Ерата на полети по 10 евро приключи
Майкъл О'Лиъри очаква средната цена на билетите на Ryanair да се повиши от около 40 евро през миналата годината до около 50 евро през следващите пет години
Покачващите се цени на горивата означават, че Ryanair повече няма да предлага толкова евтини полети, заяви главният изпълнителен директор на нискобюджетната авиокомпания Майкъл О'Лиъри в четвъртък.
"Няма съмнение, че в най-евтиния сегмент, нашите наистина евтини промоционални цени – от 1 евро, 0.99 евро, дори 9.99 евро – мисля, че няма да видите такива оферти през следващите години", коментира той в интервю пред радио Би Би Си.
Майкъл О'Лиъри очаква средната цена на билетите на Ryanair да се повиши от около 40 евро през миналата годината до около 50 евро през следващите пет години.
Поскъпването на горивото покачва цените за полети, но също така повишава енергийните сметки на домакинствата и разходите за храна, отбелязва Би Би Си.
Майкъл О'Лиъри е наясно, че ръстът на разходите за гориво влияят върху разполагаемия доход на хората, но изрази увереност, че броят на пътниците на авиокомпаниите ще остане стабилен, а нискобюджетните опции ще са все така популярни.
"Ние мислим, че хората ще продължат да летят често", каза той. "Но аз мисля, че хората ще станат много по-чувствителни към цените", добави О'Лиъри.
Цената на петрола скочи с над 10% след ескалацията около Иран
Димитър Бербатов призна, че е получил предложение за спортен министър
Тези двамата смятат, че светът се върти около тях, обяви Азис
Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали
Рекордно много българи избират предсрочна пенсия с намален размер
Хотелите в Дубай и Абу Даби удължават безплатно престоя на блокирани туристи
Иран удари петролен гигант в Саудитска Арабия
Радостин Василев се оказа заклещен в Дубай
26-годишен почина в Бургас, пушил цигара, напоена с упойка за коне и белина
Ето как Бургас ще отбележи 148-та годишнина от Освобождението
ВиК авария в ж.к. "Братя Миладинови" - наводнени улици
Делян Добрев: Новият аятолах изкара по-малко от Цицелков

Мара са омъжи.......