Разгневен пациент застреля лекар в Турция
Днес и утре се очакват стачки на лекари в цялата страна
Голям протест бе организиран след убийството на известен кардиолог в Турция, предаде турският в. "Джумхуриет". Д-р Екрем Каракая, работещ в болница в централния турски град Коня, бе застрелян вчера от разгневен пациент, който след убийството се самоуби.
Според разследващите основният мотив на нападателя за извършеното е фактът, че майка му е починала миналия месец, след като била оперирана от д-р Каракая. Убийството на д-р Каракая е поредното посегателство срещу лекар в Турция.
В последно време в страната са регистрирани много случаи на нападения на пациенти срещу медици. След убийството на кардиолога всички лекари от болницата, както и много други служители, прекратиха работата си и излязоха на протест.
Медиците скандираха "Не искаме да умираме". Днес и утре се очакват стачки на лекари в цялата страна, информира Хабертюрк.
По данни на Турския лекарски съюз заради лошите условия на труд, недостатъчно доброто възнаграждение и липсата на сигурност от началото на годината 229 лекари са напуснали страната.
Последни дни за регистрация на партии и коалиции за изборите през април
ЕЦБ поздрави България за 3 март и припомни пътя към еврозоната
Краят на една ера за италианската мафия: Почина историческият лидер на клана "Коза Ностра"
Дубай възстановява частично въздушния трафик, нашенци ще могат да се приберат, но поетапно
Тръмп обяви четири конкретни цели на САЩ във войната срещу Иран
Ваньо Алексиев показа ново Bugatti за 30 млн. долара
Пеевски: Винаги ще пазим националния ни идеал - свободна и независима България! Честит 3-ти март!
Бойко Борисов: На 3 март си припомняме, че свободата е извоювана
Армения отменя визите за гражданите на всички държави до юли
Иран атакува Саудитска Арабия тази нощ: Посолството на САЩ в Рияд е в пламъци
НИМХ прогнозира температурен контраст и нахлуване на студен въздух
Влюбеният Скорпион да е щедър, а Лъвът да внимава с парите
