×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Медведев с остър коментар за Украйна, предупреди Европа, че са възможни инциденти и край други АЕЦ-и


Медведев с остър коментар за Украйна, предупреди Европа, че са възможни инциденти и край други АЕЦ-и
Според Киев в „Запорожие” сега има около 500 руски войници, но от там твърдят, че Русия обстрелва централата
12 Август 2022, Петък, 21:19 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

АЕЦ „Запорожие”, известна с акронима ЗАЕЦ, е най-голямата такава електроцентра на Стария континент

Бившият президент на Русия Дмитрий Медведев, който в момента изпълнява длъжността на председател на Съвета за сигурност в РФ, предупреди Европа за потенциални инциденти в други атомни електрически централи. Изказването му идва в контекста на развиващата се ситуация край най-големия АЕЦ на Стария континент – Запорожия, за който от няколко дни има данни, че е бил ударен от артилерийски огън.

„Изглежда Киев и западните им спонсори са готови да оркестрират нов Чернобил. Ракети и снаряди падат все по-близко до АЕЦ ”Запорожие”, написа Медведев в канала си в Telegram.

ЗАЕЦ, както се нарича на кратко ядрената централа в Украйна, е най-голямата в Европа. През последните дни двете воюващи страни – Русия и Украйна, разменят обвинения за това кой реално обстрелва централата. Досега реално не е ясно кой контролира съоръжението и кой го обстрелва. В четвъртък обаче имаше доклади, че от централата е излизал дим – нещо, което никога не е добър знак, когато става въпрос за ядрена енергия.

„Казват, че Русия била обстрелвала. Това е очевидно 100-процентова глупост дори за най-глупавите русофоби на запад. Но какво да кажа. Не забравяйте, че има и други ядрени централи в Европа. Инциденти там също са възможни”, предупреди злокобно Дмитрий Медведев.

Не е ясно какво точно има предвид той с тази прикрита заплаха, но тя е в съответствие с предишните му предупреждения за атомната енергия и оръжия. Наскоро Медведев заяви, че „продължаващото пращане на оръжия от страна на Запада към Украйна съвсем спокойно може да запали прокси война, която пък да ескалира към пълна „гореща война”.

След извънредната сесия на Съвета за сигурност на САЩ в четвъртък пък стана ясно, че в момента в „Запорожие” се намират приблизително 500 руски войници. Според САЩ около централата трябва да се вдигне „демилитаризирана зон” около ЗАЕЦ.

Странно е, че Украйна обвинява Русия, че атакува централата, докато в същото време признава, че вътре в нея има руски войници.

„Воденето на военни действия край атомна електроцентрала е опасно и безотговорно. Продължаваме да зовем Русия да спре всички свои операции край укранските ядрени централи и да ги върне под контрола на Украйна. Подкрепяме Киев в опита му да се създаде демилитаризирана зона край ЗАЕЦ”, казват в свое изявление от Щатския департамент в САЩ.

 




Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
21
Коментара
Флагман.БГ 42-годишен удари полицаи 42-годишен удари полицаи 24/11/2025, Понеделник 19:21 0
Флагман.БГ 19-годишна българка опита да се самоубие 19-годишна българка опита да се самоубие 24/11/2025, Понеделник 19:03 0
Тервел ИЛИЕВ Бербатов предизвиква възхищение в Леверкузен Бербатов предизвиква възхищение в Леверкузен 24/11/2025, Понеделник 18:41 0
Тервел ИЛИЕВ Локо със специален поздрав към Мони Николов Локо със специален поздрав към Мони Николов 24/11/2025, Понеделник 18:20 0
Флагман.БГ До 5 бона такса GSM в затвора До 5 бона такса GSM в затвора 24/11/2025, Понеделник 18:00 0
Георги РУСЧЕВ Тежестта върху труда в България стига рекордни 46% Тежестта върху труда в България стига рекордни 46% 24/11/2025, Понеделник 17:30 1
Флагман.БГ Нападнаха публициста Владимир Перев в Скопие Нападнаха публициста Владимир Перев в Скопие 24/11/2025, Понеделник 17:10 0
Флагман.БГ Софи Маринова стана за смях с тази снимка Софи Маринова стана за смях с тази снимка 24/11/2025, Понеделник 16:50 0
21
Коментара по темата
21.
Будител
14.08.2022 07:50:47
0
3
Към всички автори на коментарите под вчерашния ми пост, в които се апелира да се засрамя, щото ако не била Русия съм щяла да говоря турски, да нося фередже, да се казвам Айше, да бъда нечия трета жена и най-вече на тези, които твърдят, че България нямало да я има и цитирам:
"ами да го беше написала на турски, защото до днес щеше да говориш турски, ако не беше тази война"
имам няколко въпроса:
Кои са тези митични българи, които цели 500 години не проговориха турски, които си запазиха езика, обичаите, културата, религията, народната музика, шевиците и всичко българско, но ако не била Русия неминуемо са щели да проговорят турски?! Вие като празнувате Денят на будителите, знаете ли що е то ВЪЗРАЖДАНЕ?! Знаете ли, че българското се ВЪЗРАЖДА, с все по-голяма сила през 19-ти век, вместо постепенно да изчезва? Кои щяха да проговорят турски?

1.) Тези ли, които имаха 1500 училища и три гимназии за които плащаха от джоба си, те ли щяха да говорят на турски?
2.) Тези ли, които списваха 107 български вестника и няколко периодични списания?
3.) Тези ли, които през 19-ти век вдигат 43 въстания?
4.) Тези ли, които 500 години не само си запазиха религията, но и националната идентичност и 35 години не се задовилиха с това да са православни, ами се бориха почти 40 години за своя БЪЛГАРСКА екзархия напук на Гърция?
5.) Тези ли, които при проведения плебисцит за създаването на Екзархията се САМООПРЕДЕЛЯТ като българи?
Да се подценяват предците ни, които 500 години са се запазили като нация и народ, с тая мантра "ако не бяха руснаците да ни освободят" е най-долната спекулация и неуважение с цел да се изтъкне приноса на Русия! Половин хилядолетие, цели 500 години сме си останали БЪЛГАРИ! И ако не беше дошла Русия, щяхме да си останем пак българи, които неминуемо щяха да извоюват правото си на независима държава. Парадокса е, че докато хора като вас рецитират "Балканджи Йово", в желанието си да докажат "робството", не се прекланят пред желязната му воля, ами изпадат в овча благодарност към Русия, щото на нея дължим запазването всичко българско! И какво излиза сега? На роба Балканджи Йово му отрязаха и двете ръце, отсякоха му и двете нозе, избодоха му и двете очи, но той не даде Яна на турска вяра! Сега, след 140 години, "гордите" му наследници благодарят на Русия, щото ако не била тя сме щели да ходим с фесове и фереджета!? Не, не Русия ни е запазила като народ, а ние самите сме се запазили! Балканджи Йово ви е запазил, а не "дядо Иван"!!! И се научете да СЕ ГОРДЕЕТЕ С ТОЗИ ФАКТ, вместо да благодарите на Русия!
И да ви напомня, че при създаването на Българската Екзархия се извършва плебисцит в Македония, под контрола на турските власти и Вселенската гръцка патриаршия. Голяма част от Македония попада в границите на Българската екзархия, защото населението там се САМООПРЕДЕЛЯ като българско! Създадени са Скопска, Охридска и Битолска епархии. Сега българите там се определят като македонци, заради политиката на "освободителката", на която 140 години и правите метани!
20.
Славейков махала бейби
14.08.2022 07:12:01
0
1
Жалко, че му дават трибуна на това пиянде. Жалко, че руснаците са такава измет!
19.
Putler kaput
13.08.2022 14:42:41
0
10
Каква работа имат руските орки в Украйна?
18.
До 17
13.08.2022 08:54:32
8
5
Добре,че ти расъждаваш хахах
17.
Жулик
13.08.2022 08:20:17
9
19
Аве на този сина му защо до преди месец живееше от години в САЩ?
КАТО запориха милиончета на синчето и луксозното имение и този взе да лае.
Да се чудиш на тъпите рашки и бг русоробите, как може кремълските крадци и мошенници да им внушават че Хамерика бил смъртен враг, а децата и парите на всичките са на Запад. А ЗападнитеКомпании винаги са били в Русия и си делят парсата с кремълските мошенници. Западала им искал богатствата хахаха. Абе кремълски мошенници, вие винаги си давате богатствата на Запада, амо тупорилите рашки и бг русороби кога са можели да разсъждават?
16.
Glarus
13.08.2022 07:53:12
12
16
Руки престъпници мръсна сган
15.
Scrooge McDuck
13.08.2022 07:47:38
18
16
От началото на операцията я държат руски сили за борба с ядрени кризи. Кой би бомбардирал собствената си армия. Само една държава е ползвала ядрени оръжия! САЩ. А злобата на Зеленски е ясна. Да изпепели източна Украйна ако я загуби. Америка е далече а Европа ѝ нейните малоумни лидери, ще избягат.
14.
К.В.
13.08.2022 07:03:52
20
20
Тия измекяри краварите с техния актьорски пудел ще продължават да създават проблеми и сипят лъжи. Вече започнаха сами да не си вярват.
13.
Алкаша Медведчо
13.08.2022 06:38:44
15
22
Алкашното джудже през ден ръсимпристотии на които се смеят всички нормални хора. След като се обосраха в Украйна и на втория месец цял свят разбра че руцкая армия е дермо. Почнаха да плашат светът с ядрено оръжие. САЩ обаче им отговори че ще има жесток отговор, а Борис Джонсън предупреди Русия че използват ли тактическо ядрено оръжие в Украйна, Великобритания ще отговори веднага без да се съветва с останалите в НАТО. Естествено англичаните са на едно със САЩ, така че мангалската фейк империя с Камаза и външните кенефи бързо разбра. И сега понеже путлерчо много иска пауза и преговори, използват пискедния коз, шантажа с ядрената АЕЦ Запорожие. Смятай какви прости мангласки блъфаджии са, щом никой вече не ги взима насериозно. Още повече че въпросната Запорожка АЕЦ е на 100 км от Русия, и всеки незомбиран от кремълската психиатрия идиот, трябва да знае че най-потърпевша ще бъде самата Русия, освен Украйна. Ама нищо. В империя от слабоумници, минават всякаква пропаганда и лъжи.
12.
111
12.08.2022 23:58:53
19
24
Руски педерунгелчета
11.
7 и 8
12.08.2022 23:12:11
8
13
мантрата на аутистите :D
10.
до 9
12.08.2022 23:03:09
18
14
ТИПИЧЕН НАДУПЕН ТЪПАНАР
9.
Sad story teller
12.08.2022 22:52:18
15
26
Обикновен терорист
8.
Az
12.08.2022 22:41:36
40
22
СЛАВА РОССИИ
7.
Az
12.08.2022 22:40:58
36
23
СЛАВА РОССИИ
6.
Zmey
12.08.2022 22:28:09
30
39
Рашаните мръсна нация.Светът тотално като ги изолира.Да си наврат природните богатства в на путинката гъзъ
5.
Дернев
12.08.2022 22:14:31
11
28
"Не забравяйте, че има и други ядрени централи в Европа."
Това май дава обяснение на малките самолетчета, които летяха и кацаха тук-таме из Европа. Козлодуй трябва да е под силно повишено наблюдение и защита и то не само до края на войната.
4.
Петър Днепърски
12.08.2022 22:04:11
18
25
а защо трябва да ме интересува мнението на г-н Никой? Той всеки ден ръси простотии, и след това се оправдава с хакери. Да не забравяме че нападенията "под чужд флаг" са широко прилагани от руснаците.
3.
Кой беше тоя?
12.08.2022 21:53:03
14
37
Някой щеше ли да му знае името въобще, ако Путин не беше решил да си вземе 1 мандат отпуск на времето?
2.
Путлер и Медсолини
12.08.2022 21:41:46
19
39
Ебаси метровката, за има, няма 10 санта у слипа, кви големи мераци за власт. Ти да видиш!
1.
Кинта двайси
12.08.2022 21:31:32
17
51
Дайба тея джуджета ,заради единия комплекс ще очистят земята
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
42-годишен удари полицаи 42-годишен удари полицаи Шокиращ случай в русенска механа Сигнал до Флагман.БГ: Това не е просто лунен пейзаж, а улица в центъра на Бургас (ВИДЕО) Сигнал до Флагман.БГ: Това не е просто лунен пейзаж, а улица в центъра на Бургас (ВИДЕО) Кога най-проблемните улици в бургаския жк „Възраждане“ ще бъдат ремонтирани, питат хората Преизбраха Петър Кънев за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество Преизбраха Петър Кънев за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество Драгомир Стойнев откри 66-ата Генерална асамблея на ПАЧИС в София Благомир Коцев влезе във варненския затвор, но може да излезе на свобода в четвъртък Благомир Коцев влезе във варненския затвор, но може да излезе на свобода в четвъртък Каквото и да реши обаче Варненският окръжен съд, то няма да е окончателно, защото най-вероятно ще бъде обжалвано  До 5 бона такса GSM в затвора До 5 бона такса GSM в затвора СИМ карти и апарати се превъртат през няколко лишени от свобода БДУ с амбиции за летен кампус и нови бизнес партньорства БДУ с амбиции за летен кампус и нови бизнес партньорства Университетът "Проф. д-р Асен Златаров" отчита ръст на приема и планира иновативни проекти с подкрепата на Община Бургас и европейските приоритети Първият нов влак от "Шкода" ще е у нас през януари Първият нов влак от "Шкода" ще е у нас през януари До август страната ни ще получи общо 25 нови влака на "Шкода" Тежестта върху труда в България стига рекордни 46% Тежестта върху труда в България стига рекордни 46% Осигурителната тежест достига 42% през 2025 г., а правителството планира нови увеличения. Защо вдигането на осигуровките няма да спаси НОИ и ще удари икономиката? Асен Василев спечели дело за клевета срещу Делян Добрев Асен Василев спечели дело за клевета срещу Делян Добрев На втора инстанция на бившия финансов министър са присъдени 25 100 лв. обезщетение Бившият военен убил внука си от страх, че ще продаде семейната къща Бившият военен убил внука си от страх, че ще продаде семейната къща Младежът бил хазартно зависим и харчел суми, които не съответствали на доходите му
Продадоха на търг най-скъпия комикс в света за рекордна сума Продадоха на търг най-скъпия комикс в света за рекордна сума Изданието е първи брой и струва 9,12 млн. долара В Истанбул забраниха храненето на бездомни кучета В Истанбул забраниха храненето на бездомни кучета По данни на турското правителство из градовете и селските райони в Турция обикалят повече от 4 милиона бездомни кучета 14 полицаи са отстранени заради подозрения в обир и изнасилване на ученичка 14 полицаи са отстранени заради подозрения в обир и изнасилване на ученичка Те са нахлули в дома на момичето в събота, взели са бижутата и телефона, след което са я насилили сексуално Ударен скок на цените на храните в Италия Ударен скок на цените на храните в Италия От октомври 2021 г. до октомври 2025 г. цените на хранителните продукти са се увеличили с 24,9% Отиде си легендарният актьор Удо Киер Отиде си легендарният актьор Удо Киер Той е изиграл близо 300 роли в холивудското и европейското кино Руските банки играят на котка и мишка със западните технологични гиганти Руските банки играят на котка и мишка със западните технологични гиганти Наред с архитектурната трансформация на мобилните приложения, се оформя и нов интелектуален пласт – AI Ето защо ликуват гърците  Ето защо ликуват гърците  Броят на посетителите на страната достигна 31,6 милиона. Фермери блокират пристанища и митници в Гърция Фермери блокират пристанища и митници в Гърция Стачните действие ще са на 30 ноември, като не се изключва и затваряне и на летища  САЩ и Украйна с нов план за мир - Германия се намеси рязко САЩ и Украйна с нов план за мир - Германия се намеси рязко "Оптимистично настроен съм", каза американският държавен секретар Марко Рубио Роклята – същата, а мъжът  друг Роклята – същата, а мъжът  друг Анистън с копие на роклята, която е носила с Брад Пит, на първата си поява с Джим Къртис
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Носорогът на стероиди звъни постоянно на бизнесмени, за да не протестират Виц на деня Виц на деня Деца на холивудски звезди си говорят:
- Ти имаш ли братя и сестри?
- Не, но имам трима бащи от първата си майка и четири майки от първия си баща.
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ние правим с*кс само когато имаш нужда от пари?!
- Е, не ти ли е достатъчно често?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж застава на колене пред една жена с надеждата, че след време ролите ще се сменят.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори