×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Украйна започва масова приватизация през септември


04 Август 2022, Четвъртък, 16:20 ч.

Икономиката днес е в кома, заяви украинският президент Володимир Зеленски

 

Масова приватизация ще се извърши в Украйна през септември, анонсира премиерът на страната Денис Шмигал, цитиран от украинската информационна агенция УНИАН. Става въпрос за продажбата на държавни обекти, които се използват неефективно и които ще бъдат продадени на "справедливи цени", за да може бързо да бъдат разработени от частния сектор.

В края на юли Министерството на икономиката одобри списък с 420 държавни предприятия, които ще бъдат предадени за управление на Фонда за държавно имущество. Институцията ще прецени дали да ги приватизира, или да ги ликвидира. Според съобщението на министерството в канала в Telegram 66 от предприятията са "жизнеспособни" и могат да бъдат продадени като част от плановете за възстановяването на украинската икономика.

Според властите в Киев има голям интерес към държавните предприятия, ако правата на инвеститорите бъдат гарантирани, предава investor.bg.

Останалите 354 предприятия ще бъдат реорганизирани или направо ликвидирани - става дума за "юридически черупки", зад които не стои потенциал за възстановяване на работата. "Ще сложим край на съветското наследство на хиляди държавни предприятия, които поради лошо управление са деградирали до такова състояние, че вече не могат да функционират", посочват от ведомството.

В ръцете на държавата ще останат не повече от 100 предприятия, които ще бъдат преобразувани в акционерни дружества или в дружества с ограничена отговорност, обясни още първият вицепремиер на Украйна, отговарящ за икономиката, Юлия Свириденко.

По време на форума "Украина 30. Икономика без олигарси", провел се през лятото на 2021 година, украинският президент Володимир Зеленски коментира, че в страната има политическа воля за приватизация на държавни активи. От една страна Украйна няма средства, за да модернизира производството, а от друга - държавата не е добър мениджър и собственик, коментира той, цитиран от пресцентъра на Призидентството.

Преди ден по време на дискусия със студенти от австралийски университети Зеленски посочи, че украинската икономика е в "кома" и практически липсва. Загубени са милиони работни места, дефицитът в бюджета всеки месец е към 5 млрд. долара.

"Разбирате, че за страна с 40 млн. население, 12 млн. преселили се е удар по икономиката", каза още той и допълни, че част от бежанците са в рамките на Украйна, но са загубили работа, бизнес и семейства. Други са в чужбина и надеждата е, че не са загубили желанието си да се върнат и да подпомогнат възстановяването на икономиката на страната след края на войната.


В категории: Войната в Украйна


5
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог 23/08/2026, Неделя 13:30 2
5
Коментара по темата
5.
Бай хий
07.08.2022 13:08:43
0
0
Нека разграбването започне!
4.
Бай Ганьо
06.08.2022 21:29:18
0
3
Зеленски е нагледен пример как може да се узурпира една държава посредством избор на президент анонсиран посредством телевизионен сериал, който президент в последствие вкара във война страната си.
Едва ли някой ще купи предприятие преди края на войната. В крайна сметка е желателно инвеститора да знае в коя държава купува, Полша ли, Русия ли или пък Унгария а може би Румъния.
Но стига шеги, вече гледам на Украйна като на бивша държава и е добре да внимаваме кого допускаме в къщата си, за да не последваме съдбата и.
3.
Зеленото zло
06.08.2022 13:54:10
0
8
Украинския Иван Костов ликвидатора на украйна
2.
Георги
04.08.2022 22:02:06
1
16
Започва масовото разграбване
1.
XX
04.08.2022 17:42:03
2
16
Няма лошо! Щом си го избраха, да мрът и те!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Ретро бижута в Капатово: Царски Мерцедеси и президентски коли пазят в музея на колела Ретро бижута в Капатово: Царски Мерцедеси и президентски коли пазят в музея на колела Над 60 автомобила и 40 мотоциклета са в движение, а част от експонатите участват и във филмови продукции Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село Най-големият проблем пред стопанството е липсата на хора, желаещи да работят на полето Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Жената е получила тежка черепно-мозъчна травма при падане, в спасителната акция са участвали медицински и военен хеликоптер Само във Флагман.бг! Зрелищен арест край Китен: Полицаи повалиха държавен служител по очи и го закопчаха Само във Флагман.бг! Зрелищен арест край Китен: Полицаи повалиха държавен служител по очи и го закопчаха В района се е образувало сериозно задръстване, а арестуваният лежи на горещия асфалт Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа Небесносините записаха първата си победа за сезона след две поредни загуби и обърнаха мача с три гола през второто полувреме Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Сигналът е подаден в 11:22 часа, към мястото е изпратен един противопожарен автомобил Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Фестивалът на фолклорната носия събра гости от страната и чужбина без телефони, пластмаса и съвременни дрехи Цветан Цветанов бие тревога: Заглушителите могат да ударят и самолетите Цветан Цветанов бие тревога: Заглушителите могат да ударят и самолетите Той предупреди, че критичната инфраструктура трябва да бъде защитена от новите технологични заплахи Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България Децата пътуват без телефони, спят под открито небе и дори събират боклуците, които срещат по брега на реката Тайни коридори и тунел откриха в имота с мощния GPS заглушител в Драгалевци Тайни коридори и тунел откриха в имота с мощния GPS заглушител в Драгалевци Службите иззеха оръжия, радиостанции и техника с видеозаписи, проверяват се и имоти край Капитан Андреево
Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Въоръжени мъже атакували първо две села, полицията започна спасителна операция и изпрати допълнителни сили Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Един от пострадалите е с множество фрактури, полицията издирва шофьора Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Вашингтон подготвя нов пакет санкции, а Техеран предупреждава, че икономическият натиск може да получи военен отговор Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Трусът е бил с магнитуд 5,9 и е ударил в ранните часове Експерти предупреждават за новите оцветители в храните Експерти предупреждават за новите оцветители в храните САЩ ускоряват замяната на синтетичните багрила, а от сдружението „За достъпна и качествена храна“ настояват Европа и България да следят внимателно прехода Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Украински дронове атакуват руски рафинерии и складове, а Москва вече нанася удари по икономическата инфраструктура на Украйна Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Сензор засича тропането и задейства механизъм, който започва да удря по тавана След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС Само преди два месеца Флагман.бг засече нафта по 1,48 евро в Бургаско, а Евростат вече поставя страната ни сред държавите с най-силен годишен ценови ръст TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ Американските власти твърдят, че платформата е допускала милиони деца под 13 години до обикновени профили, събирала е личната им информация без родителско съгласие и е затруднявала изтриването ѝ Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Маскирани младежи снимат скоростомера, провокират полицейски гонки и карат в насрещното, а трагедията на M9 отвори болезнен дебат за TikTok, полицията и провалената превенция
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори