Атина: Интерконекторът Гърция-България ще започне работа до края на юли
Капацитетът му ще бъде 3 млрд. куб. м, който може да бъде увеличен до 5 млрд. куб. м.
Интерконекторът Гърция-България (IGB) на стойност 220 милиона евро, който ще бъде открит официално в петък в Комотини в присъствието на премиерите на двете страни Кириакос Мицотакис и Кирил Петков, ще започне да функционира до края на юли, заяви гръцкият министър на околната среда и енергетиката Костас Скрекас, съобщава АНА-МПА.
Скрекас, който говори на конференция в Атина, организирана от сп. "Икономист", подчерта ролята на Гърция за засилването на енергийната сигурност в региона и Европейския съюз чрез инфраструктурата за втечнен природен газ (LNG), която вече е в експлоатация, както и планираните нови инсталации.
Източносредиземноморския газопровод (East Med), модернизирането на междусистемната електрическа връзка с България, Албания и Италия и изграждането на междусистемна електрическа връзка с Египет.
Той също така отбеляза, че терминалът за втечнен природен газ в Ревитуса вече покрива до 80 процента от дневните нужди на България.
180-километровият газопровод се изгражда от съвместно предприятие на българската държавна енергийна компания БЕХ, гръцката газова компания ДЕПА (DEPA) и италианската Едисон(Edison).
Капацитетът му ще бъде 3 млрд. куб. м, който може да бъде увеличен до 5 млрд. куб. м.
БТА
Кметове от Бургаско получават достъп до хидранти и дронове с термокамери
Анхиало Classic cars & Jazz fest ви очаква на 11 юли с новия български джаз и старите вечни возила
Как се прави съвършена домашна баница: Тайните
06/07/2026, Понеделник 19:33
0
ТФ "Петлите" открива летния си концертен сезон в Поморие
Григор Димитров се завърна от "Ада", по-опасен от всякога! Включвайте телевизорите
Ректорът на БДУ обсъди с областния управител на Одрин възможностите за развитие на международното академично сътрудничество
На 15 август Старият кей в Поморие събира стотици плувци, регистрацията вече е отворена
Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги
Обвинението за завлечените пари от мащабната обществена поръчка набъбна до 300 000 евро (ВИДЕО)
Побеснял мъж разпра с нож свой авер след зрелищен екшън с таксиметрови коли
Изпуснете ли този срок, временният служител ви става вечен по закон!
Държавата закова брутален лимит на университетските такси
