×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Внасяме руски газ с голяма надценка?


Внасяме руски газ с голяма надценка?
Председателят на Съвета на директорите на „Булгаргаз“ Иван Топчийски намекна, че България може да съди „Газпром“ за пропуснати ползи
18 Август 2022, Четвъртък, 09:30 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Председателят на съвета на директорите на „Булгаргаз“ разкри, че доставчици ни продават част от синьо гориво от „Газпром“

Добрата новина е, че за последното тримесечие количества на природен газ има, но лошата е, че ще е скъп. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ председателят на Съвета на директорите на „Булгаргаз“ Иван Топчийски. Той прогнозира, че ще струва 320-330 лева през септември. 

„Цената се определя от търсенето на пазарите в Европа. Предлагането е малко, а повечето страни се опитват да си запълнят хранилищата“, поясни Топчийски. 

„Газовата връзка с Гърция е на 99% завършена. Работим така, че от 1 октомври да получаваме пълните количества по нея“, добави той.

"Гръцката компания „ДЕПА“ купува от „Газпром“, а ние от тях, но микс, тъй като те имат и втечнен газ", заяви Топчийски. Излиза, че ние купуваме пак от „Газпром“, но по-скъпо, коментира водещият Стоян Георгиев.

„Заместваме количествата, които не се доставят от „Газпром“ с покупки от търговци. Повечето от тях оперират с газ от няколко източника. Трудно е затова се каже откъде идва синьото гориво. Разбира се има елементи на руски газ, който влиза в Гърция, има и на втечнен“, заяви шефът на Съвета на директорите на „Булгаргаз“.

„Твърде е вероятно в края на годината, когато изтече договора с „Газпром“, да са събрани достатъчно доказателства и да се се стигне до арбитраж. Най-малко може да говорим за някой пропуснати ползи, т.е. това, което Булгаргас“ е платил над условията по договора, да бъде изискано като претенция“, добави той.

До вторник „Булгаргаз“ приемаше оферти за закупуване на втечнен газ – общо 550 млн. кубически метра за периода до декември, поясни водещият. „Офертите ще бъдат разгледани днес. Все още е активна и офертата за танкерите в втечнен газ от САЩ“, каза още Топчийски.


В категории: Бизнес


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Прекрасно време над България на петък 13 Прекрасно време над България на петък 13 13/03/2026, Петък 07:53 0
Тервел ИЛИЕВ Земетресение от 5,5 по Рихтер в Турция Земетресение от 5,5 по Рихтер в Турция 13/03/2026, Петък 07:51 0
Тервел ИЛИЕВ Новата перла на ЦСКА мина под венчилото Новата перла на ЦСКА мина под венчилото 12/03/2026, Четвъртък 21:31 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим микровълновата за няколко минути Как да почистим микровълновата за няколко минути 12/03/2026, Четвъртък 18:58 1
10
Коментара по темата
10.
до 9
18.08.2022 15:48:16
3
3
Ами явно опорките на русоробската сган са те подвели нещо. Никой не се е отказвал от руската газ, а газпром ни спря газта, която си бяхме предплатили както си е по договор. Този договор още не е прекратен, но газпром не си изпълнява задълженията по него. След като спряха доставките в нарушение на договора, Василев каза, че няма намерение да го подновява като изтече в края на годината, тъй като газпром не е сигурен доставчик. Както се вижда те и на германците не дават, въпреки че им изпъляват прищевките и наистина са несигурен доставчик и трябва да се търсят и други доставчици на газ. В крайна сметка газ се намери и без газпром, долу горе на същата цена, на която щеше да е и в момента по нашия договор неизпълнен от газпром.
9.
до 5
18.08.2022 14:41:51
5
6
Колега, ако не се лъжа се отказахме от руската газ за да не спонсорираме Путин. Сега излиза, че продължаваме да го спонсорираме, но вече храним и разни търгаши, които за благозвучие наричаме търговци и политиците зад тях. Т.е. дерем населението за да имат някои за бентлита.
8.
XX
18.08.2022 14:39:30
1
5
Българите СА доволни!
Единствените протести са ЗА по-скъп газ!
7.
Реалист
18.08.2022 13:38:10
7
2
Раашъните продават петрола за 30 $ на индийците и чайниците , който петрол преди това го продаваха за100$.Да не се окаже , че рашъните продават газ на елините за 1 $ ,и посредниците близки до генерала летец ни го пробутват на цената която всички знаем.Не сте забравили , че има няма 2 години генерала летец управлява чрез 2 правителства на капрал Янев и едно правителство на Кирето. Все от котилото на генерала летец.Генерала летец трябва да е направил пачка и то голяма.
6.
класация
18.08.2022 13:26:25
2
5
Тъпо, по-тъпо, най-тъпо, #5!
5.
m
18.08.2022 12:00:39
19
5
Тъпи сте само русодебилите дето повтаряте опорки за копейки." Нашата" газ, газпром не ни я доставя в нарушение на договора, въпреки, че си я предплатихме във валута, по цена и в срокове както пише в договора, така че те са неизправна страна и на арбитража те ще плащат неустоки за неизпълнението си. След като газпром не си изплнява задължениятаq правителството e принудено да купува газ от други търговци, а те откъде я вземат не е наша работа. Понеже русоробите сте надупени майкопродавци за копейки, вместо да се сърдите на любимите си московски диваци , плюете по собствената си държава и правителството и, което прави каквото може за да има някаква газ докато си осигурим възможност и за други доставчици освен несигурните московски отрепки.
4.
Scrooge McDuck
18.08.2022 11:38:08
5
19
Най тъпите проксита сме. Сега, ще вземаме нашата газ по договора по скъпо от посредници а после, ще я платим още веднъж след арбитраж. И тези олигофрени всички, които тръбят за диверсификация се борят пак за парламента. Вода има, жаден ходи!
3.
Бургазлия
18.08.2022 11:18:32
1
20
Кажете колко ще струва топлата вода и парното вече
2.
еврика
18.08.2022 11:08:11
1
25
Пак посредници. Браво.
Честито!
1.
х
18.08.2022 10:17:04
4
24
всеки го знаеше това нещо споко ;) Само вие явно ся го разбрахт
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник  в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Той оглави РУ-Царево през юни 2025 година и за този кратък период има сериозни постижения в противодействието на престъпността Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Слабоумието на политиците от ЕС ни тласка в кризи, коментира той Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Историята на арсениевите вафли в модата на XIX век като извор на младост, но и не само Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Книгите вече са достъпни за читатели, които се интересуват от духовни учения  и историята на християнството  Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Телевизионният водещ, който скоро навърши 50, остава верен на БНТ, отказвайки примамливи оферта за 20 000 лева месечно Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Очаква се скоро най-западналата част от Порта да се превърне в притегателен модерен център за местните и гостите на Бургас Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Пролетни стойности на термометрите в цялата страна, очаква се слаб вятър и повече слънце В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  Броят на осъдените и санкционирани лица през годината спрямо тези през 2024 година се е увеличил с 13.44 % Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Археолози обясняват феномена с древна практика за умишлена модификация на черепа при бебета Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Държавният доставчик внесе предложение в КЕВР, окончателното решение ще бъде взето от енергийния регулатор в края на месеца
Кървава драма в Мичиган: Атака срещу синагога, нападателят е убит Кървава драма в Мичиган: Атака срещу синагога, нападателят е убит Автомобил се вряза в Temple Israel в Уест Блумфийлд, избухна пожар, а охраната откри огън по въоръжения нападател. ФБР и местните власти разследват мотива, след като в колата са открити и взривни вещества. Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря „Вече спечелихме, обяви той. „Наистина ли?“, питат враговете му Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Разследването сочи засилване на нелегалния биологичен трафик към редки и по-малко известни видове Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Никол Шерцингер, Кимбърли Уаят и Ашли Робъртс представиха песента Club Song и подготвят турне с концерти в САЩ и Европа Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Данни от европейската система за контрол показват увеличени сигнали за пестициди и токсични вещества в плодове и зеленчуци Легендарният Стив Харис навърши 70 години Легендарният Стив Харис навърши 70 години Основателят на Iron Maiden продължава да бъде една от най-влиятелните фигури в историята на хеви метъла Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш От Дака също поискаха да внасят руски петрол заради блокирания Ормузки проток  Китай започна днес свой Възродителен процес Китай започна днес свой Възродителен процес Пекин прие закон, който прокарва войнствен национализъм – последната фаза на всяка комунистическа диктатура Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Актрисата и певица, носителка на четирите най-престижни награди в шоубизнеса, разказва за успехите, трудностите и новите си мемоари Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Техеран няма сили да се бие и ще бъде разгромен, смята бившият военен министър на Донецката народна република
Атанас ЗАПРЯНОВ Атанас ЗАПРЯНОВ Виц на деня Виц на деня Най много обичам естествените жени,на които като им кажеш:
-"Искаш ли да правим с*кс?"
Те да ти викат:
-"Естествено".
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Цените на горивата са толкова високи, че като ми светне лампа в колата, се моля да е двигател.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори