Разрешиха еднополовите бракове в Швейцария
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум
След като преди 9 месеца Швейцария проведе референдум за признаването на еднополовите бракове, в петък се случиха първите официални гей сватби в страната, съобщава Би Би Си.
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум, на който 64% от швейцарците гласуваха в подкрепа на закона "Брак за всички", който позволява еднополови граждански съюзи. Резултатът от вота беше утвърден официално от правителството в Берн, като от 1 юли 2022 г. гей браковете в страната вече са реалност.
Еднополовите двойки в Швейцария вече могат да сключат граждански брак и да разполагат със същите права като хетеросексуалните двойки, включително и с правото на осиновяване. Много младоженци, които решиха да се венчаят в първия възможен ден от новите правила, определиха датата като символична.
За двойките, които вече са сключили граждански партньорства, разрешени от страната от 2007 г., няма да се налага да сключват и брак допълнително.
Швейцария бе една от малкото останали държави в Западна Европа, където хомосексуалните хора все още нямаха правото да сключат признат от държавата брак.
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите

P.S. нито съм педал нито съм номер 3 ;)
Ти като не си педал, по-добре ли живееш?
Даде ли на децата си скъпо образование? Собствено жилище?
Като не си педал, разви ли собствен бизнес така, че да не ти се налага да робуваш на шеф и да се цупиш на минималната заплата?
Като не си педал плащаш ли лечението на на възрастните си роднини?
Като не си педал успя ли да възпиташ децата си да са ученолюбиви и работливи без да ги удряш и без да ги обиждаш?
Щом като не си педал като швейцарците, явно живееш много по-добре от тях...
... или пак друг ти е виновен?