Проф. Ива Христова: Тази COVID вълна ще си отиде септември
Тя подчерта, че се върви към по-леко протичане на заболяването, защото вече сме натрупали имунитет
"Тази COVID вълна ще си отиде септември, октомври, ще имаме няколко месеца почивка и вероятно, след това ще ни очаква следващата". Това заяви пред бТВ проф. д-р Ива Христова, директор на Националния център по заразни и паразитни болести.
Тя подчерта, че се върви към по-леко протичане на заболяването, защото вече сме натрупали имунитет.
Вчера стана ясно, че от четвъртък ще има нови по-строги противоепидемични мерки в София. Маските стават задължителни във всички закрити обществени места в столицата. Изключение са децата до 6-годишна възраст, персоналът и клиентите в заведенията за хранене, спортуващите на закрито, участниците в семинари и пресконференции.
"Хубаво щеше да е, ако бяхме достигнали пика и вече да намалява заболяемостта, но реалността е друга. Случаите се увеличават и ще продължат да се повишават в следващите дни дори следващите няколко седмици. Така че сега наистина е време за мерки за предпазване и за намаляване на всъщност на този пик, докъдето можем да го ограничим", каза Христова.
Тя подчерта, се очаква пикът да е към средата на август.
МОК зарадва Джани Инфантино
Внезапно почина редактор на Нова телевизия
Мъртво пиян шофьор се заби в канавка
Тъжна вест: Работник загина на "Камп Ноу"
Почина голяма легенда на "Холивуд", Джим Кери потъна в скръб
Спипаха българин, издирван от съда в Мюнхен
Оставен без надзор котлон подпали апартамент с три малки деца
Корабът "Св. св. Кирил и Методий" акостира в Несебър
Бързи палачинки за 10 минути: Идеална закуска за цялото семейство
Страшна челна катастрофа с българи в Гърция
Не подценявайте морето днес: Очакват се вятър и големи вълни
Дневен хороскоп зa 25 юли 2026: Златен шанс за Близнаците, Телецът взема съдбоносни решения
