Вълна от съпричастност за ограбения възрастен мъж в Пловдивско
Жителите на селото, трогнати от съдбата на мъжа, както и местните власти, са започнали да събират средства, за да подпомогнат мъжа до следващата пенсия
Преди дни непознати нахлуха и малтретираха в дома на 73-годишен мъж в първомайското село Искра. Откраднаха пенсията му и после изиграли парите в казино.
Жителите на селото, трогнати от съдбата на мъжа, както и местните власти, са започнали да събират средства, за да подпомогнат мъжа до следващата пенсия.
Пред NOVA пострадалият Петър Петров разказа, че двамата мъже нахлули в къщата му и го били с юмруци. “Влязоха, взеха каквото можеха да вземат и излязоха. Биха ме с юмруци. Взеха ми цялата пенсия - 370 лв. Паднах като куче, крих се с ръце”, разказаетров.
Прокурорът, който е направил оглед на мястото на инцидента, е подпомогнал мъжа с 50 лева. В ход е и кампания, инициирана от жителите на с.Искра, за набиране на средства за пострадалият Петър.
“Интересът е голям. Идват хора, дават кой каквото може. Поредната жена, която се обади, иска да изпрати цялата сума от пенсията”, каза кметът на селото Тодор Налбантов.
По думите му двамата братя са са проблемни, но досега е нямало такива посегателства.
От прокуратурата ще поискат постоянно задържане на двамата мъже, които са криминално проявени.
Единият от тях е осъждан за предишни кражби.
Как да предпазим акумулатора от студа
Кирил Добрев за проекта на президента: Навремето царят вкарваше артисти, сега – спортисти и военни
Защо е важно децата да спортуват - инвестиция в здраве, дисциплина и увереност
Тамара Глоба: 3 зодии влизат в златен период
Бащата на убития Алекс пострадал в катастрофа, две години се лекувал с медитация
Прекаленото гледане на телевизия може да нанесе големи вреди
Коя е най-злопаметната зодия и защо не забравя кой я е наранил
Гореща супа срещу грип - естествен лек за бързо възстановяване
Все повече хора работят след пенсия
3 стъпки да не сте сами на следващия Свети Валентин
Олимпиецът ни Благой Тодев: И деца може да ме бият
Ханзи Флик каза какво се случва с лидера на Барса Рафиня
