×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьор с 3,34 промила алкохол удари паркирана кола в руенско село
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

100 000 британци заплашват да не плащат сметките си за ток и газ от октомври


100 000 британци заплашват да не плащат сметките си за ток и газ от октомври
Ключови думи: ток и газ, британци
12 Август 2022, Петък, 10:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Горната граница на цените на електроенергията от 1 април беше повишена на фона на покачващите се световни пазарни цени на газа

Повече от 100 хил. британци заявиха, че няма да плащат сметките си за газ и електроенергия от октомври в знак на протест срещу бездействието на правителството във връзка с повишаването на цените на електроенергията в страната. Организаторите на публичната кампания "Не плащай" в Обединеното кралство заявиха това пред медиите.

"Само за няколко седмици се обединиха повече от 100 000 членове на нашето движение в цялата страна. Не искаме повече да плащаме за печалбите на енергийните компании", се казва в изявление на инициаторите на кампанията, която стартира през юни. Както организаторите отбелязаха по-рано, кампанията "Не плащай в Обединеното кралство" ще бъде осъществена само ако над 1 милион британци са готови да се присъединят към протеста до 1 октомври.

Горната граница на цените на електроенергията от 1 април беше повишена на фона на покачващите се световни пазарни цени на газа. Средната сметка за британско домакинство, което използва едновременно електроенергия и газ, скочи с 54% до рекордните 1 970 паунда. По-рано енергийният регулатор на Обединеното кралство не изключи през есента сумата да достигне до 3 000 GBP (3 300-3 600 USD), а независими експерти прогнозират още по-голямо увеличение на цените - до 5 000 GBP (6 000 USD).

В тази връзка вестник "Гардиън" изрази мнение, че Великобритания "се движи към енергийна пропаст". Вестник Daily Telegraph посвети материал на "счупената икономическа система" на страната.

Източник: БГНЕС
 


В категории: Животът


4
Коментара
4
Коментара по темата
4.
Свидетел
12.08.2022 13:49:05
0
5
Далеч не са само 100000.В Англия текат много сериозни стачки срещу необоснованото поскъпване на горивата и стоките.Срещу планираното поскъпване на цената на живота.Такива стачки ще има в цяла Европа надявам се и в България.Доходите на населението трябва да се вдигнат с 100% за да съответстват на изкуствено създадената 100%-тна инфлация
3.
XX
12.08.2022 13:30:34
6
5
Запор на заплати, спиране на субсидии и откачане на тока от британските про'стаци, които не искат да плащат НАТО-вския ток!
2.
Ееееее
12.08.2022 11:41:46
5
1
Ама от кои британци, от колониите ли?
1.
И това движение,
12.08.2022 11:23:05
3
3
като всички останали, е контролирана "опозиция", целяща създаването на хаос, който да се използва като извинение за още по-голяма тирания и военно положение.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Такситата искат да карат в буслентите, но само когато са с клиенти Такситата искат да карат в буслентите, но само когато са с клиенти Според бранша мярката ще ускори курсовете и може да намали цената Жесток трус в bTV: Екипът се разпада след трансфера на годината Жесток трус в bTV: Екипът се разпада след трансфера на годината Масово преселение на кадри към БНТ след голямата рокада по високите етажи Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Две пълнолуния в рамките на един месец засилват интереса към астрологичните прогнози и темата за личните финанси Дара става мултимилионерка след Евровизия Дара става мултимилионерка след Евровизия Пуснаха слух, че е племенница на Маджо, но нейни близки го определиха като чист фейк Полицията спря пиян шофьор преди екскурзия с деца Полицията спря пиян шофьор преди екскурзия с деца Рутинна проверка на органите на реда е предотвратила рисково пътуване, а за курса е бил осигурен друг водач Секторен анализ определя кои ще са засегнатите от съкращенията в администрацията Секторен анализ определя кои ще са засегнатите от съкращенията в администрацията Има 2.5 млрд. неразплатени средства за проекти, заяви Константин Проданов от ПБ Хотелиер от Слънчев бряг: Нашата работа е проста, но не е за прости хора Хотелиер от Слънчев бряг: Нашата работа е проста, но не е за прости хора Има много училища в България, но не подготвят качествени кадри, категоричен бе Веселин Налбантов  Семейства в бургаски квартал "Ветрен" останаха без достъп до имотите си заради заграден път Семейства в бургаски квартал "Ветрен" останаха без достъп до имотите си заради заграден път Потърпевши жители обясниха, че ситуацията не е изненадваща, а резултат от натрупани с години нерешени проблеми с инфраструктурата Шофьор с 3,34 промила алкохол удари Аудито на бургазлия в руенско село Шофьор с 3,34 промила алкохол удари Аудито на бургазлия в руенско село 38-годишният мъж е задържан за 24 часа Извънредно! Акция на полицията в Бургас срещу локалите, намериха боксове в тийнейджъри Извънредно! Акция на полицията в Бургас срещу локалите, намериха боксове в тийнейджъри В акцията са участвали 10 служители на Четвърто РУ Бургас и 5-има от СПС
Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Две пълнолуния в рамките на един месец засилват интереса към астрологичните прогнози и темата за личните финанси 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти Около 12% от жилищния фонд остава неизползван, а държавата цели да увеличи предлагането чрез обновяване на стари имоти Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Радио „Каролайн“ призна, че грешката е резултат от „компютърна повреда“ в основното им студио нa 19 май, която е задействала автоматизирана процедура, използвана при смърт на монарх КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици Междинните данни от анализа, представени през декември м.г., показаха тежки структурни деформации на пазара на храни  Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли 44 млн. автомобила са по китайските пътища Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа ИПБ разкрива сериозни манипулации в официалната статистика за загиналите през 2024–2025 г., които според тях прикриват управленски провал. От документа става ясно, че за периода незнайно как от статистиката са "изчезнали" 62-ма загинали Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Лондон търси сближаване с Брюксел, но историята на Брекзит, старите привилегии и липсата на солидарност поставят ЕС пред труден избор Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне  Само 21 от тях обаче са са публично обявени, а сред останалите 19 не е ясно дали е постигнато съгласие за военно сътрудничество и за сателитно разузнаване Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори