НАП-Бургас запечата 24 обекта по Южното Черноморие в разгара на сезона
Над 800 данъчни проверки по Южното Черноморие и подобрена фискална дисциплина отчитат от НАП
24 запечатани търговски обекта, 145 акта за неиздаване на касови бележки и разлики в касовите наличности, три зали с установени нарушения при извършване на хазартна дейност и над 800 проверки на Националната агенция за приходите по Южното Черноморие за месец юли са резултатите от контролната кампания на приходната агенция по спазване на данъчното и осигурително законодателство през активния летен туристически сезон, съобщават от НАП Бургас.
Продължават и целодневните наблюдения на служителите от звеното за фискален контрол на големите складове за плодове и зеленчуци и хранителни продукти в региона. Засиленият контрол подобрява фискалната дисциплина, данъчните отчитат също и устойчива тенденция при доброволното спазване на правилата и изискванията.
Под активно наблюдение са поставени над 2000 обекта по българското крайбрежие. В рамките на продължаващата кампания при извършването на контролни покупки активно се прилага способът „таен клиент“. Данъчните инспектори извършват и явни наблюдения, при които в рамките на няколко дни в реално време се следят продажбите и резултатите се сравняват с предходни периоди.
От НАП апелират да се изискват касови бележки при всяка покупка и напомнят, че и през тази година гражданите също могат да осъществяват контрол върху отчитането на приходите чрез изтегляне от Goodle Play или App Store на мобилното приложение на НАП – NRAMobile. То дава възможност при сканирането на QR кода на издадена касова бележка веднага да се провери дали тя е регистрирана в НАП.
Сигнали за неиздаване на касови бележки и данъчни нарушения могат да се подават на телефона на НАП 0700 18 700 или по електронна поща на адрес [email protected] .
3 основни правила за щастлива и стабилна връзка
Министър Тахов: "Магазин за хората" ще обхване цялата страна през 2026 година
Почина обичан български кмет
СДВР опроверга майката на задържан по време на протеста - не е бит
Притеснителна прогноза за времето за утре - 5 декември! Много силен вятър по Черноморието, обилни валежи в Югозападна България
Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев
Немско издание излезе със скандален материал за Макрон, Мерц и САЩ
Кубрат Пулев с коментар за сензационния бой между Джошуа и Джейк Пол
Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим
Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест
Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина
Защо трябва да имате краставица в колата си през зимата

Инфорамция от служители НАП ..
Томата
Ако им се обадя ще направят ли нещо? Съмнявам се!
Тая година -стачкувам, няма да ходя