Разрешиха еднополовите бракове в Швейцария
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум
След като преди 9 месеца Швейцария проведе референдум за признаването на еднополовите бракове, в петък се случиха първите официални гей сватби в страната, съобщава Би Би Си.
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум, на който 64% от швейцарците гласуваха в подкрепа на закона "Брак за всички", който позволява еднополови граждански съюзи. Резултатът от вота беше утвърден официално от правителството в Берн, като от 1 юли 2022 г. гей браковете в страната вече са реалност.
Еднополовите двойки в Швейцария вече могат да сключат граждански брак и да разполагат със същите права като хетеросексуалните двойки, включително и с правото на осиновяване. Много младоженци, които решиха да се венчаят в първия възможен ден от новите правила, определиха датата като символична.
За двойките, които вече са сключили граждански партньорства, разрешени от страната от 2007 г., няма да се налага да сключват и брак допълнително.
Швейцария бе една от малкото останали държави в Западна Европа, където хомосексуалните хора все още нямаха правото да сключат признат от държавата брак.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

P.S. нито съм педал нито съм номер 3 ;)
Ти като не си педал, по-добре ли живееш?
Даде ли на децата си скъпо образование? Собствено жилище?
Като не си педал, разви ли собствен бизнес така, че да не ти се налага да робуваш на шеф и да се цупиш на минималната заплата?
Като не си педал плащаш ли лечението на на възрастните си роднини?
Като не си педал успя ли да възпиташ децата си да са ученолюбиви и работливи без да ги удряш и без да ги обиждаш?
Щом като не си педал като швейцарците, явно живееш много по-добре от тях...
... или пак друг ти е виновен?