×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Напаст! Нощни пеперуди подлудиха бургазлии


Напаст! Нощни пеперуди подлудиха бургазлии
По прозорците и фасадите на почти всяка сграда в морския град се нароиха хиляди от дразнещите насекоми
01 Юли 2022, Петък, 22:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

За щастие те не са опасни за човека, но са много дразнещи, особено когато започнат неистово да кръжат около включени лампи

Хиляди нощни пеперуди се превърнаха в истинска напаст за бургазлии. Днес на редакционната поща на Флагман пристигнаха десетки сигнали за това, че по фасадите на почти всяка сграда в града са се нароили нахалните насекоми, които нощем, ако влязат в домовете на хората, обикалят неистово около включените лампи.

„Не можем да отворим прозорците си цял ден в жегата!”, жалват се бургазлии, които споделят, че подобно чудо досега не са виждали – по не в такъв мащаб.

Нощните пеперуди не представляват опасност за здравето, довериха експерти. Те са безобидни за човека , но пък много опасни за някои растения, особено когато са в гъсеничната си фаза. Невярна е и градската легенда, че те ядат дрехи, защото повечето от представителите на вида, които се срещат у нас, дори нямат усти.

Интересно е още, че науката не е изяснила и причината, поради която този вид насекоми са привлечени от светлината до такава степен.

 




20
Коментара
Емел МАХМУД Спират даването на ваучери за храна Спират даването на ваучери за храна 07/06/2026, Неделя 21:32 3
Флагман.БГ 4 зодии отварят нова врата 4 зодии отварят нова врата 07/06/2026, Неделя 19:20 0
Димитър КИРЯКОВ Отиде си актрисата Кина Дашева Отиде си актрисата Кина Дашева 07/06/2026, Неделя 19:00 0
20
Коментара по темата
20.
Комари
02.07.2022 13:56:28
0
3
Те бургазлии останаха ли,те комарите ни изядоха. Скоро само те и пеперудите ще останат в града.Да вземат малко да напръскат вместо само да ги къпят с вода.
19.
Нощни пеперуди
02.07.2022 12:23:47
0
1
НАПАСТ СИ ,МИНКЕ, НАПАСТ, ДОРИ И ФЛАГМАН ТИ ГО КАЗА!
18.
СИСИ
02.07.2022 12:18:05
0
1
Баба ми нощем заработва по терасите...не я хващат хапчетата за сън!
17.
Ентомолог
02.07.2022 11:32:05
0
1
Това е Ипсилонова нощенка (Agrotis ypsilon Rott.) По своето стопанско значение и вредоносност заема второ място след зимния сив червей, като е в състояние да напада домати, пипер, патладжан, зеле, краставици, лук, чесън и други зеленчукови видове. Първият чифт криле са тесни и заострени към върха, с жълто-кафяв до червено-кафяв чвят, понякога по-тъмни в предния край. Върху тях има по едно бъбрековидно и едно триъгълно тъмнокафяво петно. Задните криле са по-светли, с тъмни жилки и по-тъмен външен край. Гъсениците са голи, землисто сиви, отделни екземпляри – тъмнокафяви до почти черни.
16.
Кую
02.07.2022 09:36:02
2
3
Майката Природа си знае работата. Само да не са от някоя краварска биолаболатория. Мирна, разбира се..
15.
Лазурски бряг
02.07.2022 09:34:01
1
3
А, аз си помислих, че е буля Ви Минка /месната мангалката/ с щерки, внучки и правнучки.А, те били истински.......
14.
К
02.07.2022 08:41:54
0
3
Тревите в междублоковите градинки са пълни с тях.
13.
Кокорчо
02.07.2022 05:33:06
10
3
Абе нека само да ме изберат за премиер ще ви оправя за нула време , като ви вдигна цените, бедните ще го духат а пеперудите ще изчезнат не само от Черноморието , а и от страната ни .
12.
Корнелия
02.07.2022 05:20:02
11
4
За пеперудите Борисов е виновен и ГЕРБ , ами така е те винаги са виновни Рашков спиш ли !
11.
Иван. М
02.07.2022 00:39:19
0
11
Не са само в Бургас са се появили, а на всякъде по южното черноморие. Днес се чух с приятели от Созопол, Царево и Лозенец и там било страшно. Аз такова чудо не бях виждал.
10.
ЯмбУл Слуивен баче
02.07.2022 00:04:10
1
9
Пускайте лястовички във вкъщи и готово, ази в кара баир иам вече,
Освен пипируди мя ядат и паяците уа!!!
9.
гъко
01.07.2022 22:57:17
9
7
ТЕЗИ ЛОШИ ПЕПЕРУДИ СА КАТО ЛОШИТЕ ГЛАРОСИ И ЛОШИТЕ МАНГАЛИ АМА ВСЕ ТАЯ!НАПАСТ БОЖИЯ!МЕРКИ НУЛЕВИ
8.
Глобал
01.07.2022 22:31:48
6
9
Свисвайте с изненадите на природата. Това което е било, никога няма да бъде.
7.
Долу рОсия
01.07.2022 22:21:52
14
17
Ми то и във Флагман е напаст от роСИФИЛИСтици, ама не пишете статии за тях, нали?!
6.
Csoo
01.07.2022 22:15:33
1
16
Топ новина
5.
един нормален
01.07.2022 22:15:28
8
25
Путин е виновен и за пеперудите!
4.
Кати
01.07.2022 22:14:36
1
21
Аз съм волна пеперуда и летя от цвят на цвят, като малко пъстро чудо в този сив и скучен свят... :D
3.
Кую
01.07.2022 22:12:21
3
14
Еврогейски ли са? Био, еко, демократични.
2.
samurai
01.07.2022 22:12:18
5
38
Кмета да вземе да пръска за комари и кърлежи.Че за последно си спомням че пръска през 2015 ако не са лъжа.Те пеперудите нормално да има лятото,по-цял ден ги гледам по-улиците и на плажа,ама са на два крака и се чудят къде да си го вкарат.
1.
111
01.07.2022 22:10:44
4
20
И аз за първи път виждам такова нещо, буквално са на 20 см навсякъде
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Созопол е дух, вдъхновение, Созопол е романтика, благодаря ви, че посрещате гостите ни с усмивка, каза кметът Янакиев Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Футболни легенди и повече от 12 хиляди фенове се събраха на стадион „Лазур“ в Бургас за благотворителния мач, организиран от фондацията на Стилиян Петров Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Културният дом НХК се превърна в сцена за мащабното събитие, организирано от Мария Табакова БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Събитието ще открие кметът на община Созопол и кани всички жители и гости да бъдат част от "премиерата" на едно обещаващо лято край морето Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Саръстов е настанен в Центъра за психично здраве за лечение, а по случая вече е образувано досъдебно производство Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Това е най-търсената риба и се поръчва масово по заведенията край морето Верижна катастрофа затвори главен път за София Верижна катастрофа затвори главен път за София Инцидентът е в района на Лясковец Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Държавната комисия по стоковите борси и тържищата отчита сериозен спад в цените и на повечето зеленчуци 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица Благоприятните астрологични аспекти засилват личната стойност, привлекателността и шанса за материален напредък
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори