БСП готова за съставяне на нов кабинет в 47-ото НС, чакат покана от ПП
Решението е взето на Националния съвет на партията
БСП ще водят преговори за съставяне на ново правителство в рамките на 47-ото НС, ако получат покана от „Продължаваме промяната“. Това обяви на брифинг преди минути лидерът на социалистите Корнелия Нинова след Националния съвет на партията.
На него - със 101 гласа „За“ и 3-ма „Въздържали се“, е била поставена висока оценка на министрите на БСП в правителството.
На съвета е решено БСП да не участват в правителство, в което участват ГЕРБ и ДПС, както и да не подкрепят правителство с тяхно участие, допълни Нинова.
„По отношение на преговорите с „Продължаваме промяната“ – Националният съвет ни даде и рамка, в която да водим разговорите. С четири краткосрочни задачи. Първата – подкрепа на актуализацията на бюджета. Втората – приемане на закона за Плана за възстановяване и устойчивост. Трета – реформите и проект на готовност, за да влезе Планът реално. И четвърта – подготовка на бюджета за 2023 година, за да можем да подготвим и страната, и хората, за трудните есенни и зимни месеци, които ни очакват. Дългосрочни политики в областта на социална политика, здравеопазване, образование, икономика и, изрично записахме, да продължим битката за съдебна реформа, за промяна на модела на ГЕРБ, която ние като партия водим от много години“, добави още лидерът на социалистите.
„Багрилница за яйца“ ще демонстрира автентичното боядисване на яйца до Часовника
Бившият на Диляна Попова влиза в Ергенът
Русия прати в затвора противници на войната
Марс в Овен ще трансформира живота им от 9 април: 3 зодии, на които космосът изпраща вълна от сила
Таня взе 10 жълти домашни яйца и ги избели само с 1 продукт
Тайната на съвършената агнешка плешка: Пече се 7 часа и се реже с лъжица – толкова е крехка!
Полицаи свалиха униформите си, за да спасят мъж, опитал да се самоубие
„Моят свят на интереси“ събира деца и родители от Бургас и Средец в приобщаваща среда
Стара традиция, която превръща великденските яйца в изкуство (ВИДЕО)
Ужасяваща находка в Пловдив: Клошар откри разчленен труп, докато рови в казан (СНИМКИ)
За 3 месеца продажбата на имоти в Бургас е спаднала с близо 40%
Нарязаната Дебора се похвали: Всяка жертва си струваше
