Овладян е големият пожар в Елховско
И тази вечер на мястото ще останат дежурни противопожарни екипи и горски служители
Овладян е вече големият пожар в землищата на селата Раздел, Малко Кирилово, Вълча поляна и Голям Дервент в община Елхово, Ямболска област, съобщи за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР Татяна Павлова.
И тази вечер на мястото ще останат дежурни противопожарни екипи и горски служители, заради опасността от разгаряне на нови огнища. Огънят е ограничен, след като днес верижни машини направиха просеки в труднопроходимия терен.
Вчера в гасенето се включи и вертолет Ми-17 от Авиобаза Крумово чрез обливане с вода от въздуха на горските масиви посредством системата за пожарогасене "bambi bucket".
Пожарът пламна малко преди 11:00 часа на 10 август, първоначално в сухи треви и храсти, но въпреки опитите да бъде ограничен, бързо се прехвърли в близкия горски масив. Огнената стихия успя да обхване 5000 дка, от които около 2000 дка широколистна и борова гора.
Любов, кариера и приятелства според вашата зодия
Тръмп обяви ликвидирането на високопоставен командир на ISIS при прецизна операция
Financial Times: Русия разширява териториалните си претенции към Украйна
Google изпревари Apple като най-скъпа марка в света благодарение на изкуствения интелект
Примирието между Израел и Ливан се удължава
Буданов оцелява в многобройни покушения и продължава да води реформите в президентския кабинет
Празник е: почитаме Св. преподобни Теодор Освещени – пример за смирение и вяра
Немският метод Хугелкултура удвоява реколтата от чушки и улеснява градинарите
Деница Малчева стана 58-ата "Царица Роза" и посланик на красотата на Казанлък
Дневен хороскоп за 16 май 2026: Любовни страсти и съдбовни избори днес
Пица на тиган - лесна и бърза рецепта без фурна
Дейвид Бекъм официално е милиардер
Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици в събота
