Златните ни момичета пишат история: В Япония вдигнаха паметник в тяхна чест
На паметника са изобразени Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова в най-вълнуващия им миг в кариерата
Невероятен жест на уважение към България демонстрираха в японския град Мураяма. Там бе поставен паметник в чест на ансамбъла ни по художествена гимнастика, който по време на олимпийските игри през миналата година в Токио спечели златните медали за пръв път в историята на този спорт у нас.
На паметника са изобразени „златните“ момичета Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова в най-вълнуващия им миг в кариерата - на почетната стълбичка, по време на награждаването.
Изборът на място не е случаен - ансамбълът се готвеше именно Мураяма за участието си на игрите в Токио. Паметникът ще бъде част от Мемориална сграда в града.
„Изключително милият жест към нашите момичета, е поредно доказателство за почитта и уважението, на което националния ни отбор се радваше и продължава да се радва от всички в Мураяма!“, коментираха от Българската федерация по художествена гимнастика, предаде Една.бг.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
