Сунгурларско село минава на режим на водата
Водоизточникът е пресъхнал
Сунгурларското село Есен минава на режим на водата. Това става ясно от заповед на общинския кмет д-р Георги Кенов, който днес взе тежкото решение да се ограничи в определен часови диапазон водоподаването заради намаения добив на водоизточника.
Забранява се ползването на питейна вода за напояване, поливане на зелени площи, миене на улици, тераси, моторни превозни средства и др.
В северната част на селото водоподаването ще се осъществява в два последователни дни от 08.00 ч. до 08.00 ч. Същата мярка се отнася и за южната част. Режимното водоподаване ще се осъществява до нормализиране на водните количества, се допълва в заповедта на д-р Кенов.
Село Есен се намира дълбоко в планината, в населеното място живеят под 100 души.
Без Карлос Алкарас на ATP 500 турнира в Ротердам
Азис заряза и Глория
Учителят Тео и Николай Василев представят „Социално силните“ в Бургас– филм за българските умове, които чертаят бъдещето на света
Цената на златото и среброто спада под натиска на поскъпването на щатския долар
България представи туристическия си потенциал на водещ форум в Германия
Трима с обвинения след операцията срещу торент сайтовете ArenaBG Zamunda и Zelka
Най-вкусната яхния на баба, която събужда детски спомени
Снежното Пълнолуние в Лъв носи професионално признание и ярки изяви
Българите нямат нужда от нов Орбан, а от прероден Стефан Стамболов
Кой ще има повод да почерпи през февруари 2026-година
Джина Стоева показа форма от покрива на небостъргач в Дубай
Изтъкнати музикални педагози ще ръководят майсторските класове във фестивала „Солисими 2026“ в Бургас

То с тия управници тук.