Разрешиха еднополовите бракове в Швейцария
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум
След като преди 9 месеца Швейцария проведе референдум за признаването на еднополовите бракове, в петък се случиха първите официални гей сватби в страната, съобщава Би Би Си.
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум, на който 64% от швейцарците гласуваха в подкрепа на закона "Брак за всички", който позволява еднополови граждански съюзи. Резултатът от вота беше утвърден официално от правителството в Берн, като от 1 юли 2022 г. гей браковете в страната вече са реалност.
Еднополовите двойки в Швейцария вече могат да сключат граждански брак и да разполагат със същите права като хетеросексуалните двойки, включително и с правото на осиновяване. Много младоженци, които решиха да се венчаят в първия възможен ден от новите правила, определиха датата като символична.
За двойките, които вече са сключили граждански партньорства, разрешени от страната от 2007 г., няма да се налага да сключват и брак допълнително.
Швейцария бе една от малкото останали държави в Западна Европа, където хомосексуалните хора все още нямаха правото да сключат признат от държавата брак.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

P.S. нито съм педал нито съм номер 3 ;)
Ти като не си педал, по-добре ли живееш?
Даде ли на децата си скъпо образование? Собствено жилище?
Като не си педал, разви ли собствен бизнес така, че да не ти се налага да робуваш на шеф и да се цупиш на минималната заплата?
Като не си педал плащаш ли лечението на на възрастните си роднини?
Като не си педал успя ли да възпиташ децата си да са ученолюбиви и работливи без да ги удряш и без да ги обиждаш?
Щом като не си педал като швейцарците, явно живееш много по-добре от тях...
... или пак друг ти е виновен?