Акция на ГКПП Лесово: Намериха пистолет и над 100 бойни патрона в дамска чанта
Те били в чантата на българка
Митническите служители на Митнически пункт Лесово откриха пистолет без надписи и сериен номер и 106 бойни патрона в дамска чанта на пътничка – българска гражданка.
На 28.08.2022 г., около 04:10 часа, на трасе "Входящи леки автомобили" от Турция на МП Лесово пристига лек автомобил с българска регистрация. В зоната за митнически контрол шофьорът и пътничката в автомобила - и двамата български граждани, са обявили, че нямат нищо за деклариране.
По метода за анализ на риска превозното средство е селектирано от митническите служители за щателна митническа проверка. В хода на контролните действия в дамската чанта на пътничката с инициали Н.Л. е открито огнестрелно оръжие - пистолет без надписи и без сериен номер с 6 патрона в пълнителя. Също в дамската чанта са открити и две кутии съдържащи по 50 патрона за огнестрелно оръжие.
Шофьорът на автомобила с инициали Ю.Ч. е заявил впоследствие, че пистолетът и патроните са негови. Оръжието и боеприпасите са иззети и е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор от ТД Митница Бургас за престъпление по чл. 242, ал. 1, б. „г“ от НК, което се провежда под надзора на Окръжна прокуратура – Ямбол.
При щателната проверка на превозното средство митническите инспектори установяват и укрити във фабрични кухини в багажника и под резервната гума общо 2040 къса /102 кутии/ контрабандни цигари от три различни търговски марки, без български акцизен бандерол. Цигарите също са иззети, като за тях е съставен акт срещу шофьора на автомобила за установеното административно нарушение.
Домашна пилешка супа като от детството
Смразяващ инцидент в НДК, момче в кома
Шарън Стоун разкри кой е най-добрият целувач в Холивуд
България и Турция в спор за първото място на Европейското по щанги
ЦСКА: Браво, Карлос Насар!
Подробности за новия стадион на Левски, бургазлия налива милиони
Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент
Ако пътувате до Гърция с кола, задължително трябва да знаете това: До 8000 евро за джигити, 350 евро за липса на...
Нови случаи на морбили у нас
Внимание, шофьори! В понеделник трафика за Бургас по АМ "Тракия" ще е затруднен заради ремонти
Кюфтета на фурна с картофено пюре – сочни, ароматни и перфектни за цялото семейство
Правителството предлага 20 април да стане официален празник
