Талантливи ветроходци от България и Турция ще спорят 3 дни за отличията на "Сарафово Къп 2022"
Надпреварата ще се проведе от 12 до 14 август
Бройката на ветроходните регати у нас се разширява с още една. От петък до неделя за първи път ще се проведе "Сарафово Къп 2022". Организатор е местният ветроходен клуб "Христов" с подкрепата на Община Бургас. Атрактивното състезание ще се проведе в акваторията на рибарско пристанище Сарафово.
За отличията ще спорят талантливи ветроходци от всички клубове в България, както и два гостуващи ог Турция, съответно "Галатасарай" и "Тикерда".
Надпреварата е в класовете "Опитимист" и "Илка-4". Оптимистите ще са 90. Тези от "Илка-4" ще са над 30, съобщиха от ветроходен клуб "Христов" - главен организатор на регатата.
В клас "Оптимист" участват деца до 15 години. В другия клас "Илка-4"/бивш "Лазер"/ възрастовата граница е до 18 години.
Официалното откриване е на 12 август, петък, от 11:00 часа. Първата гонка за деня ще стартира в 13:00 часа.
В събота и неделя началото е в 12:00 часа. В трите състезателни дни ще се проведат по не повече от 3 гонки.
Церемонията по награждаване на призьорите ще започне в неделя около 17:30 часа.
Милиардерски син проговори за зловещата смърт на баща си
Иван Турицов от ЦСКА стяга куфарите за чужбина
Какво се случва в Габрово след бедствието
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
26/05/2026, Вторник 19:33
0
Страшен обрат с времето
Бургазлия игра срещу хевиметъл звезди на стадиона на Левски
Полицията издирва две деца от Варна
Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов
Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон
КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната
Затварят частично АМ Тракия в посока Бургас. Дано да бъде последният ремонт през сезона, зове туристическият бранш
България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика
