Ройтерс: Половината от изтребителите на Черноморския флот са извън строя
Сега оценяваме, че събитията на летище "Саки" на 9 август са извадили от строя повече от половината от бойните самолети на авиацията на Черноморския флот, каза служителят
Взривовете във военновъздушната база "Саки" на анексирания Кримски полуостров по-рано този месец са извадили от строя повече от половината от бойните самолети на руския Черноморски флот, заяви днес западен служител, предаде Ройтерс.
Във военновъздушната база близо до Новофьодоровка, на западния бряг на полуострова, който Русия анексира от Украйна през 2014 г., на 9 август проехтяха много експлозии.
Служителят, пожелал анонимност, заяви, че Украйна вече последователно постига "кинетични ефекти" дълбоко в тила на руснаците и това оказва негативно въздействие върху логистиката на Русия и "значителен психологически ефект върху руското ръководство".
"Сега оценяваме, че събитията на летище "Саки" на 9 август са извадили от строя повече от половината от бойните самолети на авиацията на Черноморския флот", каза служителят.
На 12 август британското министерство на отбраната заяви в актуализираната си разузнавателна информация, че при взрива са били унищожени руски бойни самолети и потенциалът на военноморския флот на Русия е бил сериозно понижен.
Служителят заяви, че руският Черноморски флот в момента не е нищо повече от "флотилия за брегова отбрана", която само от време на време нанася ракетни удари, и че опитът му да заплаши с десант Одеса е бил възпрепятстван.
Длъжностното лице добави, че като цяло войната се намира в "момент на почти оперативен застой". "Сухопътните сили на нито една от страните не разполагат с достатъчно концентрирана бойна мощ, за да започнат ефективни настъпателни действия, които по някакъв начин биха повлияли съществено на хода на войната", заяви служителят.
БТА
Помощите за отопление вече на два транша: Първо дават 128,78 евро, после още 193,17 евро
Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре
Празник е, почитаме двама християнски светци
Илияна Йотова към българите в РСМ: Няма да ви предадем и ще пазим правата ви
Стотици вечеряха на пясъка във Варна: Музика, море и благотворителна кауза събраха Аспарухово
Жълт код за опасна жега в почти цяла България, край морето остава по-прохладно
Дневен хороскоп: Три зодии се радват на любовен късмет, но Луната и Марс носят напрежение
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
