Войната „изяде“ парите за втора пенсия
В групата на 55-59-годишните намалението е със средно 212 лева
Парите за втора пенсия в универсалните пенсионни фондове рязко намаляват през второто тримесечие, когато борсовите индекси потънаха надолу заради войната срещу Украйна. Това сочат статистическите данни, публикувани от Комисията за финансов надзор.
Така например сумите по партидите на осигурените лица в групата 60-64 г. са се стопили спрямо първото тримесечие със средно 223 лева – от 4553 лева към края на първото тримесечие до 4320 лева към края на полугодието. Подобно е положението и с партидите на останалите възрастови групи.
В групата на 55-59-годишните намалението е със средно 212 лева. Хората между 50 и 54 г. са загубили в партидите си средно по 226 лева, а тези на възраст от 45 до 49 години – средно по 220 лева.
При това тук не се отчита огромната инфлация, която обезценява допълнително спестяванията за старини. Парите по партидите се топят, защото пенсионните фондове, които инвестират парите на осигурените лица в различни инструменти като акции, облигации и др., отчитат отрицателна доходност.
Боб с наденица в гювеч - стара рецепта
Българи с много красиви имена празнуват днес
Дъжд по Южното Черноморие, студ в края на седмицата
Рязка промяна на времето: след дъжд и вятър идва затопляне
Мъж прекара 19 години в затвора за престъпление, което не е извършил
Почина Робърт Мълър, човекът, който постави Русия и Тръмп под прожекторите
Шампиони влизат в класната стая, за да покажат на децата как се печели и в живота
Вучич: Близо сме до Трета световна война
Над 37 000 са подадените заявление за гласуване зад граница
Чък Норис спал 5 месеца до болната си съпруга и я върнал към живот
Глобиха Бербатов заради оставено без надзор огнестрелно оръжие
В Самоков бе открита уникална писта, Никола Цолов коментира значението й
