Спипаха голямо количество дрога в автобус на „Метро“ на ГКПП Малко Търново
Наркотиците са били скрити във фабрично запечатана латексна боя
Сериозно количество наркотици е задържано преди няколко часа на ГКПП Малко Търново, научи Флагман.бг. Става въпрос за 28 кг, които са били укрити в пътнически автобус "Метро", пътуващ по редовна линия Истанбул-Силистра.
Дрогата е била скрита във фабрично запечатана латексна боя.
От Агенция "Митници" потвърдиха, че е заловена рекордна пратка на вход към България и дадоха допълнителни подробности.
Автобусът пристигнал на пункта вчера сутринта. Екипажът от двама шофьори и стюард, както и всички пътници, са заявили, че нямат нищо за деклариране. При последвалата митническа проверка на превозното средство и на багажа на пътниците обаче митническите служители откриват в багажното отделение на автобуса три фабрично запечатани пластмасови кофи с надписи на латексна боя.
Митническите инспектори откриват при отварянето на кутиите, че в тях има малко количество боя, а под нея са поставени общо 28 пакета, увити в найлони. Установено е, че 22 от пакетите съдържат 21,579 кг хероин, а другите 6 пакета - хашиш, метамфетамин и опиум.
В последните няколко месеца пунктът е изключително натоварен. Това от една страна се дължи на много български граждани, които отиват на шопинг в Турция, а от друга на немалкото руснаци, кацащи с полети до Истанбул и идващи после по родното Черноморие.
Явно трафикантите са разчитали, че митническите инспектори не могат да се справят с големия трафик и дрогата ще мине по-лесно през пункта, но митничарите проявиха висок професионализъм и конфискуваха голямото количество дрога.
В същото време от Окръжна прокуратура-Бургас съобщиха, че са привлечени към отговорност за наркопратката трима души. Български гражданин и двама турски граждани. Това са Ш.Я. и турците Г.О. и М.О. Те са обвинени за това, че противозаконно са пренесли високорискови наркотични вещества през границата на страната.
Вторият лъч на поклонническия маршрут до мощите на Св. Йоан Кръстител ще преминава през Община Царево
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни
Дневен хороскоп за 24 юни 2026: Kъсмет за Раците и Рибите, важни решения пред Водолея
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
