Здравното министерство работи върху изграждането на болничен комплекс в Ямбол
Комплексът е към болница „Св. Панталеймон“
В Министерството на здравеопазването правим всичко възможно за успешното изграждане на болничен комплекс в Ямбол, каза министърът на здравеопазването в оставка Асена Сербезова по време на парламентарния контрол.
По информация от болницата към момента е влязъл в сила договор за изграждане на болничния комплекс, строителството е започнало през март тази година, а предвидените средства са разпределени на три етапа. Комплексът е към болница „Св. Панталеймон“.
Уведомени сме, че има проблеми с доставката на медицинска апаратура, както и в частта на пожарната безопасност, допълни тя. По думите ѝ проблемът в частта пожарна безопасност вече е решен. От болницата са посочили, че доставката на апаратура е обвързана със строителните работи, но е нужна актуализация на стойността на строителните дейности заради инфлацията. Правим всичко възможно за справяне с предизвикателствата, за да може успешно да бъде завършен този проект, който е от ключово значение за региона на Ямбол в областта на здравеопазването, допълни министър Сербезова.
Тъжна вест: Почина жената на емблема на ЦСКА
Започна асфалтирането на ремонтирания участък на Дунав мост при Русе
efbet пусна нова версия на сайта си с подобрена функционалност и удобство за потребителите
Блестящо представяне на ученици от Несебър в Националната олимпиада по руски език
9 храни, които вредят повече от цигарите
Защо осъдиха фейсбук за 375 млн. долара
Внезапно почина известна журналистка
САЩ съди българина Петър, продавал оръжие на картера Ел Менчо
Кога ще дойде глобалната рецесия
Триумф на момичетата на баскетболен клуб „Свети Влас“ в зала „Арена Несебър“
Живко Петров представя авторския концерт „Музика за пиано“ във Флора Бургас
Руски дрон удари комин на електроцентрала в Естония, няма пострадали
