Проф. Асен Балтов се връща на работа в „Пирогов“
Той ще работи на граждански договор за един месец
Бившият директор на Пирогов Проф. Асен Балтов се върна на работа в болницата като ортопед и травматолог, след като спечели делото и на втора инстанция за това, че беше дисциплинарно уволнен, съобщи БНР.
Той ще работи на граждански договор за един месец, докато изтече срокът за обжалване, а след това се очаква да бъде възстановен като лекар - ординатор в болницата.
Балтов ще води и други съдебни дела заради това, че е бил отстранен като директор на болницата.
"Това беше едно решение, което беше взел проф. Поромански, според мен, не еднолично, а под въздействието на служебния министър Стойчо Кацаров. Но аз все още смятам, че макар и да съм възстановен от съда, това не ми пречи да си потърся правата към хората, които са били виновни за моето дисциплинарно уволнение", посочи той.
Проф. Балтов заяви, че очаква, че болницата няма да обжалва решенията на две съдебни инстанции, които отменят дисциплинарното му уволнение, преди да стане депутат.
БНР
Очаква се нов ръст на цените на имотите в България през 2026 година
Премиера на „Хамлет“ в Театър Българска армия и „Арт Ателие 77“ – незабравимо театрално преживяване
Най-луксозните китайски коли идват в България
Камион блъсна дете по време на пътен ремонт във Варна
Линейка се преобърна при катастрофа на ключово кръстовище в София
Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект
Какво означава рефинансиране на кредит?
Демерджиев и Янкулов влязоха в спор за начина за отстраняване на Сарафов
Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
С бомба в раницата: Арестуваха германка в Русия за предполагаем опит за атентат
Силно земетресение разлюля Източна Индонезия
Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
