×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Украйна се похвали с първи РСЗО M270 от САЩ, а руски военни плениха HIMARS


Украйна се похвали с първи РСЗО M270 от САЩ, а руски военни плениха HIMARS
HIMARS системите във въоръжените сили на Украйна дават възможност всеки сантиметър от окупирана територия да бъде в обсега на ракетен обстрел
Ключови думи: himars, украйна, русия, война
16 Юли 2022, Събота, 08:10 ч.

Все още не е уточнено как руските военни са успели да се сдобият с установките

Според ръководителя на Украинското Министерство на отбраната HIMARS е позволил на украинските военни да намалят интензивността на вражеския огън. И в тандем с M270, тези MLRS позволяват още по-силно разпределение на силата.

Министърът на отбраната на Украйна Алексей Резников заяви в интервю, че на бойните полета в Украйна вече има американски системи за залпов огън М-270, които ще бъдат добро допълнение към ракетната система с голям обсег на действие HIMARS. В бъдеще се очакват още повече инсталации на тези проследяващи системи от партньори, съобщава BBC.

Според ръководителя на Министерството на отбраната на Украйна стандартните за НАТО тежки артилерийски установки постепенно започнали да променят случващото се на бойните полета с оръжията от 155 калибър.

„Първо, Тройните седем, или Трите оси, както ги наричаха (говорейки за гаубиците M777), след това M109, Caesar (френски самоходни артилерийски установки), Panzerhaubitze и т.н., и това конкретно промени ситуацията ”, обясни Резников. 

На свой ред американските MLRS HIMARS позволиха на украинските военни да нанасят целенасочени удари срещу вражески складове за боеприпаси и командни центрове, което допълнително промени баланса на силите на бойното поле, предава blitz.bg. "Имам надежда за допълнителни HIMARS, допълнителни M-270 MLRS, които вече са пристигнали и ще бъдат от нашите партньори. Не говоря за Черно море", така Резников обясни причината за отстъплението на руските войски от Змийския остров.

M270 е верижна версия на HIMARS, която американската армия използва от 1983 г. M270 MLRS е оборудван с 227 мм снаряди, времето за залп е 48 секунди, в зависимост от боеприпасите, обсегът им на стрелба е от 40 до 80 км. Тези системи могат да изстрелват и тактически ракети.

Ракетные удары нанесены по «Южмашу» (+ВИДЕО, КАРТА, ФОТО) | Русская весна

В интервюто си министърът нарече пълна глупост издаването на призовки като наказание за нарушителите и обясни защо призовките могат да се раздават на улицата.

По-рано Фокус съобщи, че благодарение на наличието на системи HIMARS във въоръжените сили на Украйна всеки сантиметър от окупирана Украйна ще бъде в обсега им. Новите ракети нанесоха значителни щети на руските позиции.

Въоръжените сили на Руската федерация успяха да заловят поне една американска реактивна система HIMARS, прехвърлена от САЩ на Украйна. Това съобщават руски медии, позовавайки се на свои източници. Все още обаче няма официално потвърждение на информацията.

В същото време все още не е уточнено как руските военни са успели да се сдобият с РСЗО – дали са били заловени при освобождаването на територията на Донбас или са били продадени от украинските военни. Според военни кореспонденти в момента инсталацията вече е в Русия и военните специалисти могат да получат достъп до технологиите и да открият уязвимости за системите за радиоелектронна борба и противовъздушна отбрана.

По-рано военен експерт каза, че войници на НАТО са стреляли с HIMARS в Украйна. Украинските военни само охраняват РСЗО и обслужващите ги западни военни, убеден е експертът. За всеки HIMARS може да има до един батальон бойци на ВСУ.

Ракетни удари бяха нанесени по завода Южмаш в Днепропетровск, съобщиха руски медии.

Най-малко три ракети са поразили целта.

Южният машиностроителен завод (ЮМЗ) е голямо украинско предприятие за производство на ракетно-космическа техника и други наукоемки продукти, разположено в Днепропетровск.


В категории: Войната в Украйна


20
Коментара
Показа новия си нос
Показа новия си нос 15/06/2025, Неделя 13:20 2
20
Коментара по темата
20.
Пленили Химарс? Хахаха
16.07.2022 20:02:56
8
7
Много евтинка кремълска пропаганда, която е от преди седмица, и на следващия ден като божие наказание за евтината лъжа Химарсите нанесоха за 72 часа поне 15 удари по бази, складове и команден щаб в който загинаха един руски генерал, трима полковници и още офицерски състав.Русробите и кремльовските зомбита лишени от логическо мислене, калвът на всичко. Само че Химарс с съответния минимален обсег от 80 км. бие в тила, но далече от фронтовата линия, от украинска страна. Та как точно проникнаха дълбоко в украинския тил и после транспортираха Установката Химарс до окупираната територия, минавайки през фронта хахаха. Американците осмяха тези твърдения, като припомниха, че Химарс са пряко свързани със сателитното покритие, което дава пълна информация в командните центрове в САЩ и Европа, а отделно всяка ракета на Химарс е с Дж пи ес наведение. Та и при тях, като при Джавелините в командните центрове се получава пълна информация за всяко изстрелване и попадение. Ама така е великая армия обосралось и целия свят разбра, само някои зомбирани рашки и русфили живеят в измислен свят.
19.
Митрафонова
16.07.2022 15:38:13
6
13
Зеленски да следва съвета на българите и да се предаде, за да не мъчи народа си, и да сме всички доволни, че РуZZия ще е победителят. Като такъв мъдър народ, ако Ердоган поиска Кърджалийско,та чак до Шумен, веднага като едни горди българи трябва да му го предадете. Същото се отнася и за Добруджа на румънците. Бъдете здорови.
18.
Славейков махала бейби
16.07.2022 13:18:11
17
16
Още един важен фраг. Слава Украiна! Слава на силна Европа!
17.
Хахахах
16.07.2022 12:33:13
28
12
Въй-чо! Вие донецкчанин ли сте ХАХАХАХХ Бетерино изтърбушен, лижи памперса на байДрън и мълчи, доволно задоволен ХАХАХАХАХАХХА
Колкото до талибаните- не ги ли въоръжи с оръжие за милиарди, Вашия памперс, чиито могъщи воини избягаха, като бити педерасти на подскоци Ххахахаххаха и изоставиха цялото си въоръжение и бойна техника- Лижи памперс и мълчи потомствени малоумнико!
16.
Въй
16.07.2022 12:04:54
35
20
Донецкчани са във възторг от скорошното пристигане на космическия лорд Рогозин. Надеждите им са свързани с очакваното превръщане на ДНР във водеща космическа сила, естествено в партньорство с Русия, ЛНР, талибаните, Северна Корея и други приятелски държави.
Рогозин гарантира превземането на Киев за три, максимум четири дена и отново заплаши България с ракетен обстрел.
15.
Драги памперсофили
16.07.2022 11:15:45
30
21
Рогозин ще става шеф на Донецка Рус! Колкото и да ви е мъчно и болно, осраина няма да съществува!
14.
Дарагие Товарищи
16.07.2022 11:01:36
23
22
Защо вашия Бог Путя смени шефа на космическите сили Рогозин . Сеги кой ще плаши ората със Сармат ма то не било сармат ами сърми с лозов лист. С кинжали със Точки ,язък добре ни разсмиваше бузестия киселяк,да видим новия фантазьор кво ще измисли.
13.
Драги Русофиле и доносници
16.07.2022 10:52:45
39
22
В скоро време ше ви спрат копейките,тогива тряба в юани да ви плащат
12.
Въй
16.07.2022 10:22:45
30
23
Русофилите защо нервничат? Операцията не върви ли в строго съответствие с поставените задачи?
Отивам да заредя Москвича, че в топло време много бързо му падат батериите.
11.
До 10
16.07.2022 10:16:36
33
30
Ами защо не каза на путлер преди за нападне?
путлер направи най-голямата услуга на Света, извади рашия от Европа.
Да живее путлер!
;)
10.
Не искам война
16.07.2022 10:08:18
28
37
Това за хвалене ли е, тоз простак Зеленски си изби даром народа, американска долна подлога. Него трябва да махнат. И продължава да се надъхваш че ще победи.... Абе безмозъчно човече, осъзнай се бе,
9.
Бреййй
16.07.2022 09:45:06
24
40
колко много демократски гей е срал мозъчните си дрисни тук...
Все едно, че е гейпарад! Памперсофилистици ближете си на байдрън насраните и опикани памперси и мълчете!
8.
до 7
16.07.2022 09:40:58
22
38
Не бре.
С хамериканските оръжия всеки момент (z)Eленски ще започне обещаното невидимо контранастъпление до Урал и отатъче.
Явно 3,37 за л бензи не ти стига. Още искаш.
И тока и парното и хляба.
пЕдал от псевдоевропейски вид. Колкото и да го тъпчат той все иска още и още.
Хасене ? Василев ти ли си бре ?

п.п. както всеки ден и днес с 6 коментара до тук, младото европейско дебил_че смята, че ще преобърне общественото мнение и хората ще спрем да мислим и ще оставим Христо Иванов да го прави вместо нас.
7.
Въй
16.07.2022 09:28:22
30
31
Операцията върви по план!
Киев е превзет за три дена, Зеленски избяга в Полша, Западът е на колене и моли за прошка, а електрическите Москвичи заливат световните пазари.
6.
До 1
16.07.2022 09:23:52
39
25
Очевидно не знаете, че военната доктрина отдавна е определила ядреното оръжие като защитно, а не нападателно.
рашистите не могат да го използват и много добре знаят това.
Тактически ядрени снаряди, може би, но в дадената ситуация не виждам как ще им помогне.
Единствения изход който виждам е да жертват путлер и да хвърлят цялата вина върху него и шайката му.
Чакането на зимата в Европа забавя този план, но в крайна сметка е незаобиколим.
Времето на путлер тече все по-бързо.
5.
Чакаме клип
16.07.2022 09:19:31
22
23
На Кадир Тик Тока с башубозука да гърмят у въздуха и да викат Ахмат Сила и 2,3 говнояда облечени като укри да се правят на пленени след което лелките русафилки жъ изпотът комбинизоня а пиените чички ше удрят с юмрук ло масата и ще се заканват да убият фашагите и еврогейовете докато децата им обслужват същите западняци носят им пици и бършат
фашкии кенефска циклофренична идилия
4.
Дърт команъз от Хоминтерна
16.07.2022 09:10:50
35
21
Плениха на магарето снаряда да си го пъхат отзад и да пеят "широка халка моя радная"
3.
Русоробия
16.07.2022 08:52:32
40
26
Плениха го в мечтите си. Това може да го вярва само някой, който не знае как точно оперират тези системи и от какво разстояние.
2.
Русия.
16.07.2022 08:51:17
23
41
Благодарим за доставката,кога да очакваме следващата? :)))
1.
12
16.07.2022 08:50:28
27
47
Тази статия показва че Байдън и водачите в НАТО не искат мирно решение на конфликта.Не хвалете оръжия от 1983г. Все повече се доближаване до ядрен конфликт.Руснаците все още използват четвърт от въоръжението си в техника и жива сила и традиционни оръжия.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето Боцка се от 24-годишна Боцка се от 24-годишна Това решение е продиктувано от желанието й да поддържа свеж и младежки вид Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Арестувани са били представители на сръбското вътрешно министерство и пенсиониран полицай Страни от ЕС обмислят забрана на социалните мрежи за подрастващи Страни от ЕС обмислят забрана на социалните мрежи за подрастващи Засега Брюксел не е проявил инициатива за законодателни промени, но няколко държави вече са пред консенсус по темата Ще спечели половин милион това лято Ще спечели половин милион това лято Хитовата певица ще реализира над 50 участия през месеците юни, юли и август и трябва да събере енергия
Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино Стрелба по щатски депутати в Минесота – един е убит, друг е ранен Стрелба по щатски депутати в Минесота – един е убит, друг е ранен Простреляни са в домовете си, вероятно от представящ се за полицай човек
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори