Стартираха първите робот-асистирани урологични операции в болница „Сърце и мозък“ Бургас
В новата база на медицинското заведение се намира на ул. „Здраве“ №1 зад кампуса на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“
Уролозите от високотехнологичната болница „Сърце и Мозък“ проведоха първите в Бургаска област робот-асистирани операции със системата da Vinci Х с четири ръце. Проктор беше проф. Марин Георгиев, извършил над 1200 роботизирани операции, конзолен хирург – д-р Тони Стателов – Началник на отделението по урология, и асистент – д-р Ангел Киров.
Екипът извърши радикална простатектомия на двама пациенти, диагностицирани с карциноми, и една нефректомия на пациент с тумор в бъбрека. Към момента и тримата се чувстват отлично и се възстановяват. Прецизността, която предлага робот-асистираната хирургия, минималната инвазивност и богатият опит на нашите специалисти, гарантират по-кратък престой в болница, по-бързо възстановяване и минимална кръвозагуба.
За по-малко от два месеца апаратурата се превърна в незаменим помощник на екипите от гръдна и коремна хирургия и урология.
В новата база на „Сърце и Мозък", намираща се на ул. „Здраве“ №1 зад кампуса на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, лекарите работят с последно поколение апаратура - робот Да Винчи, ХИБРИДНА ОПЕРАЦИОННА ЗАЛА с интраоперативен ЯМР, ангиограф и невронавигация и др.



Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
САЩ пращат атомния самолетоносач Теодор Рузвелт в Близкия изток за поне 7 месеца
Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото
Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“?
София с бюджет от 1,54 млрд. евро за 2026 г., над 300 млн. евро отиват за инвестиции
Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха
НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества
Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол
28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение
