×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пенсиите на полицаи и военни надхвърлиха 1100 евро
  • Русия засекрети репетициите за парада за 9 май
  • Днес започва Младежкия музикален фестивал "СОЛиСиМи", входът е свободен!
  • Спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май, концертът ще започне в 18 часа
  • Новата междуконтинентална ракета на Турция поставя въпроси за сигурността в НАТО
  • Днес и утре синята и зелена зона на Бургас няма да работят
  • Започна изплащането на пенсиите за май
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гълъб Донев отвръща на ПП: Правителството знае какво прави, няма нужда от външни консултации


Гълъб Донев отвръща на ПП: Правителството знае какво прави, няма нужда от външни консултации
"Няма да влизам в задочни политически дискусии. Отговорността ми като министър-председател е да търся варианти за справяне с проблемите и да не създавам илюзии."
Ключови думи: правителство, партии
04 Август 2022, Четвъртък, 10:14 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Готви се план за финансово стабилизиране на "Булгаргаз"

На първото редовно заседание на новия Министерски съвет (МС) служебният премиер Гълъб Донев удари по „Продължаваме Промяната“ (ПП). От формацията на бившия премиер Кирил Петков снощи обявиха, че са на разположение да окажат съдействие на служебното правителство. Те отговориха на нападки от вчерашната пресконференция на Гълъб Донев и други представители на властта, свързана със създаването на щаб за справяне с енергийната криза. Тогава Донев обяви, че е налице хаос и разруха в енергийния сектор. Последва реакция от ПП. Самият Кирил Петков направи изявление пред bTV, в което до голяма степен повтори позицията на партията си и отново каза, че са на разположение да окажат съдействие. 

При встъпителното си слово пред медиите на днешното заседание на МС Гълъб Донев, изглежда, отвърна на "Продължаваме Промяната": “Няма да влизам в задочни политически дискусии. Отговорността ми като министър-председател е да търся варианти за справяне с проблемите и да не създавам илюзии. Правителството знае какво прави. Няма нужда от външни консултантски услуги.“

Още утре Министерството на енергетиката съвместно с Министерството на финансите щяло да изготви план за финансовото стабилизиране на "Булгаргаз", за да може дружеството да обезпечи газовите доставки. 

"Казано иначе - за да е в състояние да плаща за реално договорените количества природен газ. Следващата седмица Министерството на енергетиката ще обяви търг за краткосрочни доставки на втечнен газ, така че да бъде осигурено отоплението ни до края на отоплителния сезон. Това са резултатите, които постигнахме след снощната работа на кризисния щаб. Работата ще продължи и в почивните дни, така че да бъдем максимално прозрачни и честни пред българските граждани, пред българското общество и пред българския бизнес", каза служебният премиер, след което медиите бяха изведени от заседателната зала, за да започне работата на МС по същество. 

Снощи от пресцентъра на ПП изпратиха до медиите следната позиция: "Както стана ясно още миналата седмица, правителството на Кирил Петков договори нови количества втечнен газ на цени на около 30$ по-ниски от европейските. За да не постави служебния кабинет пред свършен факт с крайна сделка, то осигури възможност за потвърждаване или отхвърляне на офертата за втечнения газ до 19 август, в случай че наследниците му в управлението не успеят да осигурят нужната инфраструктура, или успеят да намерят по-надежден и по-евтин източник на газ.
За октомври вече имаме договорен слот, за ноември също имаме две опции – служебният кабинет може да ги разгледа. През април правителството на Кирил Петков за две седмици осигури терминал за втечнен газ в Турция – служебният кабинет може да се възползва от този опит.
Апелираме да не се всява страх сред населението и оставаме на разположение да окажем съдействие. Приоритет на служебното правителство трябва да е да осигури надеждни доставки, като колегите не трябва да забравят, че най-големият проблем на руския газ, е, че може да бъде спрян по всяко време.
Припомняме на българското общество, че не Кирил Петков и Александър Николов спряха доставките по газовия договор, а "Газпром" - едностранно и в нарушение на договора с България."

 

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
29
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Разкриха кои е поръчителят на Къро Разкриха кои е поръчителят на Къро 07/05/2026, Четвъртък 15:36 0
Флагман.БГ Giro d`Italia и по древните улици на Пловдив Giro d`Italia и по древните улици на Пловдив 07/05/2026, Четвъртък 15:14 0
Светлозария КИДЕРОВА Любима компания напуска пазара на домакинските електроуреди Любима компания напуска пазара на домакинските електроуреди 07/05/2026, Четвъртък 14:00 1
29
Коментара по темата
29.
Ъъъууи
05.08.2022 17:48:02
0
1
Прочетох поредният коментар във възхвала на копейкин и..... Отидох да повърна
28.
Тия
05.08.2022 17:45:57
0
1
Тези гълъби много серат ве, фуу
27.
Гълчо
04.08.2022 21:54:01
0
2
Кога влезе в правителството кога научи тънкостите ,Кирил Петков и кака Кури знаят какво е да управляват и имат опит Нормален човек би ги ползвал особенно сега.явно Гълъбчо и този който го сложи за примиер не са много на ясно е хайде единия е Военен и вярен Путинов служител та му е простено ама този Гълъб с толкоз магистратури явно цял живот е учил Е Работил ли е не знам .или не им пука как ще съсипят Страната ,България е в Европа и колкото по зле по добре такава е заръката.
26.
White Dove
04.08.2022 18:50:28
1
3
Давай Гълъбе,осери подмяната и вкисналата Курнела
25.
Ponko
04.08.2022 13:05:01
10
19
Браво, браво! Така искам да изглежда министерски съвет, а не пълен с транс джендъри и всякаква сган крадлива и неопитна.
24.
Пешо кура
04.08.2022 12:32:15
7
22
Гешев,ти си на ход.Кирчо и Кокорчо в кауша. На Кирчо ще му е трудно ама Кокорчо е свикнал на мъжки ласки
23.
Някой
04.08.2022 12:29:07
20
10
Наведен руски боклук. Знаел какво прави? От първия ден набива Газпром в главите на хората. Русия няма търпение да пусне крана защото пари текат от него.
22.
Rublolub
04.08.2022 12:14:03
10
11
Да,тя Митрофанова отдавна им е казала какво да правят…
21.
ХХ
04.08.2022 12:02:20
7
16
Извинявам се, исках да кажа, че България трябва да засили сътрудничеството с ЕС и
НАТО, защотот те ни дават голяма помощ.
20.
XX
04.08.2022 11:51:46
14
18
До 10

"Гешев няма ли да подведе под отговорност Кирчо и Кокорчо, за това, че за няколко месеца фалираха не само държавата, ами и едни от най-печелившите държавни компании..." - ми водеха политика на евроинтеграция и сближаване с Брюксел. Тази, за която гласуваха 95% от електората. Не мога да вдяна защо ревете, про'с'таци европеидни, че ПП правеха това, за което ВИЕ гласувахте?!
19.
XX
04.08.2022 11:49:22
7
9
До 12

"Излъга половин България, и мен в това число.Втори път няма да има ." - що? Взимаш хапчета срещу про'с'тотия ли?
18.
XX
04.08.2022 11:47:55
25
13
България ТРЯБВА да излезе от ЕС и НАТО преди зимата! Само тогава, след като европеидните пар'а'зити измрат от глад без субсидиите плащани от всички работещи, България ще тръгне напред!
17.
Прокопито от промяната
04.08.2022 11:44:27
8
22
Аферата ПП , БСП и ДБ , кражби и продажби, комисионни, офшорни зони, инфлация, високи цени, фалити на фирми.
Пародията е пълна, продължава подялбата на баницата.
Получават си процент от печалбата по договори с горива болшевишката коалиция и когато уволняват червен боклук от железниците вият като гладни кучета дето им взели салама.
16.
абе
04.08.2022 11:40:00
27
17
Този кабинет на Радев е пълен ташак. Само стари и некадърни комунистически муцуни.
15.
Бреййй
04.08.2022 11:39:34
10
30
били готови за съдействие... тцтцтцт Цялата тумба е за пандиза, те щели да съдействат. Няма такава долна измет!
14.
аз
04.08.2022 11:37:15
22
19
КАНАДСКИЯ ИЗПЕДЕРАСТЕН ДЖЕНДЪР,ДА ГО ДУХА
КОЦЕТО Е НОВИЯТ ПРЕМИЕР
САМО ВЪЗРАЖДАНЕ
13.
Дичо
04.08.2022 11:32:29
23
21
Само като им видиш физиономиите, можеш веднага да съжалиш президента ни, че разполага с такава пасмина, която включи като правителство.Но явно и интелекта на този фатмак, който изскочи ненадейно с помоща на БСП и който е израснал сред фатмашка среда, не бива да ни изненадва.Жалко, че народът ни пак ще си остане излъган, но такава ни е съдбата.Боко тиквата и Доганчо плевела добре са си подредили избирателити и подръжниците.ДПС вкарва в народното събрание все едни и същи тъпанари, като някои от тях вече изкараха пълен стаж за пенсия в парламента.Само един при от многобройните примери си помислете т.нар.Данчо.ментата, който се ползва с мнението, че е най-опитния политик в ДПС и да не говорим за другите.Жалко за работливия, добродушния електорат на ДПС, за който депутатите нехаят , но го използват за гласуване.Затова никога паваче не трябва да се гласува за герб, дпс и възраждане, които се подържат от тим.варна.
12.
Бургазлия
04.08.2022 11:22:00
10
39
Кики ще гледа вече власта през крив макарон. Излъга половин България, и мен в това число.Втори път няма да има .
11.
Специалисти трябват не лаладжии!
04.08.2022 11:21:36
6
6
А "умните" глави в тази комисия предвидиха ли, че по закона за обществените поръчки, в това число и търговете има законов срок за обжалване. И като спечели фирма "А", а фирмите Б,В и Г обжалват (не съм сигурен какъв е срока) кво правим с доставките?
Тя зимата няма да чака, нали се сещате г-да министри!
10.
КурнелНинов
04.08.2022 11:19:31
9
31
Прокуратурата пак ли спи?!? Гешев няма ли да подведе под отговорност Кирчо и Кокорчо, за това, че за няколко месеца фалираха не само държавата, ами и едни от най-печелившите държавни компании, като ТЕЦ Марица, Булгаргаз и АЕЦ Козлодуй.
9.
Начетеният
04.08.2022 11:19:27
16
9
За жалост шансовете да просперираме като държава и народ се ограничават с всеки ден.На повечето мазохисти с основен опит от комунистическите години явно им харесва да се гаврят с тях,но пък каво се очудвам.Най лесно е с ракийката в ръка пред телевизора и да се плюнчи екрана от мрънкане.Докато се усетят ще е късно но поне нека умните се спасят и да избягат вместо да потъват заедно с избирателите на ГЕРБ,ДПС,БСП и Възраждане.Халал да ви е Копейката и Бойко Тиквуна!
8.
Анализ
04.08.2022 11:15:53
20
15
Служебното правителство на Румен Радев се превърна в основен играч в изборната кампания в ползна на ГЕРБ и ДПС. Просто не оставя място за тяхни изяви с обцесията срещу ПП. Радев води борбата на Борисов, и така последния може да си стои на завет.
Това доказва посредствеността на Радев и обречеността на опитите му да остане в политиката и след мандата. Да не говорим, че до края на мандата, ще бъде обект на легитимна критика и отрицание от съществена част от обществото.
И той като ИТН, излъга избирателите си. Защото изпълнява същата мисия - да представлява библиотекарите, които го поставиха на поста, а не избирателите си. Голямата истина е, че Румен Радев беше договорен от Решетников не с Нинова, а с Борисов. Нинова просто нямаше друг ход.
Антикризисният щаб не е последната изцепка. Радев е обсебен от идеята да унищожи политически Кирил, Асен, Нинова и пътьом ДБ, да наложи модел на управление, съвместим с интересите на Кремъл.
В този смисъл той и Борисов са двете страни на един и същ проект - Борисов тръгна от МВР, Радев от армията - двете опори на репресивния режим на Живков и руското влияние.
Всичко това осмисля общото явяване на ПП и ДБ на изборите, защото те реално се превръщат в цивилизационни. В този кабинет няма нито един явен атлантик, но прокремълски играчи, колкото искаш.
7.
Факт
04.08.2022 11:05:49
1
37
„Булгаргаз“ купува руски газ от посредник, който ни го препродава с 20 евро по-скъпо.
Ура за Кирчовите прекупвачи.
Направете сметка, колко пари са потрошени напразно – кажете най-после, колко губи от това държавата, колко губи и обикновеният българин.
6.
Шанаджиите ги скуизираха
04.08.2022 11:02:54
8
43
Прословутите 7 танкера всъщност не са договорени, а сме на ниво оферта"... Абсолютни буфосинхронисти!
Ако бяха останали 4 години, щяха да ни ликвидират напълно, като ни обясняват, че чезнейки от нищета всъщност ставаме Швейцария и че, ако не го разбираме този невидим разцвет, значи сме от мафията...
5.
ОПГ ПП, ДБ, БСП и ИТН са мафия
04.08.2022 11:00:29
8
34
Това са схемаджии, обучени да мамят неразбиращите от корпоративно шмекерджийство!
Нужни са арести! Арести за всички престъпници от „Продължаваме промяната“ и техните колаборационисти! И ревизия – всестранна и задълбочена на всяка сделка и всяко решение на правителството на ПП, ДБ, БСП и ИТН. И изхвърляне на всички „калинки на промяната“ от администрацията и регулаторните органи. Държавата се нуждае от дезинфекция след това скандално управление!
4.
Dido
04.08.2022 10:55:33
22
13
НЕ е задължително, може да е с промит мозък от Израждане.
3.
До 1:
04.08.2022 10:54:08
26
12
Ти явно си някакъв ГЕРБ-ераст с промит мозък.
2.
Знаел вика
04.08.2022 10:50:12
15
7
Затва прави комисия да му дава предложения за кризата с газа
1.
XX
04.08.2022 10:20:19
19
50
Браво за отговора. Дори да не знае, ПП ТРЯБВА да бъдат унижавани докато бъдат заключени в килиите!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Детското здравеопазване в Бургас отново поставя въпроса за  готовия, но неизползван капацитет Детското здравеопазване в Бургас отново поставя въпроса за готовия, но неизползван капацитет Болницата разполага с детски хирург, детски анестезиолог, съдов хирург, педиатър и редица други специалисти Папката е готова: Само четирима знаят имената в кабинета на Радев Папката е готова: Само четирима знаят имената в кабинета на Радев Кабинетът „Радев“ е подреден, имената се пазят до 17:00 часа Елизабет или Кралицата девственица с премиера в Бургас Елизабет или Кралицата девственица с премиера в Бургас Спектакълът на Драматичен театър Пловдив гостува на сцената на ДТ Адриана Будевска на 11 май Цената на черешите удари 75 евро за килограм в кварталните магазини Цената на черешите удари 75 евро за килограм в кварталните магазини Масовият домат в момента влиза в страната на цена между 95 евроцента и 1,20 евро, но в търговската мрежа се предлага за 4-5 евро за килограм Любима компания напуска пазара на домакинските електроуреди Любима компания напуска пазара на домакинските електроуреди Изтeглянeтo oбxвaщa тeлeвизopи, мoнитopи, ĸлимaтици, xлaдилници и пepaлни мaшини Куче нахапа 9-годишно дете в двора на хижа, откараха го в болница Куче нахапа 9-годишно дете в двора на хижа, откараха го в болница Собственикът на животното е арестуван Слави Трифонов готви закриването на ИТН до дни Слави Трифонов готви закриването на ИТН до дни Трифонов е наредил офисите в страната да бъдат закрити Чернобил докарал Ани Цолова до операция Чернобил докарал Ани Цолова до операция Като малка яла на воля киселец и мерудия от двора на баба си и дядо си на село Извънредно! Спецченгета  отцепиха бул. „Иван Вазов” в Бургас (СНИМКИ) Извънредно! Спецченгета отцепиха бул. „Иван Вазов” в Бургас (СНИМКИ) Движението се отклонява по обходни маршрути Вижте къде ще бъде ограничено паркирането в дните на Giro d’Italia и какви са алтернативите Вижте къде ще бъде ограничено паркирането в дните на Giro d’Italia и какви са алтернативите Вижте къде не трябва да спирате 
Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Събитието ще се проведе на 9 май 2026 г. (събота), със старт в 12:00 часа от площад „Тройката“ До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Обработките ще се извършват в часовия диапазон от 00:00 до 04:30 часа, при подходящи метеорологични условия Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Атмосферата беше изпълнена с детски смях, аплодисменти и споделена радост, а началото постави Дебора Ангелова За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища Временната промяна ще обхваща отсечки от първокласната, второкласната и третокласната пътна мрежа в областите Бургас, Сливен, Ямбол, Велико Търново, Пловдив, Пазарджик и Софийска Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер В стомаха на животното, разследващите са открили две човешки ръце, част от гръден кош, парчета плът и пръстен, разпознат като принадлежащ на изчезналия хотелиер Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Законът ясно определя в кои случаи е допустимо спиране в аварийната лента, но според юристи има основания наказанието да бъде обжалвано Концерт-спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май Концерт-спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май На 7 май на площад " Св.св. Кирил и Методий" в града събитието ще събере на една сцена едни от най-изявените бургаски творци Ето какви са промените в градския транспорт днес, 7 май Ето какви са промените в градския транспорт днес, 7 май Вижте промяната на маршрутите  Виж остров Света Анастасия в цветовете на Giro d’Italia Виж остров Света Анастасия в цветовете на Giro d’Italia В дните до 9 май кораб „Анастасия“ ще отплава от 19:30 ч. от Магазия 1 с един час престой на туристическия обект До 3 години затвор не е всичко: Какви обвинения грозят Стоян Колев До 3 години затвор не е всичко: Какви обвинения грозят Стоян Колев Ако прокуратурата приеме, че е имало реални заплахи за саморазправа, насилие или увреждане срещу полицаи, обвинението вече би излязло извън рамките на обикновеното провокативно поведение в социалните мрежи
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня - Скъпи, нали ми имаш доверие?
- Разбира се скъпа!
- Знаеш, че никога не бих те излъгала?
- Естествено.
- Един стълб на паркинга ме удари, когато паркирах.
Виц на деня Виц на деня - Къде попадат добрите съпрузи след смъртта?
- На небето.
- А лошите?
- При тъщата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Повярвайте, нищо не работи толкова добре в интернет, както крайните срокове
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори