Проф. Ива Христова: Тази COVID вълна ще си отиде септември
Тя подчерта, че се върви към по-леко протичане на заболяването, защото вече сме натрупали имунитет
"Тази COVID вълна ще си отиде септември, октомври, ще имаме няколко месеца почивка и вероятно, след това ще ни очаква следващата". Това заяви пред бТВ проф. д-р Ива Христова, директор на Националния център по заразни и паразитни болести.
Тя подчерта, че се върви към по-леко протичане на заболяването, защото вече сме натрупали имунитет.
Вчера стана ясно, че от четвъртък ще има нови по-строги противоепидемични мерки в София. Маските стават задължителни във всички закрити обществени места в столицата. Изключение са децата до 6-годишна възраст, персоналът и клиентите в заведенията за хранене, спортуващите на закрито, участниците в семинари и пресконференции.
"Хубаво щеше да е, ако бяхме достигнали пика и вече да намалява заболяемостта, но реалността е друга. Случаите се увеличават и ще продължат да се повишават в следващите дни дори следващите няколко седмици. Така че сега наистина е време за мерки за предпазване и за намаляване на всъщност на този пик, докъдето можем да го ограничим", каза Христова.
Тя подчерта, се очаква пикът да е към средата на август.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
