×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 29 юни и на 4 юли 2026 г. военни колони ще се придвижват по републиканската пътна мрежа
  • САЩ и Иран планират среща за нови преговори в Катар
  • Иран възобновява полетите до Дубай след седмици на прекъсване
  • Tристранката се събира извънредно заради Бюджет 2026
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Другарски съд: Крум Зарков с тежки думи за състоянието на БСП и Корнелия Нинова


26 Юни 2022, Неделя, 17:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Той поиска да бъде сменен лидерът Корнелия Нинова

Kрум Зарков призова за спешно, извънредно заседание на конгреса, на което да бъде сменен лидерът Корнелия Нинова, пише Dir.bg. Предложението беше направено в критично изказване пред червения пленум, на който по-рано министрите на БСП се отчетоха за дейността си през шестте месеца на правителството в оставка.

„Социологическите проучвания показват, че БСП има резерв от гласове, но той не се крие в хартиената бюлетина, той се крие в промяната на ръководството на партията”, заяви социалистът. По думите му тази промяна много бързо може да даде резултат.

„Ако не направим това сега веднага, свиквайки конгрес възможно най-бързо, ако се явим по същия начин със същия ръководител, на още едни избори, това ще бъде катастрофа”, прогнозира Зарков.

„Няма никакъв фатализъм и драматизъм в това”, категоричен беше той. „Трябва да издигнем знаме, а не да предложим патерица. Ние сме напълно свободни да го направим", обобщи Крум Зарков.

И предупреди съпартийците, че ако не вземат мерки в тази посока, „в следващите години нас може да ни няма”. Зарков продължи с критиките за безпринципно поведение на БСП, която, преди да влезе в правителството, обвиняваше „Продължаваме промяната”, че ѝ крадат гласовете и партията.

„Сега ще решаваме да опитаме да съставим ново правителство. Добре, да опитаме. Но да видим с кого ще опитаме и как. Естествено с ПП, която ще вземе мандата, с тези, които уж ни купуваха преди изборите, помните ли? Искаха да ни купят коалицията, регистрацията? Тези, които обвинявахме - кои са тези, които ще раздават сертфикати за морал? С „отрочетата на Радев”, създадени да унищожат БСП, както твърди председателят”, припомни той обвиненията на ръководството на партията, които валяха в посока на ПП преди сформирането на коалицията.

„Вчера заговорихме за нова червена линия  - „Газпром”. Но да си представим, че има такава, ако утре ще има коалиционно правителство и нищо не няма да се случи, защото очевидно ни е страх?”, заключи Зарков.

"Наша червена линия и наше предложение към коалиционните партньори трябва да бъде цялостен преглед и въвеждане на прогресивно данъчно облагане", настоя той преди евентуалните преговори с ПП.

Зарков призова БСП да инициира премахването на плоския данък.

„Защото хубаво Асен Василев каза „да го *ухат бедните” и е прав, че такава беше политиката напоследък, но тази политика не се променя с патерналистко даване на пари, пък било то и много, а с цялостен начин на разчертаване на това кой какво дава за този бюджет и след това как се разпределя. Крайно време е да се каже, че най-богатите в тази страна трябва да плащат повече”, отсече Крум Зарков.

Второто критично изказване пред пленума направи евродепутатът на левицата Петър Витанов. Двамата с Крум Зарков бяха единствените, които разкритикуваха ръководството на партията. 

Ръководителят на българските социалисти в ЕП заяви, че социалистите са преживели най-голямото си унижение през изминалите дни.

„Кой е отговорен за унижението на българските социалисти? Кой ги поведе на седесарски митинг с Васко Кръпката, където ги освиркаха?”, попита Витанов.

„Зануляват БСП в името на собственото си оцеляване. В името на ръководството”, добави Витанов, който каза, че никога партията не е ставала заложник на интересите на няколко души.

„Не казвам промяна на ръководството, а казвам, че без това няма как да се върнем отново с гордо вдигната глава”, каза социалистът.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Удариха колата на депутат, тя не е лъскава Удариха колата на депутат, тя не е лъскава 29/06/2026, Понеделник 20:10 0
Тервел ИЛИЕВ Мениджър е разстрелян на екзотичен остров Мениджър е разстрелян на екзотичен остров 29/06/2026, Понеделник 18:33 3
1
Коментара по темата
1.
Дернев
26.06.2022 17:18:49
0
7
Всичко е добре казано, но чуваемост дали ще има. Или Кр. Зарков ще стане поредната жертва на Столетницата като Ж. Виденов, Я. Стоилов, Г. Пирински, Т. Дончева, К. Паскалев и мн. други известни и не толкова симпатизанти на партията отдръпнали се от нея отвратени от некадърните лидери лансирани през всичките тези години на промяната и то демократична уж. Най-вероятно Нинова търсеща спасение в далаверите с бюлетините ще удари едно рамо на ГЕРБ, но ще погребе БСП.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Сезонът на пожарите в Айтос започна, пламъците приближават до къщите Сезонът на пожарите в Айтос започна, пламъците приближават до къщите Гъста растителност гори до жилищния квартал край „Орела“, два екипа на пожарната се борят със стихията Властта в шах след протеста: Посегне ли на държавните служители, ще настане хаос Властта в шах след протеста: Посегне ли на държавните служители, ще настане хаос В някои отдели чиновници обслужват хиляди граждани и ако напуснат, обществото ще е два пъти по-недоволно, предупреждават от КТ „Подкрепа“ Ад за пациенти и медици: По стъпалата на спасението влачат в одеяла хора между живота и смъртта Ад за пациенти и медици: По стъпалата на спасението влачат в одеяла хора между живота и смъртта Докато новата болница в Ямбол чака поредните 4,4 милиона евро за индексации, лекари и санитари мъкнат ранени по стълбите на сгради от 1912 година Джигит разцепи кола в ТИР на завой, жена загина, въздушна линейка спасява ранен Джигит разцепи кола в ТИР на завой, жена загина, въздушна линейка спасява ранен Изпреварване при непрекъсната линия превърна Котленския проход в кървава арена, трима берат душа в Сливен, а болница в Бургас пое най-критичния пациент Флагман.бг е водещ медиен партньор при историческото домакинство на Giro d’Italia 2026, сочи експертен доклад Флагман.бг е водещ медиен партньор при историческото домакинство на Giro d’Italia 2026, сочи експертен доклад Докладът на Sensika за Grande Partenza отчете феноменален успех за Черноморието Бургас има първото общинско IB училище в България Бургас има първото общинско IB училище в България Добрата новина съобщи кметът Димитър Николов Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас Депутатите бяха запознати с приоритетите, касаещи развитието на областта и проблемите, с които кметовете се сблъскват в дейността си Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли Новите тарифи варират от 6 до 10 евро в зависимост от сумата, като до момента държавното предприятие е обменило безвъзмездно близо 290 милиона лева Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания Изследване над 460 000 младежи доказва, че канабисът в ранна възраст е директен тригър за психози, биполярно разстройство, депресия и тревожност
Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Брутална касапница в германския град Щаде вдигна полицията под тревога, спецчасти и хеликоптери блокираха района, стрелецът е в ареста Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Русия на Путин няма бъдеще, каза той Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Дъщеря му навършва 18 години и вече се сблъсква с истината на транс тийнейджърите Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Британската култура изгуби една от най-ярките си и обичани икони Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Благодарение на бързата и професионална реакция на спасителните служби, към момента няма данни за пострадали или ранени Цената на петрола се срина след месеци на блокада Цената на петрола се срина след месеци на блокада Според оценки на Bloomberg, износът на петрол от страните от Персийския залив е достигнал 75% от нивото си отпреди войната. Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Световният рекордьор излезе с конкретна визия часове преди сесията на Общинския съвет в Бургас – предлага безплатно плуване за деца и хора с увреждания Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Заглавието директно предупреждава за проблем на място, което вълнува всеки български турист. Думата „хаос“ веднага привлича вниманието Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Дон Мико бе заловен в Испания 
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня При доктора:
- От сега нататък никакъв алкохол и никакви цигари!
- Докторе, много ли е сериозно?
- Не, но ще трябва да спестявате, за да си платите лечението...
Виц на деня Виц на деня - Майсторе, колко струва поправката на спирачките?
- Около 200 евро.
- Е, тогава ми увеличи звука на клаксона.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На много омъжени жени мъжът е като целулит. Никъде го няма по снимките.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори