Пиян шофьор без книжка едва не уби младо семейство
Имах късмета да избегна челен удар, споделя потърпевшият Димо Нейков
Пиян шофьор без книжка едва не уби младо семейство в Пловдив. Инцидентът станал в квартал „Тракия” в събота около 23.30 ч. Потърпевшият успял да хване виновния и да заснеме случката. Веднага е подал и сигнал в полицията, съобщава Нова телевизия.
„Имах късмета да избегна челен удар. Мъжът беше много пиян – не можеше да ходи и говори. Оказа се, че можеш да откажеш да ти вземат проба за алкохол. Това е дупка в закона”, разказа потърпевшият Димо Нейков в „Здравей, България”.
От полицията заявиха, че шофьорът има 14 нарушения на пътя. От Прокуратурата допълниха, че мъжът не е дал и кръвна проба за алкохол отново, защото по закон има право да откаже. Срещу него ще бъде заведено дело.
„Грози го затвор до 3 години и глоба от 200 до 1000 лв.”, поясни гл. инспектор Йордан Милушев, началник на „Пътна полиция” – Пловдив.
Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България
Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден
Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации
България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния
Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026
Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот!
Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка
Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес
Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари
Режисьорът и част от актьорския състав на "Клошар" гости на предпремиерата в Културен дом НХК
Само 1 консерва риба тон и 3 картофа: 10 минути и имате пълна купа вкусни кюфтета на масата
Стотинките стават на скрап, режат левовете на ленти
