Володимир Зеленски: Прекалено рано е да се радваме за зърното
Отплаването на първия кораб от Одеса, с 26 000 тона царевица на борда, беше приветствано от международната общност
Украинският президент Володимир Зеленски предупреди снощи, че е "прекалено рано" да се празнува, след като Украйна започна да изнася отново зърнена продукция от пристанище Одеса, съобщи Франс прес, цитирана от БТА.
"В момента е прекалено рано да се правят заключения и прогнози", заяви той във всекидневното си видеообръщение. "Да изчакаме да видим как ще работи споразумението и дали сигурността ще бъде гарантирана наистина".
Отплаването на първия кораб от Одеса, с 26 000 тона царевица на борда, беше приветствано от международната общност.
"Пристанището работи отново, износът беше подновен, може да се каже, че това е първи позитивен сигнал, че ще успеем да спрем световната хранителна криза", добави Зеленски. Гарантирането на сигурността на доставките "е отговорност на нашите партньори, преди всичко на ООН и Турция", подчерта той.
В София и Пловдив е по-топло, отколкото на морето
Домашни средства срещу мухъл в банята и по стените
Признаци, че връзката ви върви в правилната посока
Сарми по стара българска рецепта - вкус, който не се забравя
Как да премахнете миризмата от хладилника с лесни средства
Коя зодия е най-ревнива в любовта
Хаос на "Айброкс": две люти агитки се сблъскаха на терена
Кавърма по селски - вкусна българска рецепта за цялото семейство
Кои зодии прощават и кои никога не забравят
Отиде си уважаваният д-р Димитров от "Пирогов"
Кой спорт е най-подходящ за хора със заседнал начин на живот
Смразяваща катастрофа: Починаха трима души, включително дете (ОБНОВЕНА/СНИМКИ 18+)

Що за глупости бърбори този Клоун ?
Каква Световна хранителна криза може да има при условие, че страната ти доставя максимум до 10-12% от потреблението на зърно ?
Надуха ни главите с тези глупости за да може украинското зърно, което е ЧАСТНА собственост на Западни фирми да могат да си преберат кинтите !
Много странна война е тази.
Нито за ден не се прекратява транзита на газ през Украйна и кинтите за транзит си се делят между руснаци и украйнци без никакъв проблем.
Сега и странно защо и срещу какво, руснаците се навиха да пуснат зърното с което дават глътка въздух за кеш с който да се купуват оръжия да се стреля срещу тях.