божката да цитира оригинала...
12.
Гунчо
03.09.2022 22:35:54
4
25
Автора да бъде въдворен в психото възможно най-скоро. Видимо е, че няма връзка с реалния свят и бръщолеви небивалици.
11.
Haha
03.09.2022 22:01:11
6
24
Тва и да му платят автора не може да го напише. Това е блоен или дрогиран човек, който в краен делириум е написал някаква чутовна глупост. Русия и глобализъм или либерализъм... все едно течен камък... а защо е написано, просто се гадае. Явно за да има напрежение, да се създава във форума, не за друго.
10.
Мдааааа
03.09.2022 21:40:09
8
27
Автора на този смехотворен пасквил,явно е на "мазната"хранилка.
ВЕрвайте ОФЦииии!
9.
Бухахахаха
03.09.2022 21:36:05
7
31
Слава кокаине!
Слава капитализЪма!
8.
12345
03.09.2022 21:31:24
8
34
Просто не мога да повярвам какво прочетох!?!?! Ако циркаджия на токчета и кожени дрехи, нон стоп дрогиран, без деца, само с някаква си там жена е пример за “ традиционен мачо с нормално семейство” , не знам накъде отива света!
7.
Защо
03.09.2022 21:30:54
11
19
Защо БСП не е алтернатива на демокрацията? Защото комунистите не са научени да работят, а само на кражби. Българските партии са комунистически мутри и доносници. Техните пенсионери са с най-високи пенсии. По това ще ги познаете.
6.
Bozo
03.09.2022 21:24:54
4
18
Nacialo izkukuruga!!
5.
!!!!!!!!!!!!
03.09.2022 21:15:22
12
35
Ще коментирам само заглавието, понеже идиотски платени статии отдавна не чета от уважение към себе си най вече. Украинския фашизъм го създаде либералния капитализъм за разлика от хитлеровия който бе създаден от консервативния капитализъм. Затова днес виждаме едно противоречие в Украйна от фашизъм воден от гейове и педерасти. На това му казват либерален фашизъм. При консервативния на Хитлер, педерастите са избивани и мачкани. При либералния на Зеленски, педерастите мачкат и избиват
4.
Божков
03.09.2022 21:02:38
6
33
Този път здраво се изложи! Преписал си от някъде за никъде....Вземи прочети повечко за събитията.
3.
Ei tva e
03.09.2022 20:46:27
4
19
Prosto avtor,a??
2.
???
03.09.2022 20:44:57
5
47
Автора да отива да бере круши или да вземе една плетка и да плете. Журналистиката му идва в повече !
1.
ама какво е това
03.09.2022 20:38:43
4
47
Украйна-алтернатива на либерал-глобализма,любовни разговори между Макрон и Путин,Украйна-нов голям играч вместо великите сили...Нещо не е наред концепцията на автора,ако изобщо има такава в творението му.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
За първи път поколението Z свали правителство в Европа За първи път поколението Z свали правителство в Европа Ню Йорк таймс“ и „Уолстрийт джърнъл“ сравняват България с Непал, Мадагаскар и Индонезия след първата победа на поколението Z в Европа Какво очаква всяка зодия в любовта за 12 декември 2025 Какво очаква всяка зодия в любовта за 12 декември 2025 Спонтанността и емоциите предвещават истински връзки и решителностт за няколко знака Васил Тончев: Радев и Борисов оформят нов двуполюсен модел Васил Тончев: Радев и Борисов оформят нов двуполюсен модел Старите схеми се разпадат, площадът диктува дневния ред, а пролетта обещава избори GLOCK Gen6: Краят на старата ера и най-голямата революция в историята на легендарния пистолет GLOCK Gen6: Краят на старата ера и най-голямата революция в историята на легендарния пистолет редставен в САЩ през декември 2025 г., Glock Gen6 променя правилата – нова ергономика, V-Series защити, край на MOS и директен отговор на натиска от потребителите и закона Това са четиримата мъже, които щяха да осигурят дрога на Турция за 1,1 млн. лв. Това са четиримата мъже, които щяха да осигурят дрога на Турция за 1,1 млн. лв. Конфискувани са 70 килограма марихуана Изтеглянето на танкера „Кайрос“ край Ахтопол върви по план, държавата отпуска 1,2 млн. лева Изтеглянето на танкера „Кайрос“ край Ахтопол върви по план, държавата отпуска 1,2 млн. лева Операцията навлиза във финална фаза, корабът ще бъде преместен в Бургаския залив при подходящо време   Рецепта за фолклорният герой на прехода Бахурът - ще се представи в Етнокухнята в Бургас Рецепта за фолклорният герой на прехода Бахурът - ще се представи в Етнокухнята в Бургас На възстановена стара рецепта от Котленския Балкан ще може да се насладите на  18 декември, четвъртък, от 11.00 ч. в Етнографския музей Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги, зъболекарите оспорват данните Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги, зъболекарите оспорват данните Според Евростат цените растат рязко, а според зъботехници поскъпването е умерено и концентрирано в модерните технологии Роботът, който предвиди оставката на кабинета: На протеста усетих енергия за промяна Роботът, който предвиди оставката на кабинета: На протеста усетих енергия за промяна Хуманоида впечатли с прогноза за политическите събития, след като анализира настроенията на протестиращите в столицата Бяло БМВ с младежи се заби в автобус на пътя Бургас-Средец (СНИМКИ) Бяло БМВ с младежи се заби в автобус на пътя Бургас-Средец (СНИМКИ) Не се съобщава за пострадали
Кейт Уинслет осъжда пластичната хирургия в Холивуд и натиска върху младите и колеги Кейт Уинслет осъжда пластичната хирургия в Холивуд и натиска върху младите и колеги Носителката на „Оскар“ предупреждава, че стремежът към съвършенство и харесвания в Instagram подкопава здравето и самочувствието на младите поколения Италия е готова да посрещне 25-те Зимни олимпийски игри Италия е готова да посрещне 25-те Зимни олимпийски игри Милано и Кортина д’Ампецо ще бъдат домакини на най-мащабния зимен спортен форум в Европа от десетилетия Фон дер Лайен към Тръмп: Не се меси в европейската политика Фон дер Лайен към Тръмп: Не се меси в европейската политика "Никой друг не трябва да се намесва, без никакво съмнение" Мощна експлозия разруши три сгради край Сан Франциско, камера засне момента на взрива (видео) Мощна експлозия разруши три сгради край Сан Франциско, камера засне момента на взрива (видео) Експлозията е станала по време на строителни дейности, пожарникари претърсват района за евентуални затрупани хора Скандал с банка за сперма: Генетично рисков донор е засегнал близо 200 деца в Европа Скандал с банка за сперма: Генетично рисков донор е засегнал близо 200 деца в Европа Родители научават със закъснение, че децата им носят мутация с висок риск от рак, докато експерти настояват за спешни реформи и международен контрол Тръмп централизира контрола върху изкуствения интелект с нов президентски указ Тръмп централизира контрола върху изкуствения интелект с нов президентски указ Белият дом иска единен национален стандарт за ИИ, докато щатите настояват за собствени правила и защита на гражданите Камерунският Гонзо сътвори чудовищна издънка-страната да има два национални отбора Камерунският Гонзо сътвори чудовищна издънка-страната да има два национални отбора Президентът на федерацията - Самуел Ето’  обърка подготовката за Купата на Африка, назначи нов селекционер и хвърли камерунския футбол в хаос Хитър ход на Борисов! Zетки, употребиха ви Хитър ход на Борисов! Zетки, употребиха ви Само защото сте неграмотни, допуснахте виновниците за промените на Конституцията, които затлачиха още повече съдебната система, да ви яхнат Блогър нарече Бенидорм ад на земята Блогър нарече Бенидорм ад на земята Макар градът между Валенсия и Аликанте да привлича хиляди туристи годишно, преживяването на Deano се оказва коренно различно от популярния образ на дестинацията Истанбул е най-натовареният с трафик в света Истанбул е най-натовареният с трафик в света Според проучването, което анализира трафика в повече от 900 града в 36 държави, през 2025 г. шофьорите в Истанбул са прекарали 118 часа годишно в задръствания
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня - Кога разбираш, че си пораснал?
- Когато "Марш вкъщи" вече не ти вика майка ти, а жена ти.
Виц на деня Виц на деня - Киро, в едната ръка зад гърба си държа бутилка с ракия. Ако познаеш в коя е, ще я изпием.
- В лявата!
- Мисли, Кире, мисли... концентрирай се!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато жена казва, че няма какво да облече - означава, че няма нови дрехи. Когато мъж казва, че няма какво да облече - означава, че няма чисти дрехи.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори