Разрешиха еднополовите бракове в Швейцария
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум
След като преди 9 месеца Швейцария проведе референдум за признаването на еднополовите бракове, в петък се случиха първите официални гей сватби в страната, съобщава Би Би Си.
В края на септември 2021 г. в страната се проведе референдум, на който 64% от швейцарците гласуваха в подкрепа на закона "Брак за всички", който позволява еднополови граждански съюзи. Резултатът от вота беше утвърден официално от правителството в Берн, като от 1 юли 2022 г. гей браковете в страната вече са реалност.
Еднополовите двойки в Швейцария вече могат да сключат граждански брак и да разполагат със същите права като хетеросексуалните двойки, включително и с правото на осиновяване. Много младоженци, които решиха да се венчаят в първия възможен ден от новите правила, определиха датата като символична.
За двойките, които вече са сключили граждански партньорства, разрешени от страната от 2007 г., няма да се налага да сключват и брак допълнително.
Швейцария бе една от малкото останали държави в Западна Европа, където хомосексуалните хора все още нямаха правото да сключат признат от държавата брак.
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост

P.S. нито съм педал нито съм номер 3 ;)
Ти като не си педал, по-добре ли живееш?
Даде ли на децата си скъпо образование? Собствено жилище?
Като не си педал, разви ли собствен бизнес така, че да не ти се налага да робуваш на шеф и да се цупиш на минималната заплата?
Като не си педал плащаш ли лечението на на възрастните си роднини?
Като не си педал успя ли да възпиташ децата си да са ученолюбиви и работливи без да ги удряш и без да ги обиждаш?
Щом като не си педал като швейцарците, явно живееш много по-добре от тях...
... или пак друг ти е виновен?